• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
Marieto, imaš li neke manje ili čelične felge?
Za zimu ti je bolja uza, a "mesnatija" guma.
Lakše budeš našel dimenziju a i bolje se bude auto držal po skliskom.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Nije postapalice, nego me samo zanimalo zasto to treba biti guma od 1200+ kn, ako ti mislis da ima potrebe, samo naprijed, samo ja nebi ni u ludilu davao te pare ma kakvi god uvjeti bili, ionako ces voziti po max 20cm snijega, a tu neces sigurno vozit kao Niki Lauda, tako da ti tih tvojih puno ks i teska noga otpada, sem ako zelis taj jaki, lijepi i novi auto zapicit u prvi nanos snijega, a tu ti ne moze pomoc ni guma s cepovima.

Bolje poslusaj savjet od ZJ, nabavi celicne manje felge, stavi neke druge gume em bolje ide, em ti za taj awd i tezinu ni ne treba svemirska guma. Po snijegu samo lagano da ne proklize, a po ledu je svaka guma niskoristi ako krene.

Samo moje misljenje, sad tvoje je da odlucis i na drugima da me pljucnu ako nisam u pravu.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Zima je preblizu kaj bi nogu stavil na dijetu. :icon_rofl:
Ako mozak nemre upravljati nogom, :mur: onda ugraditi povratni feder za nogu. :(giggle):

Dosta šale. Šteta kaj nisi pitanje postavil prije nek si naručil felge. Možda još uvijek možeš realizirati prijedlog koji si dobil od ZJ-a i AirBoX-a. Teško je reči nekaj pametnije.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,174
Ja imam nove zimske gume 225-40-18

23167993_707361882794925_1134437134414557613_n.jpg
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,704
Majke ti mile pa na kaj ovo liči?[emoji33]

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
931
Na mladog sa malo para i ludog.
Čekaj da mu draga ostane u drugom stanju.:icon_madu:
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Imam zimske gume 225- 45 -17 rado bi ih zamjenio za 15 cola . 17 lepo idu po suhom al kad padne snijeg koma su.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,704
Na mladog sa malo para i ludog.
Čekaj da mu draga ostane u drugom stanju.:icon_madu:
E onda sve ide na bubanj


Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,877
Ajde,večina nas je tu fazu prošla...auti,muzika u autu,kompjuteri itd..mogao sam novi traktor kupit za lovu koju sam potrošio na gore navedeno...
Iako sad kad imam ženu,dijete i drugo na putu,ne razmišljam o felgama,zvučnicima i grafičkim karticama,nego (e da mi je za svaku moju glupost koju sam kupio 10kn,bio bih bogat čovjek sada)...
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
Marieto,ja sam rođen,odrastao i živim u Lici.Nikad nisam trebao nekakve posebne gume,sad imam BMW XD,ide normalno sa najnormalnijim zimskim gumama,također VW kombi sa običnim Sava zimskim gumama i prednjim pogonom ide potpuno normalno cjelu zimu po bilo kojim zimskim uvjetima,kad nemogu sa kombijem,autom ili kamionom na cestu,nemože ni niko drugi sa nijednim normalnim cestovnim vozilom bez obzira na marku,pogon i gume.Napominjem da se nesjećam kad su zadnji puta bili takvi uvjeti na Ličkim javnim prometnicama,možda dan maksimalno dva do nekog zabačenog sela,ali i to je rjetko.Bilo je prije 2-3 god. situacija da sam pomagao probijat zapuhe sa Timberom i lancima na kotačima do jednog zaseoka,ali u toj situaciji,zdravoseljački rečeno,možeš jebat i auto sa 4 pogona i gume svemirske tehnologije.
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Kolega vudreni,aa kaj bi tuljko vredele,de vragu, one sam tuliko kostaju.:icon_thumright:
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Ima li značajne razlike između savinih eskimo S3+ i HP2? Planirao sam uzeti ove novije, ali ih ne mogu naći u dimenziji koja meni treba pa razmišljam da li da kupim s3+.
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
Marieto, imaš li neke manje ili čelične felge?
Za zimu ti je bolja uza, a "mesnatija" guma.
Lakše budeš našel dimenziju a i bolje se bude auto držal po skliskom.
Kupio sam vec felge tako da otpada to, a i na auto to bi bila sramota čelične staviti :/

Svi predlažete nekaj i savjetujete, ali citaj te navedeno... bio sam na tehnickom imam samo atest na 2 gume, 17" i 19"...., auto mi je 14cm od poda tako nema sanse da radim sa tim malima kotacima rupu izmedu sasije i kotaca, a i da ga dalje spustam...
Merca sam bio otpuhao radi 12cm razmaka od tal.
I opet navodim felge kupljene, a problem je kaj novi auti nema vise atest na cijeli raspon nego tipa samo na serijsku i ovu dodatnu kaj uzmes :/
znaci nista ispod 19", a i ko god da je vozio neko auto sa tipa 2" vecim felgama zna koliko je bolje drzanje radi vecga gaza i kuta gazenje, kotaci drze cestu sigg bolje za 20-30% od npr. Legacy-a...

Znaci pitao sam Vas jel bi mogao imati problem radi tih 5mm gore razlike u rubu gume?
@Tino, ti stalno ko tenisice mjenjas te felge, imas neko znanje?

P.s. nemoj te me uvjeravati da nema kontrola, mene su vec par zima zaredom zaustavljali i provjeravali... otvori knjizicu i cita sa gume... -_-

Sto se tice premiuma, miss nisu to neke top gume, ali ja vozim puno autoputa i svega...
znaci ne treba mi dobre gume da gazim 20cm snijega, prije bi nasjeo... ali tipa 140-160km/h i tako neke stvari da :)

Nije isto voziti ferari 100km/h i golfa 2, tako i gume nije isto. Auto je nov, placen ko zlato, ima kasko,, jos samo dobre gume i pamet u glavu.

Ima ko kakav odg bar kome so obratiti?

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Jbg, kod nas svuda prodaju s3+, na par mjesta HP, a samo veće dimenzije (17 i veće) sam našao HP2
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,378
Uzmi Debicu/ Keely i mirna Bosna. Po mom oskustvu bolja od Save. Ja jos ni jednu Savinu gumu nisam uspio poderati, a da se nije iskrivila.
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Debica se sad prodaje pod imenom diplomat kako su mi rekli i to je pored tigra najjeftinija guma (75 maraka po komadu za 205/55 R16). One ruske sa šarom 11 mm su čini mi se isto tako, ali ne znam nikoga da ih je koristio bar jednu sezonu kako bi saznao iskustva.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,378
Ja koliko znam da je Debica sada Keely, bar tako govore svi oko mene i ta dimenzija je 82 KM kod mene . Jucer uzeo cetiri u toj dimenziji.
 

Najnoviji postovi

Na vrh