• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Za poliranje farova dovoljna je obična stara poderana pamučna podkošulja i pasta iz lidal za 15kn. Uz to uzmeš neku pik-traku da zaštitiš ostale dijelove oko fara. Eventualno možeš uzet neki premaz za sačuvanje plastike da ti duže ostane svjetal, u protivnom ponoviš postupak za godinu dana. Od 15-20 min po faru više nemaš šta radit....
Nikakve si nastavke i mašineriju nemoj kupovat jer ćeš potratit pare a kasnije će te vuć da ideš polirat lak na autu pa ćeš napravit sra*e.
Ako želiš donekle vratit sjaj autu uzmeš neki vosak tipa fusso dark coat i igraš se time. Poliranje ostavi za nekoga tko to radi stalno i ima s čime i zna kak se radi. Meni nema gore od auta punih holograma....
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Sto hoces rec s tim da si ''odpelal'' 150 m u leru...
Neznam koje auto vozis ,ali
neki auti imaju elektroniku koja se bavi s time da kada se pusti gas auto ne trosi gorivo nego ide na ono inercije sto je ima, tako da ako si mislio rec da si ustedio ,mozda zapravo i nisi , jer se gorivo potrosilo na onaj rad motora u leru, a da je bio u brzini to se ne bi desilo ... mada je rijec o minimalnim ustedama( ak ti je to nacun ustede pocmi i svitla gasti..i oni preko alternatora trose gorivo heheehhe)

Ako auto nije u leru, motor koči. U leru se po ravnom prođe barem 5x dulji put nego da samo otpustiš gas. Žal mi je da nisi shvatil kako poanta nije bila na vožnji u leru nego na sveukupnom stilu vožnje (nabijanje gasa i nagla koćenja).

Svatko ima svoj stil vožnje. Ja sam svojim zadovoljan. Nadam se da si i ti sa svojim (načinom vožnje :icon_lol:), a vjerojatno je i vozač kojeg sam opisal zadovoljan sa svojim načinom vožnje. Svatko troši svoje novce kak on hoće, jedino je šteta da neki dodatno zagađuju okoliš, a da pri tome ča nemaju nikakvu korist. Dapače, imaju financijsku štetu.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Ako auto nije u leru, motor koči. U leru se po ravnom prođe barem 5x dulji put nego da samo otpustiš gas. Žal mi je da nisi shvatil kako poanta nije bila na vožnji u leru nego na sveukupnom stilu vožnje (nabijanje gasa i nagla koćenja).

Svatko ima svoj stil vožnje. Ja sam svojim zadovoljan. Nadam se da si i ti sa svojim (načinom vožnje :icon_lol:), a vjerojatno je i vozač kojeg sam opisal zadovoljan sa svojim načinom vožnje. Svatko troši svoje novce kak on hoće, jedino je šteta da neki dodatno zagađuju okoliš, a da pri tome ča nemaju nikakvu korist. Dapače, imaju financijsku štetu.

U krivu si!

Ne koče svi auti motorom! Novi neki auti imaju opciju energy regeneration il kako već se ta opcija zove. Ja to imam na svom, evo po vin-u; 1CD Brake Energy Regeneration
Zakon stvar. Isti takav auto bez toga kad pustiš gas koči kao da si zategnul 3 zuba ručne a s time prođe sigurno više nego u leru...
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Ako auto nije u leru, motor koči. U leru se po ravnom prođe barem 5x dulji put nego da samo otpustiš gas. Žal mi je da nisi shvatil kako poanta nije bila na vožnji u leru nego na sveukupnom stilu vožnje (nabijanje gasa i nagla koćenja).

Svatko ima svoj stil vožnje. Ja sam svojim zadovoljan. Nadam se da si i ti sa svojim (načinom vožnje :icon_lol:), a vjerojatno je i vozač kojeg sam opisal zadovoljan sa svojim načinom vožnje. Svatko troši svoje novce kak on hoće, jedino je šteta da neki dodatno zagađuju okoliš, a da pri tome ča nemaju nikakvu korist. Dapače, imaju financijsku štetu.

Da, evo kolega me preduhitrio sa brake renegeration...

Ja sam isto znao nekada auto ubacit u ler i lagano spustanje nizbrdo,ali nekako nemam kontrolu nad tim autom ,a pogotovo kada idem put semafora i sl(kao u tvom slucaju)

Jesam li ja zadovoljan sa svojim stilom voznje, pa to neznam, jer ipak s vlastitim autom sam prosao nekih 500km.
A sluzbeni kojeg stalno vozim,njega ne žalim,jer nemam osjecaj trosenja goriva po svom džepu. Ali siguran san da svoje vlastito ne bih tako vozio.
Ali naravno ne bih ga ni penzionerski vozio.


Nego da se vratim na jednu stvar,kolko se siječam rekao si da si se s doticnim opet nasao na semaforu a da si zadnjih 150 metara odpeljal u leru.
Da.. ima takvih vozaca dosta i kod nas(Split) (S tim racunaj da je split jako nekulturan grad sto se tice ( ne samo) prometa)...

Dakle kao sto rekoh ima takvih primjera, naravno nitko tebi niti ijednom vozacu ne moze zabraniti takav nacin voznje itd itd ,ali smatram da to ima jednu negativnu posljedicu...

Naime stilom penzionerske voznje i vučenja po cesti,iritiraju se ostali sudionici prometa,sto moze dovesti do nepredvidjivih radnji doticnog (izivciranog) sudionika. Naravno to i nije problem kod starjih vozaca,ali zna se ima mladih nepromisljenih, onih u zurbi ..a tako malo je potrebno da se sranje dogodi.

Mislim da smo cak na ovom forumu pricali o tome kako se neki vucuu ljevoj traci,itd itd itd ...

Naravno, ovo sve sto sam napisao su nekako nepisana pravila, ali nekako kada gledas za svoju sigurnost trebalo bi ih barem malo uvaziti...

Barem ja to tako gledam... jer kaj ti znas ima danas budala na svakom koraku...
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
svak tko se vozi u leru ostao bi bez vozačke ,( da sam ja velećasni za promet)

a kaj bi bilo s ovim kaj voze avtomatike? meni je to skoro isti klinac :D
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
U krivu si!

Ne koče svi auti motorom! Novi neki auti imaju opciju energy regeneration il kako već se ta opcija zove. Ja to imam na svom, evo po vin-u; 1CD Brake Energy Regeneration
Zakon stvar. Isti takav auto bez toga kad pustiš gas koči kao da si zategnul 3 zuba ručne a s time prođe sigurno više nego u leru...

Nažalost nije mi poznata funkcija o kojoj pišeš. Pokušaj mlo pojasniti kaj se događa u motoru i transmisiji korištenjem te funkcije. Ima li auto spremnik energije pa energiju koćenja motorom spremi, a onda je korištenjem te funkcije koristi? Ako ne troši neku dodatnu energiju kad ide brže i dulje nego u leru, onda se treba patentirati taj perpetum mobile.

Valjda su me godine pregazile :icon_hang: pa pričam samo o klasičnim autima kakve još uvije vozi većina običnih smrtnika.




Da, evo kolega me preduhitrio sa brake renegeration...

Ja sam isto znao nekada auto ubacit u ler i lagano spustanje nizbrdo,ali nekako nemam kontrolu nad tim autom ,a pogotovo kada idem put semafora i sl(kao u tvom slucaju)

Jesam li ja zadovoljan sa svojim stilom voznje, pa to neznam, jer ipak s vlastitim autom sam prosao nekih 500km.
A sluzbeni kojeg stalno vozim,njega ne žalim,jer nemam osjecaj trosenja goriva po svom džepu. Ali siguran san da svoje vlastito ne bih tako vozio.
Ali naravno ne bih ga ni penzionerski vozio.


Nego da se vratim na jednu stvar,kolko se siječam rekao si da si se s doticnim opet nasao na semaforu a da si zadnjih 150 metara odpeljal u leru.
Da.. ima takvih vozaca dosta i kod nas(Split) (S tim racunaj da je split jako nekulturan grad sto se tice ( ne samo) prometa)...

Dakle kao sto rekoh ima takvih primjera, naravno nitko tebi niti ijednom vozacu ne moze zabraniti takav nacin voznje itd itd ,ali smatram da to ima jednu negativnu posljedicu...

Naime stilom penzionerske voznje i vučenja po cesti,iritiraju se ostali sudionici prometa,sto moze dovesti do nepredvidjivih radnji doticnog (izivciranog) sudionika. Naravno to i nije problem kod starjih vozaca,ali zna se ima mladih nepromisljenih, onih u zurbi ..a tako malo je potrebno da se sranje dogodi.

Mislim da smo cak na ovom forumu pricali o tome kako se neki vucuu ljevoj traci,itd itd itd ...

Naravno, ovo sve sto sam napisao su nekako nepisana pravila, ali nekako kada gledas za svoju sigurnost trebalo bi ih barem malo uvaziti...

Barem ja to tako gledam... jer kaj ti znas ima danas budala na svakom koraku...

I meni ponekad zasmetaju prespori vozači na cesti. No ako se voze na gornjoj granici dopuštene brzine, onda se uvijek preispitam jesam li u pravu ja ili takvi vozači. Ovo preispitivanje je također došlo s godinama. U mladosti bi takve vozače smatral nesposobnima, a s iskustvom (godinama) imam drukčiji pogled na to. Naime, gas može stiskati svaka budala.

Pojam penzionerska vožnja mnogi koriste kao sinonim za jako sporu vožnju. U konkretnom primjeru to nije bilo, niti je bilo spomenuto. Proizvoljne, često krive zaključke, ponekad može donijeti bilo tko. Nije lijepo na njima graditi daljnju priču. Ogranićenje je bilo 50 km/h, sajmeni dan i dosta ljudi na cesti. Tko je tu bil veća opasnost, onaj sa načinom ful gas - kočnica ili ja u leru s nogom nad kočnicom.

svak tko se vozi u leru ostao bi bez vozačke ,( da sam ja velećasni za promet)

Svatko ima pravo na svoje mišljenje. Kad bi uz to svoje mišljenje podastrl argumente, možda se ni ja više ne bi kotural do križanja u leru. Izgleda da sam imal krivog instruktora u auto školi. Naime, još mi je u sjećanju ta vožnja u auto školi tamo davne 1972.
Vozimo po Vukovarskoj (tada se drukčije zvala) prema Savskoj. Stotinjak metara prije križanja vidimo da je crveno na semaforu. Slijedi uputa instruktora: "Sada stavi u ler i došli bumo bez jačeg koćenja do semafora prije nego se bu upalilo zeleno."
Postoje situacije kada vožnja u leru nije sigurna, ali onda se niti ne koristi ler (npr. na nepreglednim mjestima i nepredvidivim situacijama).
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Kako tebe slusa. Ja sam opet u potrazi za LC, ova mi je bila malo i dosadila,.osam godina bila kod mene. Ako je kod tebe LC 120?
Prezadovoljan sam do sada. Sada mi na autocesti na brzini većoj od 160 upali senzor i smanji gas u "safe mode". Pogledali u Zgbu da treba oprati usisnu granu. Model 2006. kraj godine.

Sent from my XT1092 using Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
zar nije rečeno da se poslje poliranja polakira pa se produži interval poliranja ?
Tak je, treba plastiku polakirati i far je ko beba bez poliranja :icon_thumright:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
svak tko se vozi u leru ostao bi bez vozačke ,( da sam ja velećasni za promet)
A vozači Wartburgih? Oni su v leru čim makneš mogu u gasa, cak se i šaltaju bez kuplunga :(giggle):
A vozači MF-a s multipowerom? I oni su v leru na dol.

Iwanho, danas se naplaćuje nekaj kaj se prije podrazumjevalo.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,754
Vidio sam lakirane farove nakon dvije godine kako izgledaju kod čovijeka koji ih polira. Inače traži 75 kn po faru, za ove lakirane 100 kn. Lak se počeo ljuštit i to izgleda katastrofalno. Lakiranje je inače odrađeno u jednom ovlaštenom servisu u Karlovcu i očito baš ne traje dugo.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
Da je stavil prajmer .... to kaj je ovlašteni radil ne znači da je napravil kak treba biti.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Treba i znati polakirati jer po mome skromnome mišljenju ako i bezbojnog krivo zaliješ moglo bi dolaziti do loma svjetlosti.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,754
Kaj je ili nije stavljeno ne znam. Ja sam na svom htjel lakirat farove al kad sam vidio kako to izgleda nakon nekog vremena odustao sam.
Na mom autu je sad 9 mjeseci prošlo kako su polirani i još uvijek su sjajni, za sad nema naznaka da bi se mogli počet mutit.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
koji je bio cilj ugradnje takve loše plastike , kaj ima raje koja mahniti svake dvije godine kupuje nove farove ?
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
nije plastika loša, ako vozis 70% na autoputu ko ja.. kamencici od drugih auti ispred ih izgrebu, pa i probe i uđe vlaga pa i smece... staklena popucaju opet itd...

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
A bogme im nije lako, izvana ih peče sunčece, a iznutra kojekakve žarulje kaj nameču po njima ... Zato sam ja još uvjek na staklenima.
 

Najnoviji postovi

Na vrh