• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
@NEWHOLLAND : koji je motor u golfu i koja je god golf?

99% nije to maf, u pravilu kad se to događa kvar je u VTG mehanizmu / wastgate ventilu na turbini, vakum dozi ili N75 ventilu koji upravlja svime time...

Ak si sreće dovoljno je samo čišćenje...
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Hmm 2000 godiste godinu vise ili manje. 81 kw mislim. Auto je sestrin pa ne znam tocno.
Ako nije dovoljno ciscenje koliko bi bilo $$ otprilike?
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Ja bi također bil skeptičan za polovni.
Zezal me MAF na C5 2004g,stavil mi mehanicar zamjenski(500kn me dosel)i bilo dobro4 let do sada.
Prosli tjedan stavil zamjenski 482kn kod Tokica,pitam prodavaca dali bu ga komp prepoznal,rekel da bu jer je to stariji Auto.
No drugi dan sam ga htel vratiti, naime Auto jesuper ubrzaval i vukel al su svijetlile lampice servis i kontrola motora,dva puta otkopcal minus i cekal ali djabe,pa reko bum otisel kmehanicaru da proba obrisat.Medjutim nakon pardana samo od sebe sve OK.Zgleda da su se upoznali a kaj se tice rabljene robe i ja bi rado upoznal jednu rabljenu a malo nucanu(trosenu) od 30-45 let.
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,540
Samo jel bi ona htjela upoznat vas osim ak imate 99 milijončeka € i 99 godina ko Manolić:hahah:
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Hmm 2000 godiste godinu vise ili manje. 81 kw mislim. Auto je sestrin pa ne znam tocno.
Ako nije dovoljno ciscenje koliko bi bilo $$ otprilike?
Čim si spomenuo da je auto sestrin 99.9% je začađen VTG mehanizam....

Na 81kw je n popularno zvana VNT15 turbina pa guglaj...

 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Kod mene je isto 81kw na Passatu i čišćena je turbina ali opet ne ide kako treba a vidim da možda zajebava taj ventil na turbini pa me zanima može li se zamjeniti bez da se skida turbina?
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
sve možeš zamijenit bez skidanja turba..

na koji ventil si mislio?

Imaš na turbu onu polugu koja iz vakum doze ide na vtg mehanizam i možeš za probu ili je malo pritegnut ili otpustit. Btoji krugove koliko puta okreneš maticu da znaš vratit u prvobitno stanje :)

PS; na njima je dobro zamijenit ona tanka vakum crijeva jer s godinama otvrdnu i ispucaju pa isto tako vakumi koji upravljaju radom turba se gube tj vuku falš zrak. Isto možeš sam zamijenit, samo idi redom, skini jedan kraj crijeva, uštekaj novo, prati kuda ide ištekaj drugi kraj i uštekaj na drugom kraju. Ak pomiješaš neće ti radit kak se spada i bacat će ti u safe mod...
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Nisam napisao, kad ga ugasim i upalim ide normalno...dok ide.
Nego gledam si novi-stari auto. Nesto do 100000 kn i 100000 km.
Zapeo mi je za oko qashqai 1.5 dci ili bmw x1 2.0d. Pa ako netko ima prijedlog ili savjet
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
imam qaskai-a 1.5dci 78kw iz 2008 doma. Sve ok al 1.5 je preslab u qaskaiu, auto mislim da ima 1700kg...

privatno vozim bmw, s 2.0d n47 motorom, i sljedeći će mi vjerojatno bit bmw 5 karavan....
Ak ideš na bmw, računaj da ti treba 6000kn za zamjenu lanca u motoru ak nije zamijenjen i da ti je potrošni materijal duplo skuplji nego za vag grupaciju. Pozitivna stvar je što stvarno rijedko treba neke "popravke"
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
90% mi treba za 50ak km dnevno, 1.5 mi se sviđa zbog malo co2 pa i mala su davanja. Posto bi dovezao iz njemacke. Tvrdoca me ne brine, drazi su mi nego citroenov hidraulicni ovjes kojeg sad vozim.

Evo jedan, u tom krugu bi gledao jer imam prijatelja mehanicara tamo.

I jedan bmw, doduse 1.8


1.8 i 2.0 su isti motori?
Bmw mi se sviđa ali iznutra izgleda ko traktor. Ako treba mjenjat lanac i stavit neku multimediju to je vec 10ak tisuca gore.
 
Posljednje uređivanje:

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
ak ćeš kupovat vani auto gledaj da bude od autokuće tj s računom jer manje je komplikacija i jeftinije je. Ak kupuješ od privat računaj da plaćaš onu dodatnu taksu ko da kupuješ u hr...

da 16d* 18d i 20d 23d te 2.5d poslije 2011 su sve 4 cil 1995ccm motori...
*serija 1 F20 s oznakom116d Efficient dynamics ima citroenov 1.6hdi a kasniji imaju bmw 1.5d 3 cil......
 

Nai

Aktivni član
Tu od
11 Pro 2019
Poruka
172
> vidim da je neko spomenio multimediju.

Kupio tkz "univerzalnu" 29 dollara, multimedija daljinac+ zadnja tj parking kamera. I jos za valda 3,5 dolara uzeo usb/flesh memorija 64gb (stvarnih 60gb) radi kao zmaj. (uz multimediju svi dodatni kablovi, nosac, onaj plasticni ram okolo- ma u fullu izgleda).
Multimedija- usb, citanje sa memorijske kartice (SD), AUX, spajanje telefonom preko blututa, spotovi, filmovi, pozivi,...to je to valda....koristim samo usb.



Mercedes ml klasa? iskustva, isplati se kupovati?
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Iako sam veliki zagovornik Mercedesa, kupil sam Škodu. Octavia Combi 1,6tdi 81kw, 55000km 2015g. Imam ju šest meseci i zasad je ok.
S obzirom da smo dobili još jednog člana familije, stara c klasa nam je postal premali, a i nasral sam onu jebenu bombu za plin v bunker, pa sam išel iskati e klasu karavana.
Tražil sam čim mlađi i s čim manje km.
Imal sam 100 kil kunića v žepu, al jih bogme nisam štel dati za auto 2008-2010, morti malo mlađi, sumnjiva porijekla, a u švabiju nemam vremena hodati nagledavat.

Nagledal sam se koječega, koje kakvih passata s 13000km a na papučici kuplunga guma razdrta do amena i još kojekakvih šklopociji pri “šoderašima”.
Tak sam otišel do jedne autokuće glet passata al mi je oko zapelo na škodilaku. Hteli su 105000kn, našli smo se na 95000 i tak sam se usrećil. Garancija na kilometre, i 6mj garancije na auto. Dobar je škodilak al mu fali nišan.
Eto...
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Ne može škoda pa ni većina ostalih zamijeniti mercedesa. Ima puno dobrih auta, octavia je među najboljima u omjeru uloženo dobiveno. Samo što kad navikneš na mb, sve ostalo ima mane. Mene fascinira ta jednostavnost a opet izražena uglađenost, kvaliteta i trajnost tih auta.
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Vozil sam svakojake aute, yugić mi je bil prvi. Promenil sam ih 16. Mercedes mi je najbolje legel. Nek skalupim radionu i ugradim dvostupnu dizalicu, dolazi w126 ili w116. Kupil bum neki ne baš sjajan ( jer za sjajnoga nemam para) pa ga bum vraćal u život.
Škodu nek baba vozi.
Nemam s čim nišaniti dok na jedno oko vozim doma😂
 

Najnoviji postovi

Na vrh