• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

sine nomine

Član
Tu od
24 Lip 2013
Poruka
82
Da je bar samo 200t [emoji2]

1.ponuda:
- sa svom opremom koju sam želio
=374 590,00kn (od toga PDV 65 670,50kn, a PPMV 46 238,20, tj. 17.60%)

2. ponuda:
- izbacio sam sve kaj ne bi koristio bar 3x tjedno, tj. stvarno osnovne stvari
=320 633,70kn

Znači na tog maloga kompakta, koji je rađen na platformi ford focusa platim državi 47,60% :mur: :frown:

Jučer sam 3 sata proučavao zakon za PPMV i mogu reći da je glupost na km2, ono ima stavka koje se skoro pa 2x puta obeačunavaju za istu stvar!
A sad moje pitanje nakon detaljnoga čitanja, znaći prošla vlada je digla cijene za ekologiju i druge gluposti ne tehničkom OK, ali zkj bi mi trebali platit prilikom kupnje auta PPMV(koji je kao ekološki porez i na Co2) te opet svake godine plačati na tehničkom Co2, realno gledano jedno bi se trebalo ukinuti, duplo oporezivanje? :mad::mad::(think):
400 kila kn dat za Švedsku Ladu na bazi Focusa moraš bit malo ozbiljniji slučaj...
Pa da imaš milione... Nebi da je neki čistokrvni R petak. A ne Focus kompakt.
Još razumijem dat za Mini tu lovu (koji je postao morbidno skup) koji drži cijenu. Ili za tako nešto. Al za auto za koji bacaš u vjetar 200 tkn u 3 godine... Al da bar išta nudi.

Eh da, da me se krivo ne shvati. Vozio sam S60R i načelno mi je jako draga firma.

I prvi sam koji osuđuje ovakve postove i istinski me boli banana tko sta radi sa svojim novcima... Al dobronamjeran savjet. Radije popi taj pad vrijednosti, pro*****j. Ušmrči.

Ko sav normalan svijet. XD

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,264
Ko betlehem :icon_cool:

16176924_578604915670623_11927007_n.jpg


16143974_578431005688014_1336537856_n.jpg
 

mikula

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2008
Poruka
348
Ja sam probal izračunati koliko bi taj auto došao u Alberti ali ga nemaju ovdje u ponudi već V60CC i ovo je finalna cijena na cestu sa svom mogučom dodatnom opremom koja se može ovdje uzeti za njega




To je u kunama cca 343 030, hebem ti sve i državi i glupim političarima, kak im nije jasno da su cijene normalne ljudi bi više kupovali aute samim time bilo bi više auto salona, više zaposlenih, dobivali bi više od poreza itd. i na kraju bi vjerojatno ukupna korist države bila veća nego s ovim pljačaškaškim nametima.
 

sine nomine

Član
Tu od
24 Lip 2013
Poruka
82
Ja sam probal izračunati koliko bi taj auto došao u Alberti ali ga nemaju ovdje u ponudi već V60CC i ovo je finalna cijena na cestu sa svom mogučom dodatnom opremom koja se može ovdje uzeti za njega

To je u kunama cca 343 030, hebem ti sve i državi i glupim političarima, kak im nije jasno da su cijene normalne ljudi bi više kupovali aute samim time bilo bi više auto salona, više zaposlenih, dobivali bi više od poreza itd. i na kraju bi vjerojatno ukupna korist države bila veća nego s ovim pljačaškaškim nametima.
Malo si zeznuo tečaj. Po mojoj procjeni preko 100 000 kn. :)

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Pratim ja Tinu na drugom mjestu kasni s objavama ovde. Jesi Tinek ubacio sjedala ?
najbitnije da se na drugoj slici vidi kako je lijepo slozena brazda
 

mikula

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2008
Poruka
348
Malo si zeznuo tečaj. Po mojoj procjeni preko 100 000 kn. :)

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk


Kanadski dolar je u pitanju a ne USA a on je po srednjem tečaju hnb 5,38 kn
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
Baš to kaj i govorite me mući, da je to bar neki auto srednje vise klase tipa C klase ili serije 3, pa nekako se bar malo opravdava. No ovo je auto sa 334l gepekom i za mene od 186cm malo klaustrofobican.
 

sine nomine

Član
Tu od
24 Lip 2013
Poruka
82
Ja sam se malo sprdao...

I istina je da nažalost država uzima stvarno prevelik dio kolača u ukupnoj cijeni za kupca, ali što je tu je.

Eh da, ono što znam je da možeš izabrati fini model BMW-a za novce koje misliš potrošiti.

Uglavnom, ako te zanima možda varijanta unosa mogao bih probati možda neke kontakte uspostaviti u DE.
Nekada sam imao čovjeka koji je imao jako dobre tvorničke marže.


Kanadski dolar je u pitanju a ne USA a on je po srednjem tečaju hnb 5,38 kn
Ups, nisam baš dobro bio upučen.
Podrazumijevao automatski AD. :)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Obratite pozornost na to da Marieto traži auto s 4x4 pogonom.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Nemoj biti pekmezast, to uopće ne smeta za oči...
Tebi ne. A onima koji se moraju voziti prema tebi?
Ovo plavičasto svjetlo je katastrofa za oči.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,264
Pa stojim pred autom i gledam u svjetla i ništa, to izgleda samo na kameri tak, i nije plavo nego je bijelo... Večina novih auta ima to tvornički ugrađeno i ne vidim problem tu...

16130116_578800292317752_1937774762_o.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh