• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Ne znam kak šalta nisam ga još probal. Ima na volanu kao F1 tipke za šaltanje.
Za grad je auto i više nego dobar šta se tiče veličine.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,645
Još ak je motor onaj sa 8 ventila, onda je super.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,645
Te tipke su za ručno šaltanje i nemaju baš neku funkciju ako se vozi u auto modu.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,568
Još ak je motor onaj sa 8 ventila, onda je super.
Mogao bi biti jer ja u Fordu imam isti motor grupacije i 8 ventilac je,ugrađuje se u Ford od 2012 god.
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Jel može neki senzor biti problem da auto odjednom izgubi snagu i žestinu na gasu?A prije nego što se to dogodi ide ko nevrijeme i onda ga ugasim i opet upalim i ide ko lud,a stavio sam drugi turbo jer sam mislio da je to najveći problem.
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Moja octavia je prešla zasad kod mene 15-ak tkm i sad ima malo više od 63000km. Odradil sam servis na njoj, svi filteri i Castrol Edge proffesional LL III, šestotinjak kuna. Servis sam napravil sam i bil sam gotov za oko jednu vuru.
Imam i sliku prosječne potrošnje od punjenja rezervoara. S tim da se ne kilavim po cesti.
More i manje trošit, al to je već maltretiranje auta.
Zasad sam prezadovoljan s autom.
 

Prilozi

  • 9F36544F-0A7A-45D6-B0A5-341BE3FC597D.jpeg
    9F36544F-0A7A-45D6-B0A5-341BE3FC597D.jpeg
    31.7 KB · Pregleda: 37

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699
Vozim 2.0TDI, Passat B6, 2010 godina redizajn - bijela tabla kao kod B7.
Koristio sam Castrol EDGE 5W30 LLIII Professional - pakiranje po litru.

Prešao sam na SHELL HELIX ULTRA PROFESSIONAL 0W30, na nižim temperaturama po zimi motor radi mirnije, temperatura ulja je niža za cca 3-4 °C, ulje je nakon cca 6000 km još prozirno - tamnije ali se vidi kroz njega, da napomenem auto je sad na cca 230000, kod mene je napravio 100000 km, interval zamjene je 15000 km i tu nema nadoljevanja ulja - auto ne potrošio ni razliku od minimuma do maksimuma (isto potroši shella i castrola).

Ulje je razvijano za VW ali su se razišli jer je Shell bio dosta skuplji od Castrola - pričam za cijenu prema VW. Mislim da se više neću vraćati na Castrol. Preporuka svima.

Problem je što na tržištu postoji puno kopija Castrola pa treba pripaziti.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Jel može neki senzor biti problem da auto odjednom izgubi snagu i žestinu na gasu?A prije nego što se to dogodi ide ko nevrijeme i onda ga ugasim i opet upalim i ide ko lud,a stavio sam drugi turbo jer sam mislio da je to najveći problem.
ne paše ti turbo...
96kw ti je garett gt1749 a na starom tdi 81kw ti je garet vnt15.
Taj vnt15 zna dosta puta zaštekat zbog čađe. Zaštekaju krilca na turbini u određenom položaju. Možeš to doma sam probat razradit. Kupi neki reiniger / čistač za kočnice, našpricaj ga sa svih strana i razradi onu polugicu aktuatora.
Star je to motor pa ima na youtubu puno videa kako to očistit.

Ovaj C3 picasso al sa starijim hdi 16v 66kw motorom imamo u firmi. dobar je to auto, ne fali mu mjesta. Taj motor je odličan, evo ga negdje oko 500 000 uz minimalno nestručno i nekvalitetno održavanje.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,645
... toyote. Nove ispod čekića.
Tak sam i ja prošli put dobil Toyotu.
Nova, ali za pod čekić.






Motor je 2,4 litre, oko 150ks, automatski mjenjač sa šest brzina.
Vozil sam svašta, ali gorjeg auta od ovoga nisam. Toliko trom motor, s tromim mjenjačem, užasnim za pretjecanje još nisam vozil. I još mi se dogodi gumidefekt. Da nije bilo kolege Viduke, tražil bi da mi dopeljaju Daewo Tico, koji je Formula 1 prema ovom.
Ah da, potrošnja nakon ~1000km je izgledala ovak:

Puno više sam vozil nekoliko Nissan Navara i ti su mi auti puno bolje sjeli. Motor živ, mjenjač brz, ovjes udoban...ma neusporedivo bolji od razvikanog Hiluxa.

Jednom davno sam vozil Toyotu Avensis 2.0DiD i ostala mi je u lošoj uspomeni, isto radi tromog motora.
Kaj se mene tiče Toyotu sam prekriži ko marku.
 

Najnoviji postovi

Na vrh