• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,061
Ufff, 130 konjiča, fina alatka pa se malo još s mapom poigrati...
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Bome je. Ovaj je malo pomažen, barem tako veli bivši gazda, navodno 146ks mada ne znam baš da ga je dao na valjke pa sam skeptičan da je to samo priča.

Kako god, plan je da se malo pozabavim s njim u dogledno vrijeme 😈
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,061
Naj bolji je bio Jtd 85 kw može se mapirati bez posljedica na 150ks. Stvarno u Srbiji ih prodaju na kile jer prije sve ode nego motor.
Velim, neznam. Mi smo svojeg "mapirali" tak da mu je elektronika postala višak, a lamela koja bi trebala držati do 200 konja još uvijek malo klizucka u petoj kad mu pustimo sve konje na pašu.... sad je opet malo zaprt jer se lamela navodno treba još prilagoditi.... a kučišta su doma, čurbo u dolasku :unsure: Sve me strah kaj bu to kad bu i to namontiral.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,720
Kad smo kod Vw. Dali treba mijenjati ulje mjenjača kod tdi mašina?
Mišljenja su podijeljena pa zato pitam.
Kod svog auta sam primijetio kad šaltam u nižu moram smanjit brzinu auta dosta da bi glatko prešaltao.
Npr. kad iz četvrte šaltam u treću moram smanjit brzinu auta na 50km/h da bi glatko prešaltao (ako npr. hoću pri brzini 60 - 65 prešaltati u treću brzinu osjeti se otpor?
Kako je na vašim mašinama?
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ulje u mjenjaču se treba mjenjati, ja ga mijenjam na 30.000km, ne škodi, a nije niti skupo. Ne mora se na 30tkm, to je samo neka moja praksa.

A jedan od simptoma nedostatka ulja je ovaj gore, teže ubacivanje u brzine, pogotovo kod hladnijeg vremena i dok je ulje još hladno.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,818
I ja nekada nisam cijenio, niti vidio ništa drugo osim VW. Godinama, zadnji njihov 1,9 motor sam imao u garaži 10 godina i 2 mjeseca, ali uz njega i mnoge druge "auto marke". Čitam Vaše utiske, stavove, želje i popravke.
Sjetio sam se životno istinite sličice, dok smo moji prijatelji i ja sudjelovali u utrkama. Na jednoj je utrci jedan od naših vozača na autocross stazi Grobnik u sudaru polomio prednji ovjes. Između dva kvalifikacijska starta je bilo 20 min. Mi smo na tom autu zamijenili vilicu, amortizer i oprugu za 18 min. Sa strane nas je u boksu gledao moj otac, naš navijač. Kad je on nas, mene i sada pok. kolegu počeo psovat, nešto slično ovakoi: a tak, vragi jedni, tu zamijenite za par minut, a meni amortizer na mojem autu mijenjate 6 mjeseci 😂.
(I da imali smo u automobilima za utrke sve VW GTI motore i samo jedan Renault.)
Za kraj, više od 10 godina ne pada mi na pamet ponovo kupiti VW, iz bezbroj razloga, od sada kratkog vijeka njihovog trajanja, pa laži s ekologijama, do loših i pre skupih paketa dodatne opreme. Auto ja sada trebam da u njega sjednem, okrenem ključ, bezbrižno putujem i uživam. 👌👍✌️
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,995
E, gospon Plus, još malo pa ćeš morati puhati prije nego ti auto dozvoli da otključaš njegova vrata :p
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,774
A kak danas kupiti auto s paketom bez ičega, pogotovo o ekrana i silne, skupe i bezkorisne elektronike?
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,704
E, gospon Plus, još malo pa ćeš morati puhati prije nego ti auto dozvoli da otključaš njegova vrata :p
Ak se ne varam Renol 25 ili Safrane je imao davnih dana dreger u opremi. Mislim da je čak detektirao alkoholne pare u kabini ili tako nešto slično.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,818
E, gospon Plus, još malo pa ćeš morati puhati prije nego ti auto dozvoli da otključaš njegova vrata :p
Imali smo u firmi službeni takav Renault "koji je non stop pričao nešto na Francuskom", ali ako je ušao vozač pod gasom, nije htio krenuti. 😂😂😂
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,178
I Hyndai Sonata je imala davnih dana dreger u opremi, čak mislim da je to bila i standardna oprema koja je jednome mome prijatelju i njegovom bratu izazivala velike probleme:ppozdrav:
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,173
A vide ove tri ljepotice, koju odabrati za taj motor pitanje je sad :unsure:


Nisam skužio pitanje, da ti slikam staru bregastu? Mijenjana je jer se poderao jedan brijeg.. Ili je bregasta standard kvar na 66kw 1.9 🤭.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,061
Ne, ovo sa slike su tri različite bregaste a svaka od njih paše u taj motor.
Slatke muke su koju odabrati ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,061
Niš od toga, šubler sa stola u ruke i primi se posla.
Ja znam koja meni treba ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh