• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Dosta dobro. Snage za pretjecanje ima, nije nešto žestok ali za normalnu vožnju ok. Sad mi troši oko 6l, a ljeti oko 5,5 čak 5,2.
onaj tvornički podatak od 3,8 si moreju deti za škrljak. Moguće je možda na autoputu kraviti se u 6oj za 4l. Ak ga šaltaš kak bi on štel, onda nejde nikak i regenerira dpf malo-malo. Ja svog vozim “po osjećaju” i tuitam ga “spušem” i nemam nekih briga s dpf- om.
Ajd, relativno malo je prešel pa ni nebi smjelo zahebavat.
I nisam zadovoljan s veličinom tanka. Mislim da je 40-45l. Radije bi da je oko 60-70
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Moj je golf 1.6 tdi 77 kw. Ide to dosta dobro, nemam gdje ni vozit kolko on može potegnit i ubrzavat... Jako je tih, jedino mi malo smeta kad vozim 60 kmh, u četvrtoj je na premalo obrtaja pa mi nekak ispada kao da ga mrcvarim, onda rađe ubacim u 3. brzinu.
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
O tome govorim. To je zbog ekologije. Ali po meni više štete nego koristi. Do sad smo svi bili bedaki i nismo znali voziti pa su gospoda inženjeri odlučili napraviti auto koji bu nam govoril kak da vozimo.
pol tih đinđi v autu je beskorisno u vožnji, čak zbunjuju vozača. Pol friških vozača ne zna sparkirati auto bez senzora i kamere od iza. Čak se auti sami parkiraju. To je dobro za ove bogatune kaj babama kupiju skupe aute pa da ga baš ne odere na svakom zaporožcu na parkingu, a meni je više žal da mi se ftič posere na traktor neg da baba zahači škodu😆😆😆
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,645
Ovih sam dana vozil Tiguana nekih 1100km (u 36 sati). Motor 2.0, 4x4, s DSG-om 7 brzina i hrpom igrački...
Auto je onak OK, ali sam se preporodil kad sam sel v svojega staroga Picassa koji svega toga nema i ima dvaput manje konja.
Tak da te razmem, Jurek ;)
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Kupil si bum ja starog Merđana pa da vrag vraga j...
Znam ja i bez navigacije bilo kam dojti, a muziku morem poslušati na bilo čemu kaj lovi stokeca (101)😃
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,364
Ma i moj passat predloži šaltanje u 6tu na 80 kmh...ludost i glupost, auto se davi

Oduvijek sam smatrao da su 1.6 motori preslabi za tak velik auto...
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Ja mislim da nisu. Nemoj gledati kubikažu.
Nekad su auti bili puno teži i veći, a pogonili su ih motori velike kubikaže, a malo konja. Dosta su trošili al su bili dobri, izdržljivi.
Danas pak naje.. na 1,4 turbo i ima 150 konja.
mislim da ovi današnji “downsize” motori ne budu prevaljivali neke rekordne kilometraže.
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,364
Vozim b7 karavana sa 170 ks...i nije ništa posebno, živo me zanima kako bi se 1.6 borio sa passatom. 1600 kg je to ipak.
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
A kaj je s recimo Qashkai-om sa 1,2 benzinjarom? Biciklin.
Ne znam kaj ti očekuješ od obiteljskog auta.
Kad sam bil mlađi i dok sam se štel kurčiti na cesti, vozil sam Corrado. U ono vrijeme dok su g3 bili mašine, ja sam bil dasa.
Danas imam druge prioritete, malo sam stariji i ozbiljniji, pa bi radije lagano krstaril u nekom 40let starom petipol metri dugom mercedesu neg vozil recimo A5 s 280ks.
danas si svako more kupiti dobar auto. Nekad nije bilo tak.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,645
Ak se znaš voziti ni jedan auto nije preslab.
One sporije prestigneš oni brži te ostave i to je to.
A svaki po AC more držati 130...150km/h.
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Tak je. I kreni radije pol vure prije. Pa si negde kavu spiješ ak prerano dojdeš. A ak kasniš, zakasnil si tak i tak. Ne treba znorevati. Pazite na sebe i na druge.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Dečki, ne znam kolko se vozite al znam kad moram u danu napravit 1000-1300km itak par puta u tjednu da ništa ispod 2.0 ne dolazi u obzir... A za oko ćoškov je sve dobro....
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Slažem se. I auto mora biti prava limuzina, inače se ftrgneš na dugim prugama
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,645
Zwer, a tko ti plača kazne?
Nisi jedini koji se toliko vozi. Za, toliko km je važnije da je auto udoban, tih i automatik nego puno više od 100-tinjak ks.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,645
Nebi, imam kaj imam. Vozim sve kaj rent a car ima (od terenca do Clia). Najviše volim automatik s tempomatom, a najvažnije mi je da je tih i udoban.
Više od 100ks bi mi trebalo da stalno vlečem prikolicu od tonu.
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,364
A dobro...ja ipak više volim kad mrdnem nogu da se on trzne, a mislim da auti ispod 100 ks i nemaju takav odaziv
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Zwer, a tko ti plača kazne?
Nisi jedini koji se toliko vozi. Za, toliko km je važnije da je auto udoban, tih i automatik nego puno više od 100-tinjak ks.
a tko bi mi ih plaćao, plaćam ih sam.
Nisu konji samo za brzu vožnju drugačije se voziš kad natežeš auto od 100ks na autocesti vozeć se 130kmh ili voziš nekog 6-taka dizela koji na toj brzini mirno brunda sa 1600-1700 okretaja i ima na tim okretajima još 50+ konjića u rezervi....

Aktivni tempomat s funkcijom kočenja, lane asist su mi must have u sljedećem autu, čak bitnije od toga da je automatik ili nekih drugih gluposti...
 

Najnoviji postovi

Na vrh