• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Puknuti nemoj odustajati od onog auta. Pođi ga vidjeti. Probaj ga na hladno paliti i voziti. Pogledaj je li imao udaraca u prednji trap i td. Ti si iskusan i odmah ćeš osjetiti da li je ta km ili više tisuća. To bi trebao biti odličan motor V motor. Ja imam petaka u Audiju i žao mi ga se riješiti a kupio ga s tri godine i 160 tisuća. Sada je prošao preko 500 i ima 24 g. i ne troši ulja.
Da ga prodajem ne znam što bi tražio za njega. Pogledaj i kakav je gazda jer s fukarama nemoj imati posla.

Poslano sa mog ONEPLUS A5010 koristeći Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
Za par dana moj auto će okrenut 200 000 km a star je 3god.Većina auta više klase se kupi da se sa njima puno vozi,a pogotovo auti iz uvoza.Ako je itko bio u kontaktu sa ljudima iz Njemačke,Francuske itd. Koji se bave nekim poslom za koji se imalo treba putovat,svi imaju aute malo više klase i pređu godišnje po 70k km,sa autom tipa passat,A4 itd je normalno vani radit 30-40k km godišnje.Pa zamislite koliko takvi auti imaju km kad dođu u HR od "babe iz Njemačke".
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Jedan berlingo hdi je za tri godine prešao nekih 450 000km.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,576
VW Polo 1.4 benzin 44 kW, 1998. Godina

Svake godine na tehnickom mi jedva prode eko test. Previse imam neizgorenog goriva i nakon nekoliko minuta gasiranja, tek onda se CO uspije spustiti na prihvatljive kolicine.
Radna temperatura mu ne prelazi 80 stupnjeva. Termostat sam mjenjao prije 2 godine i radi.
Je li itko imao takav auto, je li mu to tvornicki takva temperatura ili termostat mozda ne valja?
I ventilator mu se pali prije 80 stupnjeva i gasi na nekih 60-ak stupnjeva.

Moze li se kako poboljsaticeko test i sagorjevanje? Moze li se na njima ikako stimati paljenje ili je to kod njih tako kako je i nema drukcije?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
a jel ga voziš ko penzioner , relacije 2-3 km ili ga tjeraš?
podatak o temperaturi je s pokazivača ?
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,426
Ventilator se pali na preko 90 i gasi ispod 90, ove tvoje vrijednosti ne stimaju. Provjeri s onim termometrom za vodu za svinje kad auto pokaze 60 stupnjeva... mozda ne pokaziva dobro. Ne smije palit na 60, i termostat tek otvara na nekih minimalno 80 stupnjeva
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,576
Vozim ga vecinom na kratke relacije, ali ne kao penzioner.

To su podaci sa table, nemam termometar da izmjerim
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
I ventilator mu se pali prije 80 stupnjeva i gasi na nekih 60-ak stupnjeva.
ako se ventilator pali prije 80 znači
1. da je termostat več otvoren , jer se temperatura mjeri negdje oko glave a senzor za paljenje ventilatora na dnu kilera
2 . da je senzor koji pali ventilator nispravan jer pali prerano a gasi prekasno .

ventilator "skida " temperaturu za par stupnjeva ..nikako za 20 ..da je skida za 20 radil bi skoro pa neprekidno .

Značilo bi da su dvije komponente neispravne

vjerojatnije je da je pokazivač u kabini neispravan ..

kaj se tiče eko testa , ako je potrošnja "normalna " znači da bi oštra vožnja prije tehničkog pomogla ..a ako potrošnja divlja znači da je lambda ili nešto loše ..to opet povlači za sobom uništen katalizator
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,576
Potrosnja mi je u prosjeku 7.5 litara na 100 kilometara. Radi se o 60 konja i 1000 kila autu, sto je meni normalna potrosnja za to..

Nije mi nikad palo na pamet da mi je sat neispravan..
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Može biti sat, a može biti i jeftilen termostat... Ja sam stavio 2 ta kineska smeća koja sam prva našao i drži tjedan dana nakon toga, auto jedva navuče 90°C, a kad otvori onda kazaljka ode skroz dolje do kraja, a nerjetko stoji temp. na 75 - 80°C

Onda sam nabavio Wahlerov termostat i otkad sam njega puknio gore auto nabije 90°C kroz par minuta i kada ga ugasiš ostaje duže vremena topao, a sa kineskima nakon pola sata kazaljka na dnu...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,763
Onda sam nabavio Wahlerov termostat i otkad sam njega puknio gore auto nabije 90°C kroz par minuta i kada ga ugasiš ostaje duže vremena topao...
Znači da ne valja, presporo se hladi :(giggle):
 

Dobrica

Član
Tu od
14 Pro 2015
Poruka
79
VW Polo 1.4 benzin 44 kW, 1998. Godina

Svake godine na tehnickom mi jedva prode eko test. Previse imam neizgorenog goriva i nakon nekoliko minuta gasiranja, tek onda se CO uspije spustiti na prihvatljive kolicine.
Radna temperatura mu ne prelazi 80 stupnjeva. Termostat sam mjenjao prije 2 godine i radi.
Je li itko imao takav auto, je li mu to tvornicki takva temperatura ili termostat mozda ne valja?
I ventilator mu se pali prije 80 stupnjeva i gasi na nekih 60-ak stupnjeva.

Moze li se kako poboljsaticeko test i sagorjevanje? Moze li se na njima ikako stimati paljenje ili je to kod njih tako kako je i nema drukcije?

To je tako kako je i nema tu pomoći, isti slučaj škoda octavia 1.6 benzinac 1999. god. tri put mijenjana lambda sonda i katalizator i nije pomoglo, jedino ostaje još ecu tj. kompjuter koji je vjerojatno krivac za sve... još da dodam da nov auto (na prvom tehničkom pregledu) nije mogao proći ekotest i to nije jedini slučaj za koji znam
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,576
Vec sam i ja cuo da je to takav motor i da sam po sebi ne moze proci eko-test...
Ma ko ga sljivi, dok ide bit ce tako, svejedno je motor gotov, vise ulja trosi nego benzina...

Zna li netko je li izvedivo i koja je procedura na tehnickom da se u navedeni auto ubaci dizel motor iz istog takvog auta?
 

Najnoviji postovi

Na vrh