• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,355
Problem je kad se nađe 100 budala protiv ovog, nađe se 1000 kupljenih glasova za to. Osobno mislim da je to bitna stvar za napomenut.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,954
Je,samo omjer 40 izašlih na glasovanje i 60 onih koji su ostali doma neidu u prilog kupovanju glasova jer ih je opet u manjini..
 

sine nomine

Član
Tu od
24 Lip 2013
Poruka
82
Politicari su svuda jednako smece. U doslovno svakom uglu svijeta.
Pa o cemu mi pricamo i kakvo postenje trazimo od politicara kad ni jebeni pop nije ni 10% uzor onoga o cemu propovijeda?
I opet, nije to tako samo u HR.

To je ljudska priroda. Instinkt prezivljavanja. Samo je pitanje osobne savijesti i morala gdje povlacimo granicu, ponaosob. Tako imamo ljude koji ube tisuce ljudi pa mirno spavaju, a imamo one koji zgaze vrapca pa placu 3 dana. I to je sve OK.

Zato su tu opce regule prihvatljivosti i zakoni na snazi. Oni nas korigiraju.
Evo i primjer koliko je narod bijedan, koji nikakve veze sa politikom nema.
Vracam se na zakone. Kod nas zgazi i ubi covjeka, lezat ces koju godinu, evo npr. opet njemacka, tamo ces 20. Imaju hrpu neogranicrnih km autobahna. Mi imamo 130 ogranicenje, al cemo se 130 vozit i u gradu. A Svabo ce za to platit more, oduzet ce mu se nozda auto i ostat ce bez vozacke par godina i morat ponovno polagat. Mi cemo nekak sklepat tisucu il dve kuna.
Da se vratim na smrtni ishod u prometu. Svi ce kriviti nase sudstvo? Zasto?
I nas zakon ima velike maksimalne kazne? Zasto nekom od nas ne proradi savijest i kaze da zeli lezat maksimalno? Ne proradi nikome na svijetu, al opet se onda vracam na sudsku praksu. Kod nas ces dobit iznenadnu sinkopu a gore znas i da ne trebas placat odvjetnika, da ti ne gine jebena kazna. Nema te...
Zasto svabo (izvorni, ne Mujo) kad dode u HR isto stisne Audija il Merca debelo preko 130? Jer moze, jebe mu se. U Njemackoj nebi nikad. Nema tu cak i neke prevelike razlike u mentalitetu, ima samo u navikama i strahu. Koji je pocetak i kraj svega.
Da Jozo zivi u strahu i da mu ne padne na pamet prijavit 100ha poticaja za vocnjak sa 10 oraha, nebi ni bilo Andreja il Martine u vladi koji mas rade majmunima. Jer bi ih razapeli. Al nama svima kolektivno pase ovo stanje, ocito. Predaleko sam otisao i pogubio se, htio sam jos misli reci, al jbg.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Airbox, nemoj se srditi. Razmem kaj hoćeš reći. Ni nemreš očekivati da se drugi mijenjaju ak se mi samo ne želimo mijenjati.

Komer, u velikoj su zabludi. Tih 40-tak % su manjina koja odlučuje. Njih je puno lakše kupiti neg" da ih je ip ili više %. To su stranački poslušnici, koji glasuju po direktivi.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Svi od reda su isti kad dođu na vlast, bitno je samo sjedit dvije godine i dobiti saborsku plaću pa potom mirovinu. Poslije dolazi drugi koji jošnešto sebi namjesti usput i tako polako ide naprijed već godinama.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Izgleda da smo svi vrlo nezadovoljni ovim stanjem,pa raspravljamo nezavisno od teme,polako se zagrijava valjda ce jednom i prikipit.
Vecina nas je zivjela sretnije i postenije u proslom sistemu,zahvaljujuci disciplini i strahu kao i vecoj jednakosti,nazalost vise nismo drugovi i drugarice.To znaci da se mozemo promijenit dosta brzo, no nasa omladina teze jer nisu naucili na rad i disciplinu,pocevsi od vrtica,skole i ukidanja vojnog roka.

Valjda shvacate da su na vrhu propali studenti,anemicari i sl. kao sti bi Tito rekao,treba se borit protiv unutrasnjeg neprijatelja,petokolonasa Koji gledaju svoje interese vrseci ciljeve vanjskog neprijatelja tj. stranog kapitala.
Kad shvatimo da mozemo bit sretniji i zadovoljniji sa manje novca,pocet ce promjene jer vise ovakvi pingvini nece moc isplivat na svjetlo dana a bogme budu morali delat da imaju a ne ko sad sam otimaju.

Smaram da je dobro kaj smo se pogubili po temama,jer je ovo vec sramota kak se ponasaju nasi narodni poslanici i predstavnici.
Dokazano je vise puta da revolucija rjesava najbrze postojece stanje,pa zdravi vi meni bili kak god da krene.:icon_wink:
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,729
ZJ govori za nas "male" da pazimo šta radimo jer nas nema ko izvuči ako se nešta dogodi, a oni "veliki "nemaju problema jer oni se lako izvuku jer potplate i to je to.
ZJ nas samo dobro savjetuje.
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Vani snijeg,nebrem v gorice a tak bi htel,treba pticice nahranit,lagve prekontrolirat,pa razmisljam o Nivi,kraljici terenaca.Prosil bi vasa iskustva na snijegu i brdu,buka u kabini mi smeta a bil bi drugo vozilo,za sumu i gorice.Dakle tovar al opet ne kramp,racunam do nekih 1500€,kuka obavezno a plin ne trebam zbog male kilometraze kaj bi delal.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,770
Staviš one gume ripnjače na nju i nemaš straha da ćeš zapet negdje.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Krivo gledaš. Narod ima vlast kakvu zaslužuje. A vlast u svakoj zemlji je više-manje korumpirana, onoliko koliko joj narod dozvoli.
Treba krenuti od sebe i sebe mijenjati, jer čekati da se netko drugi promijeni može potrajati stoljećima.
Mi trebamo biti primjer njima, da bi ih onda mogli pozvati na odgovornost. Jer ak nije tak, oni gore uvijek imaju dobar izgovor.

Svatko nek radi po savjesti, samo napominjem da ak dojde do suda i boja šarafa se gleda, a onda kuku i jao. Vjerujte, ne govorim to bez razloga.
Tak je ZJ, trebamo krenuti svatko od sebe.
Ali država, vodstvo, zemlja o kojoj ti pišeš na ovom našem svijetu ne postoji. Svako od nas gleda nebi li malo kruha bez motike. Kod nas je to izraženije zbog siromaštva i ljudi su na neki način prisiljeni mutiti na ovaj ili onaj način.

Ja ipak mislim da vodstvo mora dati regule kojih se mi moramo pridržavati, dovesti ljude koji nas budu doveli u red, a svi oni nam moraju biti uzor da bi nas mogli gaziti. Ali to tak nije i nikad nebu.
Ko i na forumu, ako se ti kao mod ne prdržavaš nečeg kaj je netko odredil ne možeš od nikog to ni zahtjevati, ali s druge strane moraš saslušati i probleme puka (forumaša).

A aute smo pumpali od Fiče do ovih naj novijih i uvek bumo težili da naše nekaj kaj je isto ko i susjedovo ide bolje, brže, jače, ima bolju opremu koju smo ugradili, bude ljepše...... i to ti je tak.
Vani snijeg,nebrem v gorice a tak bi htel,treba pticice nahranit,lagve prekontrolirat,pa razmisljam o Nivi,kraljici terenaca.Prosil bi vasa iskustva na snijegu i brdu,buka u kabini mi smeta a bil bi drugo vozilo,za sumu i gorice.Dakle tovar al opet ne kramp,racunam do nekih 1500€,kuka obavezno a plin ne trebam zbog male kilometraze kaj bi delal.
Uz dobre gume Lajka je čudo od terenca.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ako misliš radit malo kilometara samo stavi ruske gume i nemaš problema, nije za neke korše ali za normalnu vožnju ide svuda samo ako ne sjedne.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Riis

Član
Tu od
12 Velj 2012
Poruka
155
Jel ima netko suzuki samuraj, razmišljam kaj je bolje, on ili lada niva, auto bi trebal najviše za šumu koje su u brdu skoro sve, i kak stoji s dijelovima i održavanjem za njega.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Vani snijeg,nebrem v gorice a tak bi htel,treba pticice nahranit,lagve prekontrolirat,pa razmisljam o Nivi,kraljici terenaca.Prosil bi vasa iskustva na snijegu i brdu,buka u kabini mi smeta a bil bi drugo vozilo,za sumu i gorice.Dakle tovar al opet ne kramp,racunam do nekih 1500€,kuka obavezno a plin ne trebam zbog male kilometraze kaj bi delal.
najte se trucirati , skupi ljude ..dogovorite se pa popravite put ..i naravno preko svog "delegata" pritisnuti opčinu

a kaj se tiče politike , ova slika govori sve
http://opusteno.rs/slike/2018/02/smesne-slike-35371/ima-ko-da-misli-umesto-tebe.jpg
tko ne razumije nek uzme google prevoditelj
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Ak poprave put, onda se budu i drugi vozili po njemu :)
Nemre to tak. Kaj nisi čul za hrvatski jal? :(giggle):
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
Jel ima netko suzuki samuraj, razmišljam kaj je bolje, on ili lada niva, auto bi trebal najviše za šumu koje su u brdu skoro sve, i kak stoji s dijelovima i održavanjem za njega.

pa mislim da je svakako bolji samuraj od nive, mislim kvalitetniji
a na terenu ti najviše odlučuju gume kakve imaš, i sposobnost onoga što vozi

niva je jeftina i dostupna sa dijelovima, ali se svako malo malo i kvarucka, pa ako te to ne živcira, onda niva, i da limarija je problem, trune dosta

ako te zanima imam ja za prodati mitsubishi l200

jedan video nive i suzukija, nije samuraj nego vitara ali...
https://www.youtube.com/watch?v=WhMWCVX1XkE
 
Posljednje uređivanje:

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,523
Mi Zagorci smo u svemu slični Hrvatima, ali kaj se tiče jala, prvo Zagorci pa dugo, dugo nitko i tek onda Hrvati. :(giggle):
 

Riis

Član
Tu od
12 Velj 2012
Poruka
155
pa mislim da je svakako bolji samuraj od nive, mislim kvalitetniji
a na terenu ti najviše odlučuju gume kakve imaš, i sposobnost onoga što vozi

niva je jeftina i dostupna sa dijelovima, ali se svako malo malo i kvarucka, pa ako te to ne živcira, onda niva, i da limarija je problem, trune dosta

ako te zanima imam ja za prodati mitsubishi l200

jedan video nive i suzukija, nije samuraj nego vitara ali...
https://www.youtube.com/watch?v=WhMWCVX1XkE

Mitsubishi mi je preglomazan za uske pute, večinom su to putevi za imt 533-9 i malih zetora, ima jedan klanac imt 560 ne prolazi, u obzir mi dolaze kraći terenci, niva me odbija zbog hrđe i potrošnje, a ostali su mi nepoznati, jedino znam da jedan lovc tud sa samurajem vuče vepre kad ubiju daleko u šumi, čak i kad ima manje snjiga do 20 cm.
 

Najnoviji postovi

Na vrh