• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Pa kaj se nebi dal još jednom kvalitetnije razbiti?
Imam ja par ideja kak to odraditi da bude kvalitetno, a nebu preveč sumljivo.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Šteta, ko če ga sad znat jel to bilo sreča ili nesreča?
 

Muki

Član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
218
Pozdrav svima.Imam pitanje u svezi ručne kočnice.Desni zadnji kotač mi nije uopće kočio kad sam povukao ručnu.jučer sam raskopao kotač i vidio da je samozatezač labav jer je iskočio "osigurač"pa se je kod povlačenja ručne samozatezač vraćao.Jučer sam to složio i pokušao okretati kotač dok je auto bio na dizalici i tad je sve uredno kočilo,međutim kad sam stao na nizbrdici i povukao ručnu auto i dalje ide,ručna samo drži kad je auto na skroz malo nizbrdici(inače pakne su uredu i tromne).Zanima me dali možda treba nategnuti sajlu kao što je u ovom primjeru i kako ide postupak? https://www.youtube.com/watch?v=R4jnppmVrB0
(Inače nisam mehaničar :p) :drink:
 

Muki

Član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
218
Ide visoko do 7. zuba s tim da dok je auto bio na dizalici kočila su oba dva kotača kad je ručna bila povučena
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,541
Može biti uzrok tome da je sajla bila ržava i nije dovoljno se vraćala, tako da je na tom kotaču (u vožnji) uvijek pomalo kočilo i ferode se zapekle, zato je moguće da kotači ne drže isto (ili donekle podjednako). Ako je tako onda je teško postići da se dobije podjednako kočenje.
 

Muki

Član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
218
jel bi se onda osjetilo i na nožnoj kočnici da dobro ne koči? jer meni dobro koči kad pritisnem nožnu kočnicu
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Ide visoko do 7. zuba s tim da dok je auto bio na dizalici kočila su oba dva kotača kad je ručna bila povučena
Danas auti imaju sitni zub na ručnoj tak da možda tih 7 zuba i nije puno.
To kaj si ti na dizalici probal ručno okrenuti nije mjerodavna proba.

Koji model auta je pitanju, ima diskove i doboše?
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,567
Probaj skinut doboše,raspustit sajlu ručne i pakne na onim nazubljenim polumjesecima i stisnut ih,ponovo složit,napumpat kočnicu da se oni polumjeseci naštelaju sami(čuje se kvrckanje kad pumpaš),naštelaj ručnu i probaj onda.
 

Muki

Član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
218
Probao sam danas nategnuti sajlu u kabini na šarafu i sad malo bolje koči no malo se čuje iz lijevog kotača da u praznom hodu valjda ipak pakna malo negdje koči po tromni(dobošu)desni kotač slabije koči.Kad otpustim da se ništ ne čuje u lijevom kotaču onda slabo drži ručna Već sam poludio dans s tim čudom došlo mi je da čekičem sve porazbijam :icon_axe: više neznam kaj da radim. :icon_scratch:
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Lijepo su ti objasnili kako da odvojeno svaku podesiš. U kabini kad zavrćeš maticu obe dotežeš jednako i jedna strana će stalno kočiti i grijati se.

Meni je to majstor podešavao tako što digne točak, skine samo jedan šaraf, poravna rupu i mehanizam i malim šarafcigerom čačne. Ko ne zna gdje šta stoji mora sve skinuti.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Ako su ključevi koji šire pakne poderani, ili ako su pakne jako poderane, onda možda poluga koja je vezana na sajlu struže po dobošu.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,693
Probao sam danas nategnuti sajlu u kabini na šarafu i sad malo bolje koči no malo se čuje iz lijevog kotača da u praznom hodu valjda ipak pakna malo negdje koči po tromni(dobošu)desni kotač slabije koči.Kad otpustim da se ništ ne čuje u lijevom kotaču onda slabo drži ručna Već sam poludio dans s tim čudom došlo mi je da čekičem sve porazbijam :icon_axe: više neznam kaj da radim. :icon_scratch:
A da lijepo odvezeš auto majstoru pa da ti to on sve pregleda i poštela?

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Ali to treba platiti, a ako to i nije problem ostaje onaj osječaj ponosa kad nekaj sam uspješno riješiš, pa poslije u lokalnom bircu prepričavanja....


Šalim se, nije to nikakva nauka, uz malun pomoč vjerujem da bu kolega to uspješno riješil.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,567
Ako su ključevi koji šire pakne poderani, ili ako su pakne jako poderane, onda možda poluga koja je vezana na sajlu struže po dobošu.

Tako je i meni bilo na Puntu,pakne bile poderane do jaja pa mehanizam od ručne zapinjao po glavčini od ležaja.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,541
Skini doboš i da vidiš točno što je problem, bez skidanja doboša niš nećeš napraviti.
 

Najnoviji postovi

Na vrh