• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
Kako tebe slusa. Ja sam opet u potrazi za LC, ova mi je bila malo i dosadila,.osam godina bila kod mene. Ako je kod tebe LC 120?
 

Novajlija

Član
Tu od
8 Sij 2014
Poruka
325
Da se i ja pohvalim moj fiat brava 1,4 12v normalne vožnje po gradu uspijem 100 km sa 100 kn, ugl prevelika potrošnja za takav auto, a kad sam čitao i kad su mi govorili da puno troši nisam vjerovao nego sam se sam išao uvjeriti u to. I sad mi je žao. Nije mi žao ako auto puno troši jer ima puno konja, kubika onda to mogu shvatiti ali ovo mi i dalje nije jasno kod mog "fiće".
 

Novajlija

Član
Tu od
8 Sij 2014
Poruka
325
Još pogotovo kad sam stavio sportski zračni filter, volio bi reći da je bio k&n, ali nije.
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Moj C5 karavan hdi 109ks,danas Prelog-Graz,malo brze voznje magistrala vecinom samo 6l,auto ima nesto manje od 1500kg.Picasso 1.6i 16v benz. ista relacija 6,4l no na krace relacije i grad druga pesma.:icon_anal:
 

sine nomine

Član
Tu od
24 Lip 2013
Poruka
82
Ne po noći kad nema prometa, već kad ima kamiona, kampera i ostalih smetala... :)
Po praznoj cesti svaki b... zna nagaziti :D:

Imal sam jednu takvu vožnju od Bakra do Zagreba. Tip u nekom velikom Peugeotu s crvenim slovima, ja u Jugu 55. Stalno iza njega, do naplate u Karlovcu. Naravno, ostavil me po autocesti. No, do tam smo prestigli sve ispred sebe. Tad sam se uvjeril da nije toliko važan auto.

Poanta je u tome da se i prosječnim autom može biti brz, ak se tak vozi.
Kak ne kužiš da sam noćnu vožnju gentlemanski namjestio na tvoju ruku... :D
Kome će više vremena uzeti auti i kamioni? Meni koji ih preskočim u naletu za 3 sekunde sa 80 km/h brže nego oni voze ili tebi koji ćeš usporiti iza njih i čekati dovoljnu šnjitu da ih prestigneš.
2. stvar, na spuštanju prema Rijeci ćeš zapaliti kočnice i ostati bez njih, ako opće planiraš voziti tempo da kasniš unutar jednog sata. Ako ne tamo napravim samo 15 min. razlike.
Motorom sam se rekreativno vozio do Rijeke za uru i pol, i to po staroj KA dok sam još bio dovoljno mlad i munjen. A sa STI-jem eventualno mogu izgubiti 15 min. I to da zapalim laganini svakih 20 min.
Uglavnom, moja priča je jednako bedasta kao i tvoja da je razlika par minuta.
Niti je takva vožnja 100% našeg vremena. Nije ni blizu 10%. Al je činjenica da danas ne postoji prejak auto. Baš iz razloga komfora i lakoće sa kojom se taj auto vozi.
Poantu ti kužim. Moj deda je prije nego je išao u njemačku na šljaku iz Like išao pješke po par volova u BiH. Pa sa njima nazad. Da ih preproda za duplo i da dobi maltene đabe svoje. A ja danas samo 50 godina kasnije više nemam volje ni šaltat brzine, i najveći mi je gušt ubacit u Drive i vozit se. Osim ako je pričamo o vrhunski pipremljenom auto za krug il brdo. Al i tu je realno sekvencijalni mjenjač u velikoj prednosti.
A za koju godinu ću možda sanjat da me samo netko vozi. Jbg, idemo naprijed.
Kad su došli prvi smartphonei sam ih kategorički odbijao i pitao se kakav to idiot može tipkat po ekranu na imaginarne tipke, a da ne osjeti fizički pritisak tipke.
O svemu ostalom također ne treba trošiti riječi.
Draga mi je za malog koji sad ima 18 mjeseci otvorila njegovu mail adresu. Koju mu misli dati sa ne znam kolko godina. Kad bude u stanju cijeniti tu priču. I tamo mu uploada sve svakodnevne fotke gdje izvodi svoje majmunarije. Stavlja gore videe.
I ja si mislim... Majku ti dragu, kako bi bilo dobro da ja imam milion svojih fotki i videa iz tog razdoblja (a mama mi se itekako trudila, slikala, razvijala filmove i slagala albume po redu, zapisivala smješne izjave, čuvala neke robice, itd...). Nasmijao bi se do suza godinu dana, koliko bi mi trebalo da to sve pogledam. A to je jedna u moru presnosti današnjeg napretka.

Činjenica je da svakih par godina nas zatekne kako se brzo razvijamo i činjenica je da ćeš i danas na kraj svijeta stići i u 50 KS, a ne 100. Ali pitanje je kako. I tu svatko od nas ima drugačije kriterije. Od doslovno osobnih, preko financijskih, pa na kraju (ili početku) i onih koji su samo stvar prestiža, ovisno o mogućnostima i preferencijama.
I to je dobro. Različitost je dobra.
I baš se na forumima jako često vidi koliko ljudi toga nisu svjesni i koliko imaju potrebu replicirati i nametati svoje mišljenje.

ZJ, tu ne mislim ni najmanje na tebe konkretno. Nego skroz generalno.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Kad smo kod kombija, evo u ponedjeljak posudil od frenda novi renolov kombi ( traffic mislim) s 1.6dci motorom.
Onak u razgovoru sam uviek bil skeptik prema tim malim motorčekima u masi od kombija al evo nakon 200km potpuno sam promijenil mišljenje.
1600ccm 2xturbo 120ks potrošnja izeđu 7 i 8 L. Vozi se ljepše od većine auta kojih sam vozil. Normalno odlično pogođen mjenjač s 6 brzina tu jako puno dopridonosi iako motor jako puno oprašta spavanje i spuštanje u podrum okretaja . ( ima 1 mali turbo koji druka od ler gasa i veći koji nastavlja u višim okretajim)....
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Vidiš, razlikujemo se, srećom. I nemam namjeru nametati mišljenje, već skrenuti pozornost na ono kaj se zanemaruje. Miješaju se potrebe sa željama.
I ja bi štel imati Ferari, ali samo za pokazivanje. Za svaki dan mi je dovoljan i Fiat Uno.

Zwer je napisal ono na kaj sam i sam prije napisal. Današnji mali motori su sasvim OK.
S istim takvim kombijem (Vivaro) sam išel od Zadra do Zagreba. Potrošnja 8,7 po računalu, 110-130km/h. Bolje ne treba.

Glede mailova, slika i ostaloga: vi mladi se zbilja razlikujete od nas starijih. Mi na mnoge stvari gledamo nepovjerljivo - poučeni iskustvom, kojega vi tek morate steći. A kad ga steknete, za neke stvari bude prekasno i nebu ih se moglo popraviti.
Meni je javna objava slika i toga kaj sam jel i gdje sam bil, neprihvatljiva. To je osobna stvar za pokazivanje prijateljima za stolom uz razgovor, a ne na Internetu.
 

DanXo

Član
Tu od
8 Velj 2017
Poruka
79
Ja sam samo usporedil istu karoseriju s većim motorom i znam iz iskustva da je vožnja sa 530d efikasnija nego s 520d po svemu čak i po potrošnji.

Zwer, kolko si imal u tom 1.6 kombiju tereta?
Trebal bi staviti recimo tonu tereta u 1.6 i u isti takav kombi 2.2 pa bi videl kak 1.6 nejde. Isti slučaj je buraz imal s cross touranom 1.4 TSI, 150ks. Dok je prazan bil išel je jako dobro i malo trošil, a čim ga je natovaril postal je troma kanta s ne baš malom potrošnjom.

Dal su današnji mali motori dobri to se još ne zna, sama autoindustrija je priznala da je downsizing najlošiji potez kaj su ikad napravili i polako se vračaju na normalne 1.6, 1.8 i 2.0 motore (primjer samo za naše tržište, vani kreću od 2.5 na dalje).
Ne vjerujem da može jedan 1.2 motor s 3 cilindra i sa 150ks držati kak recimo 1.8 ili 2.0 s istom tom konjažom.

A kaj se tiče godina, evo ja mislim da sam mlad sa svojih 30 godina i da pratim tehnologiju u koraku čak i malo ispred. Ali također se slažem s tobom ZJ da ovo naslikavanje na svakom čošku i objavljivanje svega kaj se stavi na tanjur je glupost i čisto pretjerivanje.
 

sine nomine

Član
Tu od
24 Lip 2013
Poruka
82
Vidiš, razlikujemo se, srećom. I nemam namjeru nametati mišljenje, već skrenuti pozornost na ono kaj se zanemaruje. Miješaju se potrebe sa željama.
I ja bi štel imati Ferari, ali samo za pokazivanje. Za svaki dan mi je dovoljan i Fiat Uno.

Zwer je napisal ono na kaj sam i sam prije napisal. Današnji mali motori su sasvim OK.
S istim takvim kombijem (Vivaro) sam išel od Zadra do Zagreba. Potrošnja 8,7 po računalu, 110-130km/h. Bolje ne treba.

Glede mailova, slika i ostaloga: vi mladi se zbilja razlikujete od nas starijih. Mi na mnoge stvari gledamo nepovjerljivo - poučeni iskustvom, kojega vi tek morate steći. A kad ga steknete, za neke stvari bude prekasno i nebu ih se moglo popraviti.
Meni je javna objava slika i toga kaj sam jel i gdje sam bil, neprihvatljiva. To je osobna stvar za pokazivanje prijateljima za stolom uz razgovor, a ne na Internetu.

Ne razlikujemo se toliko koliko pričamo različitim jezicima.

Fiat Uno je dovoljan za svaki dan. Slažem se 100%. U biti ispraviti ću se, Fiat Punto. Najbolji auto na svijetu. :)

Savršen auto za grad. Mali, okretan, imaš i zadnju klupu za razliku od Smarta i to je to. Troši kolko ga pritisneš, nije ti ga žao drljat i palit 100 puta dnevno, penješ se na trotoare ko za Hummerom i kad te netko na parkingu opizdi vratima i me primjetiš. Nema bolje.

Ali za put od 1000 km biram 530dA, A6 3.0 TDI, itd...
Da ga može i Punto odradit, može, bez *******. Svaki dan ako treba.
Šta smo time dokazali? Pobili svrhu postojanja putnih limuzina/karavana?
Ooet se vraćamo da svatko kupuje u svojim okvirima potreba, mogučnosti i ostaloga.

I ne znam kakve to veze ima sa željama, snovima, čime već.

Nadam se da ovaj dio više ne moram objašnjavat i da tu nema više mjesta za nesporazume...

Što se tiče slika i objava. Ajde pročitaj što sam napisao molim te.
Kakva javna objava? Nemam niti na jednoj društvenoj mreži profil, kao ni draga. Niti imamo niti objavljujemo javno fotke. No me iz razloga na koje ti ciljaš nego mi se sere od nečije potrebe i ideje da mene boli ***** gdje se nalazi, kaj je jeo taj dan i koju kozu pojebo.
Međutim ako ti poučen godinama i iskustvom misliš da bez svih tih čari današnje pomodarske tehnologije možeš sakriti nešto o sebi i da ja sa jednim pozivom i molbom nemrem saznati tvoje podatke i podatke svih tvojih unazad 10 pokoljenja, vaše OIBove, vlasništva i gdje si se kretal zadnjih mjesec dana, opet si ti naivan, a ne ja kao nešto mlađi.

Dakle nema danas zaštite ničega. Svi mogući podaci su dostupni. Da li je to dobro? U 98 slučajeva nije. A u 2 krucijalna je. Jbg.

Gdje bi trebao spremiti slike i videe malog da mu ih pokažem za 10-15 godina? Na USB, DVD, neki hard? Sve će se sjebat il izgubit 5x prije nego mail adresa ili neki online disc servis.

Odosmo u širine... :)



Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Razmel sam, bez brige. Isto tak, nije se odnosilo na tebe posebno, već generalno. NHF :)

Za 1000km biram avion :)

Bez zamjerke, ali ipak malo biraj riječi.


Želje i potrebe: stekel sam dojam da se ovdje na svaki upit za kupnju auta savjetuje bar 2 litre i 150 konja.
 
Posljednje uređivanje:

DanXo

Član
Tu od
8 Velj 2017
Poruka
79
Osim kaj sam dodao komentar na ono što je ZJ rekao za objavu slika nisam se odmaknul od teme potrošnje niti spomenul tebe. A kolko sam skužil ZJ je došel do toga zbog razlike u godinama i samo povukel liniju između toga kak njemu su i mali auti super, a kako nama mlađima odgovara tj lakše prihvačamo nove tehnologije, jače, brže i bolje i tu je nekak skrenul na objavu slika na društvenim mrežama.

Ne vidim zakaj bi se neko zbog toga trebal napuhavati, tema je osim ovog zadnjeg komentara tvojeg i mojeg išla u smjeru potrošnje i malih motora i sad je tek skrenula.

Zato bolje da ju vratimo natrag i da vam pokažem auto gdje me potrošnja nebi mučila da si ga mogu kupiti. :p

http://www.roadandtrack.com/car-shows/shanghai-auto-show/news/a33251/the-2018-bmw-m4-cs/
 

sine nomine

Član
Tu od
24 Lip 2013
Poruka
82
Osim kaj sam dodao komentar na ono što je ZJ rekao za objavu slika nisam se odmaknul od teme potrošnje niti spomenul tebe. A kolko sam skužil ZJ je došel do toga zbog razlike u godinama i samo povukel liniju između toga kak njemu su i mali auti super, a kako nama mlađima odgovara tj lakše prihvačamo nove tehnologije, jače, brže i bolje i tu je nekak skrenul na objavu slika na društvenim mrežama.

Ne vidim zakaj bi se neko zbog toga trebal napuhavati, tema je osim ovog zadnjeg komentara tvojeg i mojeg išla u smjeru potrošnje i malih motora i sad je tek skrenula.

Zato bolje da ju vratimo natrag i da vam pokažem auto gdje me potrošnja nebi mučila da si ga mogu kupiti. [emoji14]

http://www.roadandtrack.com/car-shows/shanghai-auto-show/news/a33251/the-2018-bmw-m4-cs/
Ljudi, trudim se staviti smajliće kolko mogu al se zaboravim.

Pričam u opuštenom tonu ko da smo se sad nas par našli na kavi il pivi i udarili smo priču. Niti ton ni najmjera mi nije negativna, dapače.

Ne da nema zamjerke nego je nema ni u primisli, komentiramo.

Sam sam se dotaknul kak se često gubi kvaliteta priče, u krajnjoj liniji i rasprave, jer se niti neki osnovni parametri ne zadovolje.

Stvarno, uopće nisam ništa niti od ikoga shvatio negativno niti sam imao i najmamju namjeru tako nastupiti, dapače.

Eto.

P.S. ZJ, avion štima. Ali za popit kavu i obavit sastanak u Munchenu ipak biram auto. Al ne Punto. Nego onaj u kojem neću osjetiti taj put. Zašto? Zato kaj dok dođem do Plesa (iz šireg centra ZG, da ne pričam o nekom 100 km od Zagreba), checkiram se, ostavim prtljagu, ukrcam se i poletim sam na pola puta u Munchen. Da ne velim da sam onda tamo svojim autom i imam komfor, ne ovisim o nekom prijatelju, kolegi, javnom prijevozu ili taxiju.
Za Oslo biram avion. Osim ako u igri nije neki dogovoreni road trip naravno.
1000 km je danas još debelo kilometraža samo za auto, više manje.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
DanXo, prihvaćamo mi stariji modernu tehnologiju, ali malo više kritički.
Stara vremena su ipak bila malo romantičnija. Osim Interneta i OBD-a, trebalo je zeti šarafciger u ruke :D:
 

DanXo

Član
Tu od
8 Velj 2017
Poruka
79
Sve 5, niko nema nikakve zamjere. :icon_biggrin:

Točno, za put iznad 500km je uvijek bolji veći i jači auto. Pošto su mi braća u Švicarskoj putujem skoro 2 puta godišnje za Swiss. Probao sam sve vrste prevoza osim autobusa, znači išel sam s avijonom, autom i vlakom.

Imam oko 900km od doma do brata, išel sam s Up-om, dvije osobe i prtljaga, došel sam bez problema ali sam se "namučil" i osetil sam tih 900km, ako idem s BMW-om ili tatinim Tiguanom onda je sve puno lakše, nisam na pol tak umoran kak s Up-om. Potrošnja s Up-om je bila oko 5.5l i putoval sam nekih 10h. A recimo s BMW-om sam imal najbolju potrošnju 8.1l i 8h i nekaj sitnog. Morate uzeti u obzir da mi se sve poklopilo i da nisam imal niti gužve niti puno preticanja po obićnoj cesti i jako konstatnu vožnju po autoputima od nekih 150km/h s izletima do preko 200km/h u njemačkoj. Imam negde doma na kompu slike prosječne brzine i izračun prema potrošenom gorivu. To mi se dogodilo samo jedanput, normalno mi treba oko devet sati, devet i pol.

Najjednostavnije je s vlakom po noći kak sam išel, uđeš nutra, pokažeš putnovicu kondukteru, odeš spat, kondukter te zbudi 1h prije ZG i imaš filing da si se vozil samo tih 1h a ubiti ti si se kotural nekih 12-13h. S avijonom je isto ok ali kak veli kolega sine nomine, dok ja dojdem s KC u ZG i dok se ukrcam i poletim već sam dosta puta s autom prešel. Ali treba sve probat.

@ZJ - znam znam, zato sam napisal da mi "lakše" prihvačamo nove tehnologije. I da lepo je uzet šarafciger, viljuškasti 10-13 i gedoru 19 u ruke nego tipkat celi dan po mobitelu ili klikat na kompu.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
Ja uvijek biram put sa autom, a skoro svako 15 dana sam na relaciji Sarajevo- Frankfurt, Sarajevo- Stutgart i poneki ispad samo do Austrije. Prije dvije godine sam kupio auto samo za ta duga putovanja i bez ikakvog umora se stigne. Jednostavno volim potpunu autonomiju koju mi pruza auto, kao ni jedno drugo prevozno sredstvo. Krecem kad ja hocu, svracam gdje ja hocu......
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
520 moze trosit 7.5 litara samo niz planinu

Može,može samo na 50km.Meni normalne vožnje 530xd troši cca9 lit.,ako ga teram 12,a ako ga ubijam 15lit.Kako ja nikako da kupim auto koji troši 4-5lit na brzinama 180-200kmh.Izgleda da mene svaki put zajebu i prodaju mi nekakav raštelani auto. :p:
 

Najnoviji postovi

Na vrh