• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,818
Opet te tvoje fantazije... Imam doma 1.6 tdi sa skoro 300 000 km i na motoru je jedino jednadizna mijenjana..

Gle,Oficir ti mislio reći da novi auti imaju pun kufer i previše elektronike i razno raznih senzora koji nam zagorčavaju život
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
1.8T su po meni suup motori. Samo sam hvala cuo od vlasnika, a suup perfomanse imaju za kubikazu. 12-13l, a ja miss da moj trosi puno :O
Ako kazete tako nemam dvojba TB samo :D TDI i JTDI mog starega ne zanimaju, a u njega je kesa tako da nista nmgu tu napraviti,,, iako bi ja volio TDI radi potrosnje kad god vozim auto i moram tociti bankrotiram s ovim trenutacnim, ali eto nista od dizela. Sad opet šparati za zatvaranje financijske konstrukcije.

Ne želim se svađati, ali imam kuci 1.6 benzinca i po mom iskustvu motor me taj nikad ni izdao ni nista, ali sto se tice potrosnje i konjice, niti smrdi, niti mirisi! Znaci najslabiji auto trenutno mi ima 1.6 NA , 98ks... a trosi ko vec 2.0 NA o_O
odan motor, ali ovako ni tamo ni vamo. No sto se tice vasega 1.6 TDI, suup motorcic ako ga ne stedis, inace u kompaniji su bila 3 polica sa 1.6 TDI te sve je ok bilo dok pojedinci nisu štedili gas i vozili ih skoro pa na leru gasu, na 2 od 3 je otislo nekaj sa dekompresijom :/ a ovaj 3 je imao problema sa nekim filterom i sondom, nezz kaj tocno bilo.
U kratko 1.6 TDI od mali autica radi gromove, ali sto kolege kazu na svim dizelim dns te EURO norme su pretjerane i zakomplicirali zivot od vlasnika pa do servisera :(
Kolega mi uvezao BMW 530d konstantni problemi sa pdf(miss da se tako zove) filterom. Krenula nas ekologija ubijati i to financijski, da na dodam da nam draga nasa EU ogranicila snagu usisavaca. Uskoro bude i euro norma za bicikle kako je krenulo.
peace out :)


Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,738
To bu tak, stigla prinova :(nod)::cool2:

14358713_522866224577826_3991580004898256875_n.jpg

Zadnja linija pasata koji je bio dobar i vredil nečemu :) Sretno, i puno km s njim :)
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
618
Evo mali update za fanove ovog švapskog smeca.

Golf 5 tdi 105ks,novi kupljen 29.12.2008, sad ima s 98 tisuca kilometara, slaba kompresija na prvom cilindru 20ak posto, a ni ostali nisu bajni.

-turbo repariran prije 8500km
-večina ventila dosjeda jako loše do nikako na glavu
-jedan dosjed ventila pregorio
-stabljike ventila osjetno poderane
-vodilice ventila imaju masu lufta
-leteci lezajevi gornji tamni su prešli u boju bakra,poderali se kroz sve slojeve

Na stjenkama cilindara se još vide tragovi tvorničkog honanja.

Da nismo prvi vlasnici i da smo ga rabljenog kupili bili bi uvjereni da je auto neodržavan i bar 300 tisuca kilometara skinuto.

Dakle vlasnici ovih švapskih poluproizvoda ne bi trebali zajebavat vlasnike subarua i renaulta koji do 150k km moraju ležajeve mjenjat jer ovo ne znam baš da bi do 150k doslo.


Ukratko nikada sugave golfove volio nisam koliko god ih imali a po svemu sudeci ni necu.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,270
Kolko si imal VW-a da bi imal takvo mišljenje? Po tvom je svaki VW na cesti neispravan i dreka ne valja... A zanimljivo je kaj večina stigne do 500 000 km bez kvarova na motoru :icon_eek:
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Kakvo ulje si stavljao u u 1.9 tdi peticu? Pa bas s njima nije bilo nikakvih problema, problematicniji su 2.0. Izgleda losa sreca.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Ceste Ka. službni caddy-i 1.6 tdi svi preko 500 000km. Svo održavanje u ovl servisu -zamajac je jedina "pokvarljiva" stvar na njima....
Croatia osig, svi službeni polići su 1.6 tdi. svi voze bez kvarova..

edit; sad tek vidim da je vucko pisao o G5 1.9.

Kad ja kažem da ima podjednako problema s 1.9 i 2.0 svi živi me oće pojest. Frend ima tačku pojedenih bregastih u radioni, a od njih sve počinje...
 
Posljednje uređivanje:

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Kolko si imal VW-a da bi imal takvo mišljenje? Po tvom je svaki VW na cesti neispravan i dreka ne valja... A zanimljivo je kaj večina stigne do 500 000 km bez kvarova na motoru :icon_eek:
Tino to je utopija koja je nastala u vremenima dok su 1,2,3 i passati vladali balkanom. Svaki se kvari, folcike, ali ljudi šute jer to je VW, to se ne kvari. Sused je uzel 2010 novog passata, neki naj skuplji model od dizela u ono vreme kod Jasenovića, na 75000km u francuskoj mu se razletel motor. 28000kn samo motor+posel, kaj je naj žalosnije, par mjeseci prije toga je garancija istekla. Ugl. nije ga slagal nego ga je dal nutra i uzel vam mazdu 6.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Tino to je utopija koja je nastala u vremenima dok su 1,2,3 i passati vladali balkanom. Svaki se kvari, folcike, ali ljudi šute jer to je VW, to se ne kvari. Sused je uzel 2010 novog passata, neki naj skuplji model od dizela u ono vreme kod Jasenovića, na 75000km u francuskoj mu se razletel motor. 28000kn samo motor+posel, kaj je naj žalosnije, par mjeseci prije toga je garancija istekla. Ugl. nije ga slagal nego ga je dal nutra i uzel vam mazdu 6.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk

čudno mi ovo s garancijom, ja sam imal 10 g star auto i dok god je servisiran po PS-u u ovl servisu imaš mobilno jamstvo i ovisno o kojem dijelu se radi vw ti sudjeluje u poravku u postotku.
Znam 2 primjera, jgdje je ekipa je na jedan na 6 god starom autu a drugi na 4 dobila austausch motor. Platili samo posal...
( oba su direktorski auti s malo km)
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Nije dobil ništ, dopelali ga u Međimurje, onda je visel u servisu jedno vreme, pa je probal prek jednog našeg prijatelja suseda si rešiti drugi takav motor rabljeni iz njemačke, ali je nazadnje dignul ruke od svega i uzel mazdu, a smiješno je u svemu tome da je sa mazde prešel na VW jer se mu je na onoj prvoj liniji mazde 6 getriba razletela. Ugl njegov odgovor je bil j..... VW, 8 mazdi sam promjenil sam jedanput problem, folciku sam jednu uzel i odma belaj! :)

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Da nije Mazdu pri 200km/h prebacival u R(ally) gang? :D:
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Pa znal je imati ispade sa autima, na rikverc se utrkivar, van iz dvorišta 60 na sat doletjet, ne branim ga, ima tešku nogu, ali kolko sam ga imal za razmet da je ta prva linija mazde6 imala određene probleme sa automatskim getribama.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Jedan dugogodišnji serviser VW -a veli da su samo dva motora bila loša i to motor od Bube (makar nije bil VW več Porš) i 1600 cm obični dizel jer njih se malo šarafilo današnje motore obožava .:(giggle):.
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
618
Oš ga prodat takvog nevaljalog bez motora?

Ne prodaje se auto,nema smisla koliko god je poluproizvod, toliko je smece da su čak i ležajevi i ventili jeftini i u orginalu pa ce i dalje se koristit ko zaprežno vozilo, mozda mu čak i jednobrazni zakvačim da se do 100k raspane i dvomaseni.

Sve po 100 eura maks,oko 500 eura ulaganja sve zajedno tak da nije toliko strašno.

Kolko si imal VW-a da bi imal takvo mišljenje? Po tvom je svaki VW na cesti neispravan i dreka ne valja... A zanimljivo je kaj večina stigne do 500 000 km bez kvarova na motoru :icon_eek:

Previše, puno previse, neke su i ukrali pa su drugi odmah kupljeni ali svakako previše.

Stari imao, ja VW ne bi kupio nikad pa ni onda.

Honda uber alles :icon_pai:

Kakvo ulje si stavljao u u 1.9 tdi peticu? Pa bas s njima nije bilo nikakvih problema, problematicniji su 2.0. Izgleda losa sreca.

Castrol isti od prvog dana do danas.

1,9 tdi 105ks se raspadaju ko kokice, kolega ih vec par imao u radioni, turbine rijetko kojem dožive 100 tisuca...ležajevi se deru na na bregastima osobito kao i one same itd XY problema.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,818
A jel se netko sjeća onih problema koje su imali vlasnici Mercedesa,pred nekih 10-ak godina,imali 100 problema.
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
618
Danas im je glavni što trecu godinu prohrđaju, čak ni opeli toliko ne hrđaju više.
 

Najnoviji postovi

Na vrh