• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,264
Sjele nove felgice 18 cola :icon_weed:

18193713_625795237618257_5699471441014322853_n.jpg
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
Nissan Navara.
Ovo kaj kupiš za te novce su igračke, a ne terenci.

Navaru sam imao,kupio sam ju novu,2.5 171 ks to i je igračka a ne terenac,žali bože svake kune koju sam dao.Uglavnom niti je terenac ni teretni auto,po meni taj auto nije ništa,pređenih 165 000 km kod mene a valjda toliko i kvarova.Blažen bio dan kad sam je se riješio.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Terenac je Lada Niva dečki. Samo Pinc je bolji terenac od nje !
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
Terenac je Lada Niva dečki. Samo Pinc je bolji terenac od nje !

Trenutno za teren imam starog Defendera D90,nema kuda nejde,Nivu sam prodao u otpad raspala se od muke,isto nema kuda nije prošla,istina stalno se nešto kvarilo,ali barem nikad nije stala i odustala na ni jednom terenu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Markony, pri nama su napravile valjda više od pola milijuna km, uglavnom teškog makadama. Bilo je gluposti, ali nikad velikih kvarova. Najveći kvar je bil križ kardana pri diferencijalu.
A da se tovare i voze svud, svakak i svatko... Uostalom znaš kak se voze službeni auti.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Sjele nove felgice 18 cola :icon_weed:

18193713_625795237618257_5699471441014322853_n.jpg

e moj tino , nitko ne obrača pažnju na tvoje felgice , ako hočeš biti u centru paženj a vidi se da se guraš tamo metni ti njemu 24 cole od traktora .:drink:
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
Markony, pri nama su napravile valjda više od pola milijuna km, uglavnom teškog makadama. Bilo je gluposti, ali nikad velikih kvarova. Najveći kvar je bil križ kardana pri diferencijalu.
A da se tovare i voze svud, svakak i svatko... Uostalom znaš kak se voze službeni auti.

Znam kako se voze službeni auti,nažalost moji službeni auti su vlasništvo moje firme,malo šale.Imam sreću pa moji djelatnici nisu ništa prema vozilima grublji od mene,možda sam ja čak i grublji nego oni,u nekim situacijama.
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
Navaru sam imao,kupio sam ju novu,2.5 171 ks to i je igračka a ne terenac,žali bože svake kune koju sam dao.Uglavnom niti je terenac ni teretni auto,po meni taj auto nije ništa,pređenih 165 000 km kod mene a valjda toliko i kvarova.Blažen bio dan kad sam je se riješio.

eto ja sam opet prezadovoljan takvim tipom vozila
doduše imam Mitsubishi L200
trebalo mi je jedno vozilo sa kojim mogu zimi otići u voćnjak u rezidbu, normalno se voziti kao sa autom, a opet kad dođe sezona berbe prevesti robu do kupaca
ne kažem da ne manjka prostora u prikolici, malo više troši nego obični auto, i vjerojatno nije kao pravi terenac, ali ja izvlačim lade , a ne one mene,
elem, kao kompenzacija za tri auta je super
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,219
Ajde sad, ako nije tajna.. dali si dobio prek 30 000 kn odštete kak je kolega tupio onaj puta kad je nastala šteta?

Evo da odgovorim..
Jebeno osiguranje mi je ponudilo prvi puta 6500 kn, na to sam se zalio, onda su rekli da budu podigli iznos na 13000, ali dok prode nekakav prekrsajni postupak..
Reko, kakav postupak, pa sestra nije bila ni prijavljena prekrsajno.

Onda sam dogovoril da ga odvezem k majstoru po svojoj zelji i da ce doci procjenitelj k njima dok ga rastavi i da napravimo ponudu..

Majstor ga rastavil i popravak je iznosio 14500 kn i ovi se slozili s tim i majstor ga popravio i dok im je poslao racun, ovi se nesto uzjebali i kazu da ce platiti samo pola, a drugu polovicu budu platili dok prode opet onaj prekrsajni postupak s pocetka price, jer kao, njihov osiguranik se zalio na prekrsajnu prijavu..

Odmah sam otisel k odvjetnici i ona je pisala zalbu i sad mi je neki dan javila da mi je zalba odbijena i da budemo pozvani na sud jer se ovaj zalio na prijavu..

E sad ako majstor ne bude htio pricekati dok to ne prode budem mu platio, a osiguranje cu onda tuziti samo tako i ima da im bude muka..

Decki, samo molite Boga da do takvog necega ne dode, jer bez tuzbi tu nema nista, vise ti nitko nista nece dati ni isplatiti , samo muljaju..
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
eto ja sam opet prezadovoljan takvim tipom vozila
doduše imam Mitsubishi L200
trebalo mi je jedno vozilo sa kojim mogu zimi otići u voćnjak u rezidbu, normalno se voziti kao sa autom, a opet kad dođe sezona berbe prevesti robu do kupaca
ne kažem da ne manjka prostora u prikolici, malo više troši nego obični auto, i vjerojatno nije kao pravi terenac, ali ja izvlačim lade , a ne one mene,
elem, kao kompenzacija za tri auta je super

Sve ti to ovisi što òčekuješ i za što ti auto treba,meni je trebao za pravi teren i tako mi je prezentiran kad sam ga kupovao,međutim ništa od toga.Stari Defender kojeg sada imam je čudo tehnike za Navaru što se terena tiče.Nisam slušao bratića mehaničara koji mi je rekao,sve što je univerzalno nije vrhunsko za sve namjene,ne očekivaj puno od toga.Sad imam i terenca i teretnjaka,jebi ga malo se pretovariva ali obadva odrade posao kako treba.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Sve ti to ovisi što òčekuješ i za što ti auto treba,meni je trebao za pravi teren i tako mi je prezentiran kad sam ga kupovao,međutim ništa od toga.Stari Defender kojeg sada imam je čudo tehnike za Navaru što se terena tiče.Nisam slušao bratića mehaničara koji mi je rekao,sve što je univerzalno nije vrhunsko za sve namjene,ne očekivaj puno od toga.Sad imam i terenca i teretnjaka,jebi ga malo se pretovariva ali obadva odrade posao kako treba.
haha , ima ona koja je došla iz biznisa ,"tko radi sve ne radi niš"
tj . tko zna sve nezna niš
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
a odakle vam ideja da bi jedan pick up bio pravi terenac, pa pravi terenci koštaju:(bear):
kao prvo ogibljenje mu nije napravljeno za pravi teren, preveliki osovinski razmak, pre težak
to su radna vozila , i kao takva su odlična, tko treba malo sići sa asfalta, i nositi nešto alata, ili stvari,
recimo Pajero kratki, koji dijeli dosta dijelova sa l200, je nebo i zemlja di pajero može proć, a ovaj niti pogledat
ali opet kod njega gepek možeš staviti samo kreditnu karticu...:x:

dobre gume za teren, i pick up može dosta na terenu napraviti
evo do sad sam imao situacije di lada teško prolazi, ja bez problema
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Istina, naše Navare nejdu po šumi, ali su zato uglavnom na makadamu i lošim cestama, stalno s bar 200kg u gepeku.
Po snijegu su čudo, naročito s lancima na svim kotačima. No, ne sjećam se kad je zadnji put bila potreba za tim.
Sigurno da je Land Rover moćniji na terenu, no za cestu baš i nije, dok s pickupom možeš od šume do kazališta.
Pick up je dobar kompromis terenca i osobnog auta, no ipak kompromis.
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Moćan mu je Dajc. A ima i široke, niskoprofilne gume!
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
Istina, naše Navare nejdu po šumi, ali su zato uglavnom na makadamu i lošim cestama, stalno s bar 200kg u gepeku.
Po snijegu su čudo, naročito s lancima na svim kotačima. No, ne sjećam se kad je zadnji put bila potreba za tim.
Sigurno da je Land Rover moćniji na terenu, no za cestu baš i nije, dok s pickupom možeš od šume do kazališta.
Pick up je dobar kompromis terenca i osobnog auta, no ipak kompromis.

Sve to stoji,samo meni u principu auto te namjene skoro uopce netreba za cestu,tako da za cestu imam kombi,a za teren terenca.
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
to je druga stvar ako ti ne treba takav auto, pa ti se ne sviđa
ali je daleko od toga da takvi automobili ne valjaju
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
to je druga stvar ako ti ne treba takav auto, pa ti se ne sviđa
ali je daleko od toga da takvi automobili ne valjaju

Ajmo korak po korak izpočetka,kupio sam Navaru novu u dućanu,ponavljam još jednom Navaru novu novcatu.Prešao sa njom 165 000km kvarila se non stop,nije bila za moje potrebe koje ja imam jer nije taj posao mogla odradit.Ovo što se kvarila stalno možda je problem što sam na takvu naletio,ali kad dam toliko para za auto ne želim da je stalno nešto muči,po tom izračunu osobno za mene Navara ne valja,ne Mitshubishi,ne Mercedes,ne traktor IMT nego Nissan Navara.Nigdje nisam spomenuo ta TAKVI auti ne valjaju nego ko kretno onaj kojega sam ja imao,jel sad i malo jasnije.
 
Na vrh