• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,447
Ja točim ujutro i onda ako šta iskrsne pa drugo odem raditi onda preko dana curi.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,271
To bu tak, stigla prinova :(nod)::cool2:

14358713_522866224577826_3991580004898256875_n.jpg
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
lijepo Tinek samo nek vjerno služi i čim više isprobavaj amortizere na nekom mjestu zaštičenom od nepoželjnih pogleda .:icon_thumright:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
Tino, kaj otvaraš potrebno poduzeće? :D:
Vidim da nemaš nofci za Unija.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,271
Jeste, 131 ks, climatronic, tempomat, centralno, svi podizaci stakla itd itd.,
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,375
Kolko km je natuko? Jel highline oprema ili? Jel se smije znat kolko si dao, moze i na pp.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,271
252 000 km ima, i euro 4 norma, ima naknadno ugrađen DPF filter, mada bum to vjv i skinul doli
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Taman kilometraža za ulagati,do nekih 320000km onda bu mir jedno vrijeme.
Inače dobar radnik i čvrst auto,ali nije za moje potrebe.
Trebal sam uzeti jednog ali odustal sam.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Taman kilometraža za ulagati,do nekih 320000km onda bu mir jedno vrijeme.
Inače dobar radnik i čvrst auto,ali nije za moje potrebe.
Trebal sam uzeti jednog ali odustal sam.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk

Ti to iz iskustva ili?

Ne trabunjaj bez veze pliz. Imao sam 4 passata, svaki je kupljen s oko 100 000 i tjeran do cca 500 000km, niti na jednom nije osim redovnog održavanja bilo ništa...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ti to iz iskustva ili?

Ne trabunjaj bez veze pliz. Imao sam 4 passata, svaki je kupljen s oko 100 000 i tjeran do cca 500 000km, niti na jednom nije osim redovnog održavanja bilo ništa...
Da iz iskustva.
ovisi kaj je tebi redovno održavanje i tko ga je vozio.
imali smo dva službena na koje se stvarno pazilo i stalno nešto nepredvidljivo je odlazilo,najviše oko motora i podvozja,a kad je struja počela zezat gazda je prodal oba i kupil nove škode octavije karavanke sa 1.9tdi 105ks.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Glupost je uopće uspoređivati službeni auto, kojeg voze više šofera i osobni kojeg vozi samo vlasnik. Imam primjer jednog i drugog na dvorištu.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,770
U globalu nemam niš protiv passata ali moje mišljenje je da je to precjenjen auto, pogotovo rabljeni.

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Da iz iskustva.
ovisi kaj je tebi redovno održavanje i tko ga je vozio.
imali smo dva službena na koje se stvarno pazilo i stalno nešto nepredvidljivo je odlazilo,najviše oko motora i podvozja,a kad je struja počela zezat gazda je prodal oba i kupil nove škode octavije karavanke sa 1.9tdi 105ks.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk

redovno održavanje - tekućine, filteri, distribucija, kočnice, manžete, tu i tamo kakav grijač....
Jedine stvari koje pamtim je kod ovog zadnjem je reparacija tlačnog/bypass ventila na kompresuru klime 1000kn, tipka ručne kočnice - ebay 20usd,

Imao sam čak 3 iz B5 i B5.5 linije, tj ove koji imaju kao osjetljiv ovjes, ne sječam se da sam kada šta popravljal na njima a da nisam sam bil kriv za to. Ubrajat neko rame u redovni trošak a prije toga sam zuknul u rubnjak s 60kmh ili se po gradu penjem kod svakog drugog parkiranja preko rizola nema mi baš logike..

Uspoređivat škodu i vw nema neke logike. Mehanika je ista dok je sve ostalo oklaštreno, pola opreme na doplatu niti ne postoji na listi doplata.

Da li je passat precijenjen auto i nije po meni definitivno nije, kome je nek si kupi kiju/škodu itd.
Koliko ima ljudi da voze mazde i honde kao božanstva koja se ne kvare a onda im jednom bahne cifra od 12-15000 kn za neki popravak, odna su 10 dana bez auta jer nea rezervnih/zamjeskih dijelova i onda ko pi*ke šute. Na VW-u pregori žarulja, odmah se kvari...
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,375
Joj zwer govoriš o passat ko da je svetinja...


Radje cu kupiti skodu octaviu nego precijenjenog oasata.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da ali nisu bili to tipični službeni auti,svaki vozač je imal svoga stalno na korištenje,i stalno teren slovenija,bosna i cijela hrvatska,i uvijek su bili puni alata.
Sa škodama se preporodil i do 250000km nije bilo nikakvih problema na motoru,samo jednom mjenjane vilice prednjeg kraja i set lamela zamašnjak i kiler i to je to.
Letva volana,turbina, glavčine kotača,klima,egr,senzori protoka i tlaka zraka...nikad dirano u te 4godine kolko su bile kod nas.
A na pasatima u 5 godina sranja,u globali nakon 220000km stalno nešto,sa usisom zraka i turbinom je bilo popravaka...

Ja ne velim niti sam ikad rekel da je škoda bolja od pasata,ali nama se pokazala,puno bolje dobiveno uloženo sa jako malim popravcima i jeftino održavanje.
Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 
Posljednje uređivanje:

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,271
Oficir, sad si još jednom pokazal svoje znanje o autima, drži se ti fiata i zetora, a ovu finu robu ostavi onima koji znaju bar nekaj... Škoda i VW je jedno te isti drek.
 
Na vrh