• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ja sam čul da onaj tko vozi kamion i prikolicu bez stranica ne zna s luksuznim ulaziti u zavoj
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
ja sam čul da onaj tko vozi kamion i prikolicu bez stranica ne zna s luksuznim ulaziti u zavoj

:icon_fU: kako nebi znao,samo suvozača prije treba zavezati sa gurtnom,pomogućnosti oko vrata,da se ne kliže.Bem ti kamion i vas samoborce,mene ste našli jahat,a!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja imam auto od 60ks i ide max 150km/h i ne troši puno.
Pa ovi xd sa tolko konja bi trebali letiti al kolko je to pametno i sigurno?
Svaki dan voziti auto od 3.0 koji košta jako puno je ludost, svaki dan voziti po gradu ili na posel s posla,al ima takvih,svaka im čast.


Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Nebih se složio,za mene osobno automobil je sredstvo koje mi služi za prevoz od točke A do točke B i ništa više!
To što rekao bih većina ljudi smatra da je automobil sredstvo za dokazivanje osobnog statusa u društvu,te izlaze van svojih mogućnosti pri kupovini istog,te robiju za isti,izgleda da nema veze,bitno je ako susjed vozi GOLF V. da ja vozim GOLF VII.
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
A zašto bi izlazili iz svojih mogućnosti oni koji kupuju takve aute? Tko ima mogućnosti neka kupi,. Ne troše ti auti puno više goriva, niti su im održavanja tako skupa, A ugođaj u vožnji je neusporediv prema gradskim autima, isto tako i ono najvažnije: Sigurnost!
@Oficir, taj Xd će s brzinom od 200 km/h prije stati nego tvoj kad imaš 140 km/h. BMW ima vrhunske kočnice.
 
Posljednje uređivanje:

salyn

Aktivni član
Tu od
25 Lip 2011
Poruka
348
to je istina rijetko tko se usudi ganjati po zavojima....
po ravnom dijelu najmanji problem je stisnuti gas...
ali u zavojima....rijetki su ti koji se usude.. ;)
moj je 9 godina stariji od tvog i trenutno na nekih 292 ks a6 ;)
stalno se nekaj radi po njemu slaže dodaje.... :)

Po mojem nije dokazivanje...
nego sami komfor vožnje sigurnost...
 

sine nomine

Član
Tu od
24 Lip 2013
Poruka
82
Nisam reko da nema brzeg auta od mojeg,imam 530xd 2015 god to je 268 konja,a imam kolegu koji ima 550i koji ima 360 konja i normalno,brži je,al po ravnom,kao npr .ovaj stret race(koji je utrka za curice)po zavojima je prica malo drukcija.
Ti imaš 10 manje. Osim ak sebe brojiš za 10 komada. XD

A kolega ti ima 7 ili 48 više, ovisno dal vozi E6x model ili F1x model.

Poslano sa mog SM-G920F
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Štajer bilo bi žalosno da nema i 5×bolje kočnice da ga zaustavljaju,al moraš shvatiti zakon fizike kaj je kolega spomenul,nije isto kočiti sa 2t i 220km/h ili sa 900kg i 140km/h.
Al ja rijetko pređem 110km/h dok sa bmw se često desi 160-170km/h.
Tak da treba gledat neku sredinu i srazmjer cijene.
Al bmw,mečka,audi,neki vw nisu bas jeftini za održavanje kak mnogi navode.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
530d nije bas nesto u zavojim, kolega ga ima i sam to kaže. Zapravo svi veći auti su loši u zavojima, masa je masa pa koliko god bili dobri ovjes i ostalo :/
Što se tiče BMW konjaža mi ne odgovara, osim ako ni remapiran i nadograđivan :/
P.s. lako Vama sa dizelima i konjima, mi koji imamo benzince se konji i potrosnja ne slazu bas najbolje xS
No iz litre kubikaže benzinca se izvadi vise snage nego iz dizela [emoji14]

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
 

sine nomine

Član
Tu od
24 Lip 2013
Poruka
82
530d nije bas nesto u zavojim, kolega ga ima i sam to kaže.

U globalu glupost. Serija 5 je auto više srednje klase i dug je 5 metara.
Naravno da zbog međuosovinskog razmaka i težine, težišta, ovjesa, namjene, nemre bit agilan kao Twingo RS. Al reć da petica nije nešto u zavojima je glupost. Tim više što se po meni vozi 2 klase bolje od E-klase i klasu od A6.
Uostalom svaki BMW može imati par razina ovjesa tako da i tu ima lufta za priču o doživljaju.

Poslano sa mog SM-G920F
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Nikad nisam razmišljal o autu kojemu jedna žarulja košta 300 europljana. Auto treba kupovati u skladu s namjenom i naravno mogućnostima. Zanimljivo je malo razmisliti o tome kako je tko stekao te mogućnosti. S primanjima koja su do 50% veća od prosječne plaće, nije si, uz podmirenje ostalih životnih potreba, moguće priuštiti noviji auto o kakvima pričate. Svaka čast iznimkama,ali većina onih koji imaju veća primanja, imaju ih zato jer je netko drugi zbog njih na neki način zakinut.
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Kakva se prašina digla, oko tih automobila, koji koštaju od 40 000 €ura.. A kad netko kupuje traktor za duplo veću svotu, pa na kraju nema ni zemlju koju bi obrađivao, to je ok.. Kako nama služe strojevi, tako nekom auto..
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,219
Turbina koja fućka u leru najvjerojatnije radi bez ulja, tako i meni ako dam gas čim upalim malo bi zafućkala bez obzira što je auto netom ugašen.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk

Moja turbina se upali, tj pocne fuckati tek nakon nekih 2,3 min rada u leru i malo dotaknem gas i odmag zasuti..
Sad ne znam jel to normalno ili nije?

A od 1500 do 2000 obrtaja bas onako zvizdi..
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
Nikad nisam razmišljal o autu kojemu jedna žarulja košta 300 europljana. Auto treba kupovati u skladu s namjenom i naravno mogućnostima. Zanimljivo je malo razmisliti o tome kako je tko stekao te mogućnosti. S primanjima koja su do 50% veća od prosječne plaće, nije si, uz podmirenje ostalih životnih potreba, moguće priuštiti noviji auto o kakvima pričate. Svaka čast iznimkama,ali većina onih koji imaju veća primanja, imaju ih zato jer je netko drugi zbog njih na neki način zakinut.

Moj auto je star malo više od godinu dana i ima 75 000 km,znaci da necemu služi,radnici mi imaju dosta više od prosjećnih plaća,nisam dužan ni radnicima ni dobavljačima ni državi,zarađujem dosta više od prosjeka i kupio sam auto za kojega sam dao više od prosjeka.Zaradio sam,imam i kupio sam,probaj vodit moju firmu 6 mjeseci,preuzmi rizik naplate,održavaj strojeve,navrijeme isplaćivaj 39 plaća svaki mjesec.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,765
Pa i ja bi si kupio takav Bmw kad bi si ga mogao priuštiti,zašto da ne.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ovo štima ako netko radi vodi posao koji ide i uredan je u plačanju pa nakraju godine neda porez drzavi nego kupi nešto za firmu recimo bmw ili miniwaš ili dizalicu ili alate....

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
BMW mi nije na firmu,jer ionako više nemožeš pravdat porez za osobna vozila,samo gospodarska,naravno strojeve alat itd itd.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Moj auto je star malo više od godinu dana i ima 75 000 km,znaci da necemu služi,radnici mi imaju dosta više od prosjećnih plaća,nisam dužan ni radnicima ni dobavljačima ni državi,zarađujem dosta više od prosjeka i kupio sam auto za kojega sam dao više od prosjeka.Zaradio sam,imam i kupio sam,probaj vodit moju firmu 6 mjeseci,preuzmi rizik naplate,održavaj strojeve,navrijeme isplaćivaj 39 plaća svaki mjesec.

Uz tolike obaveze,biznis,39 zaposleni,imaš vremena se zahebavat na forumu????
 

Najnoviji postovi

Na vrh