• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
Danas bas na poslu komentarisemo auta ,talijani su veoma pametni.Prvo kakve je traktore i motore pravio Fiat ,drugo fiatova pumpa dizna sistem pa ga svabe kopirali i malo popravili VW ,prvi common rail fiat a Alfa prvi auto sa CR motorom ... ali eto mi se zajebavamo na njihov racun 😄😄
 

Nai

Aktivni član
Tu od
11 Pro 2019
Poruka
172
Ajd posto ste stariji i iskusniji da vas pitam.

Limit 10,000-11,000eura


1. Premium- Audi, BMW, Mercedes (uglavno su svi preko 200.000-250.000km ), (bmw 3, 5, audi 4,6,)
2. VW- Tiguan, B7, Jetta nije losa 2008god pa nadalje
3. Ili tipa pezo, 2015-2016god sa 120,000km na satu?

Nisam nesto za uvoz, co2, papirologija i treba dovesti auto.


Sa jedne strane premium auto (pomalo i "sminka) a sa druge strane, sto mladje i sa manje predjenih km.
 

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
Mercedesi su skupi za odrzavanje , bmw je macak u vreci ako naletis kao sto sam ja proklinjat ces dan kad si ga kupio ...😄😄
 
  • Like
Reactions: Nai

Nai

Aktivni član
Tu od
11 Pro 2019
Poruka
172
Mercedesi su skupi za odrzavanje , bmw je macak u vreci ako naletis kao sto sam ja proklinjat ces dan kad si ga kupio ...😄😄
Drug kupio 5icu, sminka, dodao masu stvari....i onda krenule opravke....300,000km+ imao na satu.
Lep je na izgled...al isterano
 

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
To je to ,vracena kilometraza a motori puni elektronike i kad krene igra lampica uff pa injektori,common rail pumpa ,turbo,plivajuci ...
 
  • Like
Reactions: Nai

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Ja više manje svakog ljeta mijenjam auto. Volim aute pa onda volim probat svaki (kad već ne mogu isti sistem sa ženama). Nagledao sam se i navozao svega. Na kraju od svega, najviše sam sklon mercedesima. Nisu oni nešto vanzemaljsko, ali mi pašu i imaju dosta prednosti nad drugim markama. Za te novce možeš naći auto sa manje od 200 tkm, samo treba tražiti. Nakon godina iskustva, sad gledam osim MB samo još A4 i passat, ostale marke i modele ne gledam. Možda jednog dana budem isao na SUV, ali samo možda. Nisu mercedesi skupi za održavanje.
 

Nai

Aktivni član
Tu od
11 Pro 2019
Poruka
172
Ja sam pucao na tiguana, al uvoz skoro nemoguc co2, onda b7 pasat.... i evo krenuo polako bmw i audi.

Zelja mi je tiguan- dizel, rucni menjac, crni.... Ali realnost vuce na pasat b7.....obisao auto kuce....na njuskalu stalno jebes ga, valjda ce izletiti nesto.
Mercedes cla ubija kako je dobar 😍

 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Raspitaj se malo po birtijama, trgovinama, kod mehaničara, rodbine.. Tako se najbolje nađe auto za sebe. Passat gledaj da bude 2.0, većina su karavani jer su iz njemačke a tamo svi voze karavane. Kad gledaš auto, pregledaj auto iz daleka iz svih kuteva. Pregledaj sve spojeve limarije, da li negdje zijeva ili sl. Pregledaj sve šajbe da imaju istu oznaku. Volan, papučice i mjenjač puno govore o pređenim km. Kupuj auto od višegodišnjeg vlasnika. Probaj šaltat sve brzine na što manje okretaja da provjeriš kvačilo. Diskove možeš po dodiru osjetit da li su potrošeni. U probnoj vožnji natjeraj na 100kmh i naglo zakoči da vidis kako se ponaša. Obavezno provjeri da li ima mjehurića u posudi od antifriza. Povadi sve tepihe i opipaj da li je pod mokar ispod bilo kojeg sjedala. Pogledaj malo šajbe da nisu masne iznutra. U vožnji zatvori sve prozore pa osluškuj da nema kakvog strujanja zraka izvana. Provjeri kako su potrošene šare na gumama. Sva vrata se moraju lagano otvoriti i zatvoriti. Pregledaj ispod da li ima dpf ili je kemijano po auspuhu. Ako je čađav auspuh, nema dpfa. Pregledaj vizualno sva vrata od ispod zbog hrđe, za to moraš na koljena.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Obavezno ga i dobro nagazi kad do stigne radnu temp, da vidis kako ubrzava. Temp mora biti stalno na 90. Ja obično čim prvi put ugledam auto odmah znam da li je za mene ili ne. Ako prvi dojam prođe, onda idem u detaljan pregled. Hoću reći da trebaš vjerovati u svoju intuciju, nemoj na silu kupovat ako nisi 100 posto siguran. I obavezno pregledaj barem 3 ista modela, onda će ti biti puuuuuno jasnije koji je u kakvom stanju. Dobit ćeš odličnu predožbu.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Zato sam ja naučio školu. Ovog što sam nedavno uzeo, išao sam odmah s puncem i s parama,sjeo u auto, rekao sam sebi, ako mi se svidi, odmah vozim kući, ne idem dvaput 150 km u svakom smjeru. Mada sam gazdu ne možeš vjerovat, jedva nagovorio da odmah vozim auto, 2 sata pregovora i 0 kuna spuštene cijene... Skoro pa sam odustao. Zagorci...
 

Prilozi

  • IMG_20211002_182905.jpg
    IMG_20211002_182905.jpg
    62.6 KB · Pregleda: 49

Najnoviji postovi

Na vrh