• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,335
Meni je problem da parkiram auto u garaži između koružnjaka tako da si donesu hrane u motorni prostor, ima tragova od izmeta i hrane jako puno. Čak su ušli bili kroz usis do filtera i ispod filtera se naselili. Fora je da ga parkiram na istom mjestu 13 godina i otkad ga zadnje dvije slabo koristim od onda su počeli problemi.
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,894
Miševi, po mojem mišljenju, operiraju tam gdje ima hrane. Motorni prostor nije njihovo omiljeno mjesto (možda griješim?). Kuna je druga priča. Ona si donese hranu i jako voli biti ispod haube motora.

@NikolaT55,​

sirovi žumanjak u posudici ili kuhani?
Sirovi žumanjak, napraviš malu rupicu sa jedne strane i onda sa špricom unutra ubaciš otrov. Samo nikad ne dirati golim rukama. Kod nas je to najviše djelovalo, također, može se kupiti sumpor zajedno sa otrovom koji se koristi za miševe pa se može i to nastaviti jer sumpor ima jaki miris pa vele da joj to smeta, imali smo slučaj kad je bila na štaglju, nakon nekog vremena igrom slučaja smo tata i ja pospremali oko štaglja i naišli na kostur kune, moguće da je pojela taj otrov. Samo da se još nadovežem, istina ona si nosi hranu ispod haube, čak si može i napraviti svoje "skladište" u samom automobilu, međutim kod mene nije bio takav slučaj, izgleda da joj je odgovarala izolacija ispod haube, to je čupala i na taj način si vjerojatno u blizini pravila svoje gnijezdo.
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,894
Kuna je jako pametna i inteligentna životinja, kad se nastani jako teško se je riješiti.
Mi smo je namamili na način da smo ostavili kraj auta staklenu vunu, i ona je to raznosila, isto tako i na štagalj i pokraj toga žumanjak sa otrovom kako sam i malo prije napisao i nakon toga je više nije bilo. Izgleda da nam je operacija uspjela. :)
 
Posljednje uređivanje:

ŽeljkoKa

Iskusan lik
Tu od
18 Stu 2020
Poruka
569
Ako je kuna u pitanju i ako je otruješ bude ti se negdje zavukla i krepala i smrdila, sprejem ćeš je odbit od auta al bu u blizini našla nešto drugo za uništiti ili će se vratiti kad sprej popusti. Imaš zamke za kune i štakore po 300kn na njuškalu pa je uloviš i odlučiš oćeš je pustiti kod dobrog susjeda ili joj sam presuditi.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,335
Ako je pitanje za mene, nisam, bar ne u potpunosti. Ali za sad nije bilo novih oštećenja. Pokušat ću i sa ultrazvukom.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Jadranska magistrala je "raj" za takve jer imaju konjića i stabilnosti, cesta je izazovna pa se ljudi malo zaigraju, glume F1 vozače, ali ima tu i faktor sporih vozača... Slagao bih kada bih rekao da i sam nisam nekada pretjecao na jadranskoj magistrali gdje je lako moglo doći do sranja.

Ali opet, karakteri su različiti, ima onih kojima je automobil sredstvo za doći od A do B, a ima i onih koji uživaju vožnju kao narkotike, ja eto spadam u tu drugu skupinu pa ne osuđujem, ali niti opravdavam tog vozača. Sreća u nesreći je što je samo Hondica nastradala.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Decki, kakvo ulje tociti u Passat b7 2.0 tdi 103 kw?
Kupljen je pred mjesec dana i sad mu prvi puta budem mjenjal ulje pa ne znam koje je najbolje za taj motor.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Ja se obično držim norme koju je tvornica propisala za pojedini model vozila. Ako imaš uputstva za održavanje vozila tamo bi trebalo pisati koje ulje ide.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,531
Sreća u nesreći je što je samo Hondica nastradala.
Sreća u nesreći je što je ta Honda stradala, kad sam pročitao da je razbijena Honda NSX skoro sam srčani dobio, mislio sam da je stara NSXica.
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699
Decki, kakvo ulje tociti u Passat b7 2.0 tdi 103 kw?
Kupljen je pred mjesec dana i sad mu prvi puta budem mjenjal ulje pa ne znam koje je najbolje za taj motor.
Imam passat B6, 2010 godina redizajn, CR motor, znači auto identičan tvom 2.0

Stavljam sam Castrol, ali u zadnje vrijeme stavljam Shell 0W30 i ostat ću na Shellu.

Razlozi zašto Shell Ulje Shell Helix Ultra ProfAV-L 0W-30 1L: GRAND Oil d.o.o. ?

Po hladnom vremenu auto radi mekše, temperatura ulja kod iste vožnje 2-3 stupnja manja.
Shell je to ulje razvijao za VW ali je bio preskup s cijenom :)...

To ulje je nešto malo povoljnije od Castrola ali koliko sam čisto kvalitetom je bolje.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,531
Ja nisam mjerodavan jer imam malo starijeg 'igrača', ali u 1.9 PD motoru 74kW je Shell ulje 5W30 od izmjene do izmjene potrošilo do mjere da je palilo kontrolku, a Castrol 5W40 potroši zanemarivo malo.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
U mk4 u 1.9 tdi tocim Castrol 5w40 i ne potrosi ga skoro nist, pase mu to ulje.
Znaci u Passat da stavim Castrol 5w30 za taj njegov cr motor.
I svi vele da se moze ulje mjenjati na 15 tis km, ali ja budem mjenjal na 10 tis.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,631
Ili stavljaš skupo ulje, pa ga mijenjaš na 15...20t ili jeftinije pa ga mijenjaš na 8...10t.
Ja ulja mijenjam jenom godišnje, ma koliko km da ima (na ženinom autu bilo je nekih 6t, na mojem pko 18t).
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,875
Dečki! Nekaj sam delal u ZG Maziva. Tam su na bačve keljili etikete. Dobro, možda su imali neki ugovor sa tim nekim firmama - pa onda "domaće je domaće"
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Kaj stvarno se dešava da ulja iste gradacije,a različitih proizvođača utječu na potrošnju istih kod istog auta?
 

Najnoviji postovi

Na vrh