• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

Nai

Aktivni član
Tu od
11 Pro 2019
Poruka
172
Radnom pitanje:

Neko kupio auto van zemlje (nemacka npr) kako uvoz, prirezni porezi? Gledam na mobil de, jeftiniji su normalno, al ne znam koliko se "dere" kad auto ulazi u RH.
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,364
Ovisi. Starije nabrijanije pile koštaju. Gledaj motore sa manje co2, jer je to najskuplja stavka.
 
  • Like
Reactions: Nai

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
@ muha, vw ima već 15 god istu boju svoje dihtmase - tamnosiva...

za uvoz auta imaš kalkulator Kalkulator uvoza automobila 2019 | Uvoz auta iz EU imaš na njemu link na službene stranice carine i cjenike. Nađeš točno auto koji te zanima, upišeš brojeve i dobiješ točan iznos davanja. Dodaj još cca 1kn po kili zbrinjavanje, 400kn coc certifikat ak ga nemaš...

Uglavnom preko 120grama co2 upitan ti je isplativost uvoza i zajebancije...
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
SAMKO znači po tebi ti mogu dati polisu za auto bez kočnica il nečeg drugog
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Tako je u RH, platiš tih par dana osiguranja i dobiješ probe.

U Srbiji je već problem, nemate đabe kontra tabloce na prikolicama hahaha
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Svi kontra a mi naopako,ne znam kako je kod vas ali mi je to malo nelogicno da mozes samo da uzmes probne tablice I vozis auto bez ikakve kontrole bilo cega oko ispravnosti auta,sta bi bilo da te zaustavi policija i posalje na tehnicki i nesto nije kako treba ako nista drugo trebalo bi da se provere brojevi sasije I motora
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
Nelogično je i ako imaš auto i usljed nekog sitnog kvara ga voziš na popravak (naprimjer hočeš ga polimariti ili nešto izmjeniti zbog čega si srušen na tehničkom a zadnji dan je rege.... pa dok ti nađeš majstora...) a taj popravak je u nekom drugom gradu. Ti u tom slučaju uzimaš probe a osiguranje prihvača rizik i zato je skuplje i obaviš popravak.
Zato i je caka da se u papire upisuje smjer i to je karta u jednom smjeru.
Ako se voziš milicija bu još i progledala kroz prste, ali ako se kaj dogodi....

Naravno da postoji i drugi način prevoza tog ne registriranog i neispravnog vozila. Naprimjer šlep služba ili cios (služba za reciklažu, oni sami dojdu po njega i to obično ništ ne košta).
 

sduspara

Član
Tu od
30 Sij 2010
Poruka
118
Rade li ti svi grijači? Ove mašine u pravilu dobro pale ako su grijači u redu, i ako je gorivo u redu...
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
gumice ne,
treba prek vcds-a provjerit količinu ubrizganog goriva, to se na njima pošemeri s obzirom na godine te isto može i anlaser malo slabije vrtit...
može bit i samo da ti je slabiji akku
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Grijači svi ispravni, akumulator isto dobar.Znači ujutro mi se desi da duže vergla i kad upali opet se ugasi i onda opet zaverglam i tek onda normalno ali i drugi put duže vergla,znači samo kad je hladan motor to se dešava.Na drugom forumu sam isto pitao i kažu da su gumice možda problem.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,705
Kak veli muha provjeri boš pumpu dal je suha isto tako provjeriti crijeva povrata na diznama i crijeva na dovodu goriva,Ak su uredu,onda je pumpa spremna za remont ventil za tlak goriva propusti pa vergla dok ne nabije tlak.Obično su takvi simptomi izraženiji zimi iako je situacija slična i za toplijeg vremena.
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Boš pumpa je pustala gorivo ali je nošena kod bošiste i sad više ne pusta.Jel moguće da vrati gorivo u rezervoar pa zato vergla?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
Kad vergla jel ima dima na auspuhu i kad upali jel zdimi ko lokomotiva ili je obrnuto?
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Nisam baš ni gledao kad vergla jel ima dima a to ću sutra ujutro provjeriti a kad upali onda ima bijelog ali onako normalno,ne zadimi baš puno i poslije sve normalno.
 

Najnoviji postovi

Na vrh