• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,425
Dijagnostika... Ali kolega je ima problema s tim sranjem, bobina, kablovi, lulice, tu bi trebao biti problem jer je ta lampica vezana uz elektricne komponente.

Eh, sjetih se kod njega je bio ajnspric valjda i on ga je hebavao, strujaa ubiti.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,425
Borovo Selo. Goran Grebić, Partizanska ulica, broj ne znam, ali je skroz na kraju ulice.

Ima dobrog mehanicara s kojim ja suradjujem i imam samo rijeci hvale i sve preporuke. Moze kod Grebića, a moze i kos tog mehanicara privatno, ali on je obicno zauzet pa se treba najaviti cca tjedan dana unaprijed, a pretpostavljam da tebi gori pa bolje zovi Grebića, slobodno reci da sam ti ja dao broj ili ces da odemo skupa jer i ja trebam puniti klimu hahaha

Broj saljem u PP
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,547
Ono, ako krepa do tamo pozeljno je da idemo u tandemu [emoji16]
Prije utorka ne mogu posto u pon. prskam vinograd. Do tad se mozda sam od sebe popravi [emoji23]
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,425
Sve se da dogovoriti. Ako hoces to vidi s njim pa se nas dvojica svakako mozemo dogovoriti za skupno grupni odlazak, pa taman ako auto treba ostati, imas prijevoz hahaha
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,817
Renaultima voli da ode bobina,tako bilo i kolegi na twingu.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Zna li netko koje ulje ide u Mazdu Premacy 1.8 benzin, 2000. godište?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,613
Mazda ima fini motorić i voli fino ulje. Ako ima dosta kilometara onda bi ja ipak bil za opciju malo guščeg ulja.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
U Motorić Kia Shuma ide lidl 5w40 već jedno dogledno vrijeme i još se ne buni, kažu da su po Mazda licenci napravljeni.

Poslano sa mog LG-H818 koristeći Tapatalk
 

mijo

Član
Tu od
31 Srp 2014
Poruka
247
Pozdrav ,dečki ! Molim znalce i dobrovoljce za pomoć. Neki dan sam na svom starom Lanosu napravio kompletan remont zadnjih kočnica jer su mi kočioni klipići povremeno blokirali . Nekako je vlaga zbog hrđe cilindra došla ispod gumice na kočionom klipu. Usput sam promijenio i sve ležajeve nazad . E ,sad me muči što čujem da mi lagano tuli iliti bruji nazad ,pa nisam siguran da li to nove pakne češu dok se ne prilagode ili nisam ispravno stegnuo ležajeve .Sistem je Opelov ,veći konusni ležaj s unutarnje i manji s vanjske strane. Vanjski prstenovi oba ležaja su ravni i idu u tromblu točka ,i unutarnji prsteni oba ležaja su ravni i nailaze na osovinu a konus s valjčićima je unutar ležaja. E ,sad nisam siguran da li se glavni vijak na osovini steže do kraja da točak nema ni mrvicu lufta ili se stegne do kraja pa malo vrati i dobije malko lufta. Logičnije mi je da se stegne do kraja da se eventualno unutarnji prstenovi nebi okretali na osovini skupa s točkom .Molim ko zna da kaže...
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,770
Digni auto odnosno zadnji kraj u zrak i rukom zavrti kotač, ako je sve ispravno napravljeno ne smije ništa zujat. Kotači također nesmiju klimat niti imat lufta.
Čim se negdje pojavi luft budi siguran da će se pojaviti i zujanje.

Ovo za stezanje ležaja nisam siguran, mislim da se stegne do kraja.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

mijo

Član
Tu od
31 Srp 2014
Poruka
247
Hvala Mane ,ma ja sam inče ,kak mi je ostalo u sjećanju ,stegnuo pa popustio za dvije-tri recke na kruni šarafa i već mi se na toliko pojavi malkice lufta kad primim za kotač. Možda mi zuje i nove pakne ,jer se jačina zujanja ne povećava s povećanjem brzine. Nekako mi se čini da je u pitanju stegnutost ležaja on bi jače tulio što idem brže!? Ak odvezem majstoru nešt što sam sam mijenjao ,znaš i sam kakva će reakcija biti a sve manje imam živaca za nečiju nabusitost. Nažalost ,ljudskosti je sve manje. Naravno da ne kažem da su svi majstori takvi ,ali igrom slučaja nemam svog stalnog majstora.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,770
Probaj malo pritegnut, tek tolko da nema lufta pa onda vidi jel opet zuji.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
E Kolega,jesan se nasmijo tvijim probemima:icon_eyes:,pa nije to biciklin da otpustas maticu.Sregni to kako treba i goni Auto.
 

mijo

Član
Tu od
31 Srp 2014
Poruka
247
qjbg hotela ,imam staru knjigu o popravku auta i piše stegnuti na 10nm kiloključem a zatim otpustiti za četvrt kruga. Na drugom forumu vele isto ,ti veliš drukčije ,nisam više pametan a pomalo sam i picajzla oko šrafanja.. Zaboravi napomenuti da je riječ o doboš kočnicama...
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Konusne lagere se upravo steže na način koji si opisal. Na "tvrdo" se stežu lageri s odstojnicima ili blok lageri na kotačima.
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,613
To su podaci iz starih knjiga za stari tip ležajeva, ove danas treba na tvrdo pa nakon par krugova dotegnuti i onda ih još jednom dotegnuti i nakon par kilometara postupak ponoviti s novim ležajevima.
 

Najnoviji postovi

Na vrh