• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,754
Ak su francuski auti loši, zakaj se Renaultovi auti i dci motori prodaju pod njemačkom zvijezdom?
Zanimljivo, kaj ne?
Zato kaj je naš(ne moj) mentalitet takav kakav je.
Meni je eto nepojmljivo da netko da za Passata iz 1999 god. 4000€ a meni se smije kad sam kupovao Lagunu iz 2006 za 3000. Sad čujem od drugih kako svako malo ima nekih problema sa autom a ja kad ga pitam onda kaže kako je auto vrhunski i naravno ne propušta priliku da mi reče kako vozim francusko smeće.



Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Nije mi bila namjera da izazovem ovakav vid rasprave,jer od toga nemam nista,i sam sam takav da volim svasta probati,ali znam jedno sigurno da francuz vise nikad,,
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,470
Nije ni mercedes bajan, prvo sam pljunuo 300-maraka u međeđoj za neku elektroniku bosch pumpe, pa me sad hebe brisac koji se ne vraca do kraja sajbe, i sad me jos i klima pati koju navodno treba resetirat i neke kodove hebavat jer se zna posemerit kroz vrijeme.... klima ima svoj komp, zamisli budala koje su ju napravili 97. godine
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,509
Francuzi su citrača napravili samo zato da reno nebi bil naj lošeši auto :(giggle)::(giggle):

Neznam samo gde vi kupujete tak skupe diskove i pločice a tak ne kvalitetne? Ja sam sa kombinacijom 300 kuna diskovi i 150 pločice za sva četiri kotača zadovoljan. Ono kaj se ne troši ni ne koči.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Muha, pa niti da si ih od hrasta tokario. Znam da je za uno svaki 70kn ali su i plocice 150.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kad sam mijenjal zadnje diskove i pločice to nisam niti osjetil u novčaniku, ali prvi, koji su ventilirajuči, to je već druga pjesma. pretpostavljam da vi s niskim cijenama, pričate o neventilirajučim diskovima.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kod mene po vama najlošiji auto Fiat GP ima nepune 93 000 km pločice potrošene oko trečine diskovi jedva primjetno potrošeni (ventilirajuči ) firma također loša Brembo .
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Citas na cepu od ulja na motoru koja je brojka. To oznacava normu koju ulje treba zadovoljiti i ulje koje god kupis da odgovara normi je dobro, mjenjas ga na 10t i eto ga.

Jedino ako je PD motor onda savjetujem neko kvalitetnije ulje.

A DPF je procistac dizelskih cestica, ako ga imas, nalazi se najcesce odmah do turbine ili kod egr-a.

Ali moj savjet je da odes u intercars ili neku drugu trgovinu autodijelova das broj sasije i sve ce ti reci, koje je ubrizgavanje, dali ima dpf i koje ti ulje ide.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
bitno da ma normu 505.01 koja je za PD motore...

Imas shell 5w-30 za 40kn litru....

Dobro je i ono Opelovo 5w-30 s dexos2 oznakom ( to je prepakirano OMV ulje) ako tražiš jeftina a dobra ulja i dođe 150kn 5l lit...

Ako hoćeš skupo onda castrol edge turbodiesel 5w-40.... pa plaćaš većinnom samo ime i imaš veću mogućnost da je neki fejk...

Inače bolje ti je stavit ovo opelovo i zamijenit ga na 13 000km nego kupit najskuplje pa ga mijenjat na 15 000.
S vremenom odnosno s kilometrima stanje ulja exponencijalno pada...

http://motorna-ulja.hr/proizvod/motor-oil-5w-30-5l/
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,767
Ja ovo Opelovo ulje koristim godinama,doduše na benzincu,i nema nikakvih problema,kako kaže Zwer,mjenjam ga na 13000 ili godinu dana.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Negdje sam našel podatak da, GM ulje (Dexos 2) proizvodi Total.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ti si bija na Pišćetku? Ma su fraškali tu kroz selo!

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 
Na vrh