• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Je prijatelj, lepo je to sve. Takav auto košta ko suho zlato, a i nije za svakoga.
više stvari treba uzeti u obzir pri kupovini auta. Meni, kaj bum eventualno jenput godišnje išel s familijom na more i vikendom na Dravu je 110 ks čist dosta. Da imam 170 ili više kobili, samo bi me više koštala registracija, a i ušteda goriva nije zanemariva s obzirom da vozim relacije 5-10km. A dopelal sam se i s 190- kom od 72ks i na more i svaki dan na posel i svakam kam je trebalo. I nije mi predsttavljalo neki problem u životu. Ak si spor kreni prije. Sikam buš došel. Nedaj bog da se nekaj grdoga dogodi, onda nema nazad.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Vozil sam to na Tiguanu i nije me se dojmilo.
Lane asistant ponekad "zaspi" i ne reagira, a adaptivni tempomat je bolje radil na Suzuki Vitari. Ovaj kad vidi vozilo u zavoju počne kočiti iako si u drugoj traci, tak da sve to više doživljavam kao igračke nego kao nekaj u kaj se možeš pouzdati.
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
To je ono kaj sam napisal. Ljudi se preveč oslanjaju na te đinđe, a skupo ih plaćaju. To su nepotrebne stvari i vozači su danas sve lošiji. Oslanjaju se na reakcije senzora umjesto na svoju procjenu. Dok budu auti mogli reagirati na sve nepredviđene situacije u prometu, postali budu potpuno autonomni. A to se za naših života nebu dogodilo.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,568
a tko bi mi ih plaćao, plaćam ih sam.
Nisu konji samo za brzu vožnju drugačije se voziš kad natežeš auto od 100ks na autocesti vozeć se 130kmh ili voziš nekog 6-taka dizela koji na toj brzini mirno brunda sa 1600-1700 okretaja i ima na tim okretajima još 50+ konjića u rezervi....
Moj sa 115 ks u 6 brzini je na nekih 2000 okretaja,tako da ni konji nisu mjerilo 😉
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Kad jedanput postigneš željenu brzinu (govorim za autoput) nije ju problem održavati. Zakaj bi sad trebal imati 100 konja više da bi mogel voziti 130. Ak trebam koga prestići (vozila sporija od zadane brzine) uvjerim se da nema nikog na traki za pretjecanje i prejdem kamiona ili zaporožca, trabanta, ili kaj već je😆.
A sad, dal ja imam amg-a ili škodu, ograničenje brzine vredi za mene isto kak i za svakoga drugoga na toj cesti.
Ja razmem da je kolega @zwer morti malo mlađi od mene pa voli malo jakše mašine. I ja sam bil takav. Još me nekad na momente prime, ali brzo pusti😃
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Dok sam bil mlađi, sasvim sam gledal na to o čemu pričate. Teško mi je bilo vidjeti nekog ispred mene. Vožnja po noći mi je pričinjavala zadovoljstvo. Sad se sve okrenulo, a noćnu vožnju, zbo slabijeg vida, izbjegavam, kad god mogu. Malo, malo pa se uhvatim da sam najbrži na zagorskoj magistrali - prvi u koloni, :hahah: unatoč tome kaj se vozim u skladu s dopuštenom brzinom, ili čak 10 km/h više od ogranićenja. Nikak se ne mogu riješiti jedne mane, iako sam svjestan koliko je opasna. Kad stignem nekog sporijeg, ne kočim, nego samo otpustim gas. Pri tome ponekad znam doći preblizu. S nogom iznad koćnice, ali ipak preblizu. :(
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Nisi ti preblizu, nego je onaj ispred tebe (pre)spor.
Ak kak da ga pretekneš sa slabijim autom ako nisi (pre)blizu?
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,364
Zna netko u čemu je problem...obilježeno na slici
 

Prilozi

  • 20200211_114015.jpg
    20200211_114015.jpg
    114.5 KB · Pregleda: 35

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
jesi promijenil ulje/filtere, i skuril koji rezervar goriva od kad si ga kupil?

Ne mora bit ništa, moguće sam da je duže auto stajal. moguće da ima nekih aditiva u gorivu/ulju, a moguće da im je i uređaj za mjerenje poludil...
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,364
Zwer nije moj passat u pitanju..tatina skoda 1.2 htp je
Prošle godine mjenjan katalizator, bio auto danas kod majstora i tvrdi da je sve ok
Auto je bio prije tjedan dana na servisu (ulje i filteri)...i propuhan dobrano prije eko testa
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
ajoj, taj 3cilidrik 1.2... evo za vikend gledao kod rođe jednog u prostim faktorima, nije to sreća od motora.... poznati su po tome da im se otegne lanac razvoda, i slabijia karika su im gumice/vodilice/dosjedi ventila na glavi...

vozi dok ide...
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
ZJ,
nisi baš u pravu. Ak sa slabijim autom dojdem preblizu i imam prije pretjecanja brzinu kao on, nemrem dovoljno brzo postići brzinu za sigurno pretjecanje. Zato si u takvim situacijama rađe pustim veći razmak i počnem ubrzavati dok se on još mimoilazi s autom iz suprotnog smjera. Ak se u međuvremenu pojavi drugi auto iz suprotnog smjera, koći se.
No, sad vrlo rijetko nekog pretječem, uglavnom sam ja pretjecan.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Jesam, približavaš se većom brzinom, kak si i sam navel, i onda si u jednom trenutku blizu iza njega :)
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,364
Ma zwer znam da je to smeće od motora 😉

Prošao sam tehnički...ošao 20 km autocestom i terorizirao ga na 5500 okretaja (blečao ko krava 😁) i sve ok
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
ZJ,
bil bi u pravu kad bi ja mogel odmah forfarati. Nemrem, ideju auti u susret i moram se malo voziti iza njega. Nisi dobro razmel kaj sam napisal, ili ja nisam bil dovoljno precizan.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
ZJ,
nisi baš u pravu. Ak sa slabijim autom dojdem preblizu i imam prije pretjecanja brzinu kao on, nemrem dovoljno brzo postići brzinu za sigurno pretjecanje. Zato si u takvim situacijama rađe pustim veći razmak i počnem ubrzavati dok se on još mimoilazi s autom iz suprotnog smjera. Ak se u međuvremenu pojavi drugi auto iz suprotnog smjera, koći se.
No, sad vrlo rijetko nekog pretječem, uglavnom sam ja pretjecan.
E to su situcaije u kojima se konjići poznaju. Kad bez pripreme pikneš gas i preskočiš onog prije sebe bez šaltanja u neku nižu.
Na cesti koju poznaješ točno znaš gdje možeš nekog preteć sve igra, al kad si na nekoj nepoznatoj cesti nećeš uvijek držat turažu u nižoj i razmak da se pripremiš i preskočiš neki prazni šleper koji ide ko mutav...

Nisam ja neki zagovornik beštija, sve ovisi s čime se čovijek bavi i da li u tome ima računica...
Meni odgovara kad se taraćkam po Hr službenom drljom caddy-em SDi sa 75ks od čega je 20ks crklo i koji neide nit 120 jer mi se hebe jer plaćen sam po satu. Ak mom gazdi odgovara tak i meni je još bolje. I Okokućno vozilo mi je 1.6 benzinac koji ne da je dovoljan već je debeli overkill za ono što se koristi, al tada je takav bio u kombinaciji s ponudom koja se ne odbija pa mi nije nimalo žao. Al recimo Fuš od jučer kad sam poslije posla derao za Austriju obavio što sam trebao pa gas doma i ujutro opet na posao onda je to drugi par rukava.
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Sve je dobro dok je dobro. Nisam mislil da auto od 190ks ne valja i da je slabiji bolji.
svaki motor je napravljen da zadovolji nečije potrebe.
Hoću reći da ja trenutno nemam potrebu za jačim autom. Ovaj zadovoljava moje potrebe. Nisam rekel da sam presretan ali sam zadovoljan.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
@iwanho, lakše je to napraviti neg opisati.
@zwer, istina da je lakše s više konja, no neiskusnima ti konji "pomognu" da dovedu sebe i druge u opasne situacije, koje se ne bi usudili da ih nemaju.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Ekipa kakva su vam iskustva sa Ford fokusom 2006 do 2008 god. benzinci 1. 4 ili 1.6. Razmišljam o kupovini, hvala?
 

Najnoviji postovi

Na vrh