• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

Perko

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2020
Poruka
400
Taj i 1,4 vole stvarati kondenzat pa je vjerojatno Muhina teorija točna, zašto si sređivao glavu i jesi li je ravnao?
Auto sam kupio od pomorca u Ri sa malo km i puno godina .To nije dobra opcija. Pusto je kompresiju u posudu pa sam moro radit glavu. Prvi majstor nije uspio izdrzalo 10000 a drugi je rijesio. Ustvari mozda i nije do majstora vec strojne obrade
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,914
Zato sam i pitao za ravnanje jer se može ravnati do određene mjere. Ako se previše skida dolazi do smanjenja kompresionog prostora i samim time do večeg propuštanja u krater pa je i odušak veči. Plus kondenzat i to je to. Vidi kako se bude dalje ponšao.
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Kakve veze ima ravnanje glave sa kompresionim prostorom glava je ravna pa je ravna
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,713
Nekad su za škode (favorit) postojale tri vrste brtvi glave. To mi je pričao majstor, ne sjećam se zašto su postojale tri vrste, vjerojatno kad se ravna glava da se onda stavlja deblja brtva da bi kompresioni prostor ostao istog obujma.
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Deblji dihtung veci razmak izmedju cela klipa i glave i normalno veci kompresioni prostor a ravnanje glave ne utice na to jer je glava ravna povrsina
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,703
Pod ravnanjem glave se podrazumijeva da je mehanički s glave skinuta određena količina materijala, na strani gdje se događa "kompresija". Originalna glava - originalna kompresija, što više ravnamo glavu, dakle skidamo materijal, time se kao posljedica smanjuje zapremina / volumen udubljenja u glavi predviđena za komprimiranje goriva i zraka, pa je posljedica veča kompresija. Taj motor jako i previše puše kompresiju u karter... to nije ispravno. Uzroci su mnogobrojni, o njima ne bi sada razglabao.

Mene samo zanima kakva je stvarna kilometraža tog VW motora koji je trebalo tako popravljati, čak s ravnanjem glave i kako je taj motor stvarno bio eksploatiran, vožen. Taj motor nije toliko loš koliko je loš vozač bio njegov prethodni vlasnik.

(Vozio sam godinama Golf 1 benzinca, Golf 2 dizela, Golf 3 benzinca. Trojku sam kupio novu i vozili smo ju 7 godina, 7 mjeseci i 14 dana. Iza nje sam kupio novu Škodu Fabiu 1,9 SDI, vozili smo ju 10 godina i 2 mjeseca. Sad vozim cee'd-a benzinca isto kupljenog novog, ima 8 i pol godina. S autima živim od srednje škole do danas. Na spomenutim autima i motorima nikada nismo imali niti jedan kvar osim na Golfu 1, krepala je pumpa za benzin i nju sam sam popravio.)
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,713
Radi se o golfu koji ima kompresioni prostor u glavi, pa smo nastavili pričati o takvim motorima.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,703
Laki ja sam jasno i točno napisao, onaj tko me razumije dobro, a tko ne nema sreče, ne bi se ja dalje trudio pojašnjavati. Lp
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
De bi danas VW bill da nisu ukrali češke nacre za bubu/Porschea 911
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
Imam problem na mom golfu 3.. Znaci kad kocim volan i sve okolo se trese kao da ce da se raspadne!!! Nevjerovatno...to traje vec neko vrijeme, ranije mi je isto bilo, promijenio diskove i onda se izgubilo, sad opet , i izgleda opet diskovi... Jedan je na dodir ok, medjutim na drugi se tacno vidi kao da ga je nesto ostrugalo 2cm po cijeloj sirini...
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
Diskove dolje i kod tokara da ih pregleda, kod montaže dobro očistiti glavčinu, pogotovo površinu na koju disk naliježe.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
radi se o prijateljevom bmw e90, motor 2.0 dizel, akumulator mu dotrajao nije moga startati, i kad je zamjenio aku opet nemoze upaliti, pokretac pokrece ali se motor ne starta. Kazu mu da je pogubio neke codove i da sd mora na bmw servis. malo mi nelogicno da zbog akumulatora toliko problema
 

Najnoviji postovi

Na vrh