• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Jel slobodno pitam, zakaj to zovete Opelovo ulje? Koliko vidim na 'sličici' piše BMW :wink:

Zato jer jer ovisno o pakiranju ima i s opelovim znakom umjesto GM
81T4FGFpBjL._SY679_.jpg


Negdje sam našel podatak da, GM ulje (Dexos 2) proizvodi Total.


Imam doma skoro novog oplota koji je vožen u ovl servis i popizdio sam kad sam vidio na kartici da su stavili OMV ulje i počeo galamit tamo da neću to smeće. Došao serviser s kanticom oplotovog i pokazao mi i 100% sam siguran da je OMV ovo...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Kantice su opet u modi, rekel bi kolega Puknuti :(giggle):

Ne mora značiti da je loše ak je OMV. Ionak svi kupuju aditive od istih proizvođača. A vjerojatno i bazna ulja.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,535
1.9 tdi
Pusta gorivo na ovom srednjem zavrtnju. Sta ima ispod, jel smijem rastavljat sam ili?
93a29a5179ba0e8fb40db285d54e0110.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,509
Na malom ili velikom srednjem?
Ja bi ipak prije rekel da pušta na samoj glavi jer tu rijetko ili nikad ne pušta.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,535
Na velikom srednjem. 99% sam siguran. Sutra cu jos bolje pogledat, po donjim 'lajtunzima' je mokro pa nebih rekao da je na glavi.
Pusta toliko da kaplje poprilicno, skoro da curi.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,509
Pod tim malim ( ključ 12) brtvi samo konus. Znači dotegnuti ili po potrebi zamjeniti čep koji se skida kad se stavlja komparator.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Operi sa sprejom za čišćenje kočnica ili lanaca iz lidlare pa startaj motor.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,535
Ispuhat cu kompresorom pa cu palit. Na malom(kljuc 12) nebi reko da pusta.
Ako skidam cep dovoljno je skinuti gornje lajtunge i brezone?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,509
Skini samo lajtunge, ventile ne vadi da ti ne poispadaju dijelovi iz njih, pa onda trebaš i nove pločice pod njih .... sto bespotrebnih problema.
Na velikom je o- ring ali treba namjenski alat, izrada alata ili kemija.
 

MF158

Član
Tu od
30 Pro 2011
Poruka
235
Da li tko zna koju firmu da slaze mjenjace od auta ili je imao slucaj kao ja?,kupio sam Audi A3 2.0tdi 6 brzina s neispravnim mjenjacom,tj mjenac radi ali zuji kad dajem i pustam gas.
 

MF158

Član
Tu od
30 Pro 2011
Poruka
235
O tome i ja razmisljam ali ko ce mi garantirat da ce taj drugi bit ispravan.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ako je "pravi" otpad, ili mora dati garanciju ili u slučaju da ne valja vratit pare ili zamijeniti za ispravan polovni.

Barem je takva praksa kod nas.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Kod mene u Zaprešiću na otpadu stoji tabla "viđeno kupljeno. "
I kad kupiš to je to nema zamijene niti niš.
Tak da oprez kod kupnje sa otpada.
 
Na vrh