• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,366
Relativno slab motor za auto s toliko kila, znači bude trošio dosta. Kao što ZJ kaže ak već plin onda uzmi bolje 2.0 motor.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,700
Nije problem potrošnja pošto je u autu praktički skoro novi plin. I tih 500 km kolko radimo mjesečno i da benzin troši nije strašno.
Ovo je praktički jedini kaj sam našao a da ima od prvog dana sve papire i servise koji su rađeni. Sve ostalo je da te glava zaboli od raznoraznih priča o autu.

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ne znam kak bi motor od 1.6 mogel potrošiti više od 2.0 motora ...ili meni fizika nije jača strana ....
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,366
Nisam ni rekao da ce 1.6 potrosit vise od 2.0. Nego sam mislio kad vec ide na varijantu plina onda bolje jaci motor.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,700
Pošto se kupuje polovno onda baš i nema nekog biranja. Meni taj plin i nije toliko bitan jer ne radim velike km, a kad je već gore na autu onda neka i bude.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,727
Zapreminom manji motor potrošit će više s teškim kolima, nego veći motor, jer radi u nepovoljnijem režimu (viša brzina vrtnje, viši mehanički gubitci) u uvjetima kad se od njega očekuje rad na punoj snazi.
Po ravnom i pri konstantnoj brzini, naravno da je manji motor ekonomičniji.


Pošto se kupuje polovno onda baš i nema nekog biranja. Meni taj plin i nije toliko bitan jer ne radim velike km, a kad je već gore na autu onda neka i bude.
Mane, problem svih tih benzinaca je taj kaj imaju najveći moment pri oko 4000 o/min i kaj im pravo radno područje počinje iznad toga.
Zapreminom veći motor, pogotovo ak je s 8 ventila, ima najveći moment na nižoj brzini vrtnje (oko 2500 o/min), pa ga je lakše voziti i netreba ga jako vrtiti, a ipak "bolje ide".
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,029
Zakopčaj mu prikolicu pa buš videl kakav moment ima i kolko budu ti ventilćeki izdržali.

Ponavljam.
Fiat - Ford - Francuz i svi ostali na F, nikad više na moje dvorište.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,727
Ne vrijedi niti toliko.

Dobila je šasija, a ona košta oko 150t kn, pa računalo i zračni jastuk, kardan. Pitanje je kaj je s kućištima mjenjača, jer se i motor sigurno pomaknul...

Jedino ak to kupi neki limar, skrpa i uvali nekom dalje.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,449
A tako, steta. Racunao sam 30-40000 kn za zracni i lijevu stranu. Onda i nebi bila losa kupovina.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,029
Zakaj misliš da je dobila šasija? Pa ne izgleda mi tak sa slike, a i ako je takav karambolič pomaknul šasiju do te mjere da treba nova onda je to žalosno za takav tenk.

Pravi limar i gorje stvari razvuče, raspukntira varove, na trčku poravna i vrati gore a da se ne vidi da je nekaj rađeno.

Na ovoj godini i u ovakvom stanju (ako je sve ostalo čisto) za znalca to bi bil breg penez ako ga uspije kome uvaliti.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,719
Misliš na rabljene, ili i nove i rabljene? Pitanje za Muhu u vezi auta koji počinju sa F.
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Šasija se ravna normalno ko i sav lim,jedino ako treba podokvir mjenjat oko motora, a ostalo je trošak ako dijelovi ne pašu s prethodnih serija kojih se nađe za dijelove ili ako nema zamjenskih.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ponavljam.
Fiat - Ford - Francuz i svi ostali na F, nikad više na moje dvorište.

Naravno samo može Ursus :(inlove): :p: to ti je za bukvu :icon_weed:
A sad ozbiljno kum je razbil Hondu terenca oko 40 000 km procjena štete 150 000 kn najlakše složiti šasiju ali razne cijevčice , kompjuteri. senzori , jastuci ne postoje kao rezervni dijelovi nego kemija ili odgovor trgovine to je preskupo da bi mi naručili itd ili pa Japanac je to oni to ne popravljaju .
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,029
Dopeljaj ga da vidi gde život leži, ako se usudiš :drink:
 
Na vrh