• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,714
Da budem precizniji, najbitnije mi je održavanje tj. dali se kvare i dali su skupi kvarovi. Potrošnja mi nije bitna.
Gledam jednog sa odrađenim velikim servisom.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Na tvojem mjestu gledal bi 1,6. 1,4 je slabo za benzinca.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Fordovi benzinci su odlični. 1.4 je malo slab al ok, 1.6 je prava mjera...
Frord jedini u tom vremenu nije eksperimentirao s direktnim ubrizgavanjem, turbom, lancima u razvodu itd. To su provjereni klasični izdržljivi motori....
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,714
Hvala na odgovorima, a nekakvi problemi sa poluosovinama, navodno da godište 2008 pa nadalje više nema tih problema?
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Prvi put čujem, al bilo što vezano uz poluosovine spada u totalno jednostavne kvarove koje moše riješit prosječan hobi mehaničar....
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,714
Malo sam "guglo", original poluosovina je tada bila, 11000 kuna, a gledam sada na Siluxu zamjenska 1000 kuna.
Navodno na kronerima na glavčini da su dobivale lufta......
I da ovo za poluosovine je bila recenzija iz Bosne ili Srbije nisam siguran.....
 
Posljednje uređivanje:

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Ja bih ipak dizela uzeo, baš se jedan prodaje za 2500e, 2008g samo je pitanje kakav je uživo. Potrošnja 5-5.5L

Veliki servis odradiš za 150eura sam(remen,španeri, roleri,vodena,ulje,filteri), vrlo je jednostavno i nisu potrebni nikakvi specijalni alati i ima mjesta.

Poluosovina zamjenska je 503kn, besplatna dostava. Ne daj da te ožene slovenci.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,563
Veliki servis odradiš za 150eura sam(remen,španeri, roleri,vodena,ulje,filteri),
Hm,pa ne bi se baš složio sa tom tvojom računicom,mene je došao oko 3000 kuna,a ako nemaš dizalice ili grabe možeš se fućkat kaj budeš sam napravio.😉
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,714
Ja imam kanal, ali nebi se usudio mijenjati remen i ostalo.
Koristim kanal za pregled poda auta, i za pranje donjeg dijela auta....
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ja sam jedanput (nekad davno) mijenjal zupčasti na stojadinu. Nije bil neki problem, samo treba malo koncentracije i ne vrtjeti remenice kad je remen skinut.
Sad više niti male servise (ulje u filteri) ne radim sam, a imam grabu (kanal). Ne isplati mi se zafrkavati. Kad platim dijelove u trgovini, ne ostane mi niti 30 kn razlike do cijene koju platim mehaničaru za dijelove i posel. A moraju i mehaničari od nečega živjeti. ;)
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Hm,pa ne bi se baš složio sa tom tvojom računicom,mene je došao oko 3000 kuna,a ako nemaš dizalice ili grabe možeš se fućkat kaj budeš sam napravio.😉

Nisam vam ja kriv što vam mehaničari kupuju djelove od najskupljeg dobavaljača. Ja sam radio ljetos sam i ne treba nikakav kanal ni ništa. Par gedora i to je to. Linkovi dolje da potkrijepe. Jedna nedjelja dopodne i gotovo(može i za 2 sata ako ne radiš prvi puta).





itd još filter goriva, zraka

Bez uvrede ali neki mehaničari su se previše umislili, a većina posla im je mjenjanje ulja i filtera. Ja vam iz iskustva kažem da je lakše obaviti servis na tim vozilima nego na nekim starijim. Recimo za špananje remena postoje oznake koje se poklope i to je to.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,563
Pa ja dok sam imao Punto 2 benzinca kada sam kupovao set za veliki servis došao me oko 700 kuna,tako da ne znam tu tvoju računicu. Pa samo ulje i filter me dođu skoro 300 kuna
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Ja ne znam što još da vam pokažem da vam bude jasno? Račun?

Šrot dijelovi? Dayco i SKF su šrot? Mobil ulje i Mahle filteri su šrot?

Nekim ljudima stvarno ne vrijedi davati savjet.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,563
Ne znam kaj sad tebi nije jasno,ja samo kažem koliko sam dao prije par godina za set za Punta benzinca kojem se mjenja samo vodena pumpa ,remen i španer,kod dizela je to malo skuplje. S kime sam god razgovarao koji su radili servise ,svi su bili tu oko 3000 kuna.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Ford C-Max, 2007. godište, 1.6 TDCI.
Jutros se tati upalila lampica koja prikazuje pahulju.
Prije paljenja je bila žuta, kad je upalio i krenuo bila je crvena i onda tokom vožnje opet žuta.
Gledao sam po internetu, kaže da ta lampica svijetli crveno ako je ispod 0°C, a ako je od 0° do 4° da svijetli žuto. Je li to zbilja to?
 

Najnoviji postovi

Na vrh