• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,720
Meni je san BMW, onaj prednji kraj na njemu mi je vrh, BMW trojka nemora biti dizel, hehe!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
To su oni samo vama prodali priču da su ti novini auti s zonama koje se drobe sigurniji od ovih starijih.
To sve ovisi od slučaja do slučaja. Neko bi se spasil da je milimetar lijevo udaril, a neko se spasil kaj je ta zona popustila na krivom mjestu.
Kak i napredak u traktorskoj industriji, vidimo koliko je tehnika napredovala, a opet za deset let više nemaš kaj na njemu popravljati.

Sve su to samo putujuči ljesovi na kotačima.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ne, ja vozim Quattro :icon_thumright:
Jednom kad imaš Automatika i 4x4, svaki drugi mora bit takav.. ja sam sebi konačno ispunil sam i kupil auto sa svime šta sam htio u njemu, sad bude mir, dok ne krepa :icon_fU:
razmem te za automatika , objasni zašto treba biti 4x4?
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Malo se potrošilo kvačilo, ništa strašno.
Opel zafira 2.0 dti 230000Km.
1b8273f01ff278bc73da449ec1a5541c.jpg
93065d7214b0afa9134c8275e21c7d14.jpg
ba47a3582e4d113069ad017188fa3f39.jpg
61e1554d9c9549026cf13a58ba98c65d.jpg
2ed3bb29199299f7c938203975d05f0b.jpg


Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
@puknuti,
ozb to pitas?

Ja nisam neko mjerilo, ali kako svaki pogon daje drugacije karakteristike autu... tako AWD takoder.

Ja od 1. subarua, nijedan mi auto nije bio bez AWD.
Auto trosi vise 1-2 mozda, ali to je nebitno prema prednostima.
Stabilnije je, bolje drzi cestu( bilo suho ili mokro), lakse mi ispraviti auto ako se desi kaj i najbitnije predvildljiv je.... Uz sve to ako imaš jace auto AWD je nužan,, vozio sam neke malo jace BMW-e po snjegu i kada je auto jaci.. malo jace doziranje gasa je vec proklizavanje i ESP...., tako da ljepse je ubrzavati po mokrom i suhom sa AWD, manje su sanse da ce ti sanaga izbacit auto ili neki kraj...
Ima brdo prednosti,, vjv da vecina nije ni iskusila ili vozila dobar AWD,, i da je sumnjama da vidi razliku.
Dok sam bio van države jedan period frend mi imao moju staru imorezu... dosta dugo... te je bas zima bila, nakon sto je vratio se na svoje auto... u 1. mjesc dana je jedno 5-6 puta sletio sa ceste.
No vjerovali ili ne AWD znaci i po suhom.. to sam iskusio na vecim i jacim autim..

Danas ima dosta autu od skoro 5m duzine, te brodice u zavoje i krivine bolje idu sa AWD,, a posebno kada imaju cca 200+ks. ....

Sva 3 auta su mi AWD, no na žalost samo jedan ima mjenjac :/

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ozbiljno , da ..prvo nisam probao..razumijem za zimu ...mokro , ajde ..možda ali nisi sam na cesti a i otac mi nije načelnik policije ..pa ne znam gdje to možeš iskoristiti , naročito u minhenu na baušteli
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,175
Na autu od 230ks mora biti 4x4 i točka, a o tome da nemam di iskoristit tu snagu tu si se grdo zajebo... I uostalom, kakva bauštela tebe sad muči? :confused:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,769
Kaj vlećeš s tim kamp kućicu ili prikolicu od tri tone?
Ili pak voziš street race ili tractor pulling?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,769
Sportski auto, nema kaj: ima tenisku lopticu na kuki :)
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
@puknuti,

po Vama 100ks je dovoljno, po vama je 4x4 glupost, po vama svi koji imaju bolje aute su tatini sinovi, stric nacelnik policije itd...

Pa blago se vama sa takvim ogranicenjima.
Svako ima svoj gušt, pa tako i ja i neki ljudi sa auti... vožnja nam je zabava, odmor, relaksacija.... i to naravno ne u bilo kojem autu.

Neki kupuju polovne i za njihove potrebe i kilometrazu sasvim dovoljne.
I ja da trebam veci auto, za male km kupio bi polovni.
No radi se preko 20t km sa svakim autom i da ne upali ujutro nije opcija. Zato kupujem nove, voze se 10-12 godina i zamjene. U mom slucaju se otplate.
Da se vratim u bit, vece auto zbog prakticnosti, prostora i sigurnosti, jaci auto radi veceg auta... odmah se lakse vozi i sto se tice SNAGE OD 200+KS za preticanja i autoput premalo.
Jel kako se kaze "najsigurnije preticanje je ono najbrže".
4x4 sam vec naveo zasto.

A sto se tice kupnje tih vozila i nacina voznje,, sto se mene tice spreman sam platit kazne od par nula, 1x godisnje se i desi sa gubitkom vozačke na par mj.
Uz to ima Vas tu nekih sa par traktori po xxx konja, koji vrijede vise od 2-3 prosjecna auta skupa.
A da ne govorim da se cijeni u traktoru dodatni ks, a ne u autu, kaje banalno.
Prema EU standardu za moje kulture tj. gospodarstvo preporuka je traktor od 100ks,, a ja uspjesno sa 55ks obradujem sve. Tako sve je relativno.

Ne zamjeraj te na postu, ali ne znam je se neki zezaju tu ili ozbiljni ili mozda i svacega pomalo.

Lp.

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Sam si si dao odgovor da ti ne treba auto od 200+ KS ako je preporuka traktora 100ks za zemlju koju obrađuješ, a ti delaš sa 55ks, onda bi te zadovoljio i auto sa 100ks...

Osobno me ne sikiraju konji... Lijepo ih je imati, ali treba ih i pojiti.

Ja autom godišnje pravim preko 30t km i opet gledam da kupim polovno, a dobro, jer ne vidim računicu kupovati novi auto, nema mi ekonomske računice jer ga danas kupiš za 100k, a za par godina više ne vrijedi ni 70k, a kako već rekoh, netko je kupio novi sa dobrom opremom i očuvan je pa umjesto 100k, kupiš za 70. Barem moje razmišljanje.

Trenutno vozim auto iz 2001. 150ks i 320t km. Kupljen prije 2 mjeseca sa 305t km i šta mu fali? Eksploatacija vozila kod mene ovisi uglavnom o isplativosti njegova posjedovanja. Redovna održavanja, tu i tamo neki kvar, ali ne da svaki mjesec treba šarafati i to je to. Kad njegova eksploatacija za moje potrebe postane opterećenje, prelazim na "novo". Prošli je odradio 200t km u 4 godine. Počele su ga stizati godine i kojekakove dječje bolesti jer je '98 godište. Još me posluži za po njivama tako da nije za baciti, mada da uložim malo novca i vremena, još bi me poslužio barem 100t km bez problema, ali često dolazi do nekih glupavih kvarova tako da sam se odlučio za rabljeno, ali meni novo :D
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
MARIETO88
A sto se tice kupnje tih vozila i nacina voznje,, sto se mene tice spreman sam platit kazne od par nula, 1x godisnje se i desi sa gubitkom vozačke na par mj.

znači ti kupuješ auto od 200+ KS da bi vozio van propisa i ugrožavao mene i moje dijete na cesti, jer je tebi gušt voziti brzo jer je tebi to način vožnje
sve je OK dok se ne desi sranje, a onda kme kme, nisam mislio, ili nisam znao, nisam htio :icon_hang::icon_hang::icon_hang::icon_hang:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
MARIETO88
sad da ne citiram svaku pojedniu rečenicu , nisam ja toliko kritičan prema svemu kaj si nadrobio .

svaka čast udobnosti, sigurnosti itd. činjenica je da konji , vrsta pogona , udobnost sigurnost ide jedno s drugim , pa ako biraš bilo koji segment ostalo dobiješ pride ..


tino , sinonim gastrabajterstva je minhen i bauštela , ako si ti magistar stojarsva ili doktor mikrobiologije u oberruselu opet je sinonim gastrabajter iz minhena .

ja sam jednom bil u minkenu i tam gdje se moglo voziti svi su se vozili 120jst samo ludi zagorec 140 ...a moglo se i daleko više ...a tam gdje se nije moglo voziti vozio sam u prvoj s nogom na kuplungu

imam auto od 67 konja i od kad je android (krekirane ) navigacije ( hvala bogu na kreku ) nataša stalno viče " prebrza vožnja" ...za čudo isusovo i uz te konje platim globu za prebrzu vožnju .

platil sam ja globu i u lici , zagorju , slavoniji ..dalmaciji , jednio niskad nisam platil globu na autoputu jer mi je preskup .
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Aaaa Natašica, kako obožavam njen glas kada kaže; "Bok, ja sam Nataša i bit ću tvoj glas mudrosti, da ne izgledaš kao seljak koji se izgubio"

Samo je moja Nataša dobila flaster jer me nervira pa se samo pobekada cuje; "ping, ping".

A sto se tice tih kazni i toga, ludovanja mislim da je krivo glediste, kako daevu kaze, sve je dobro kad se dobro svrsi, pa makar i u autu.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,456
Jel kako se kaze "najsigurnije preticanje je ono najbrže".


Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

Nisam nikad cuo za tu izreku...od kad vozim 60 ks auto nikad sigurnije nisam preticao. Moram se 101% uvjerit da mogu
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,720
Airbox, kupnja novog ili rabljenog ti je odprilike kao dizel ili benzin.
Neko kupi novi od 100 000 kuna a u isto vrijeme neko drugi rabljeni od 20 000 kuna.
Ovaj npr.koji je kupio novi vozi ga 18 godina npr. i onda ga proda za 10 000 .A ovaj koji kupuje rabljene za to vrijeme mora kupit 4 rabljena plus kvarovi, to odprilike dođe na isto.
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,366
Da li netko zna koliko je uvoz cca za BMW 530d e60? Gledam po ovim kalkulatorima pa to ispada oko 30 tisuća uvoza...
 
Na vrh