• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,220
Iskustva sa 1.3 cdti motorom? Koje su mu mane , ako ih ima i tak to..
Konkretno, zanima me Opel corsa sa tim motorom..
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
Ne znam s kojim motorom, ali znam da su ljudi imali problema s tim corsama i to baš motor. Koliko sam shvatio ima premali motor za svoju masu valjda..
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Taj motor ti je FIAT jtd.
Ti motori imaju problem sa EGR ventilom cesto se kvari a i dosta je skup.
Po mom misljenju najveci minus na tom autu je plivajuci zamasnjak koji u prosjeku nemoze prec vise od 100tkm.a i njemu je cjena vrlo visokam
Odlika mu je mala potrosnja ispod 5l kombinirane voznje i ima razvodni lanac koji dugo traje i dosta je tih.
Nisam ga imao ali nekoliko mojih poznanika ih ima i osim gore navedenih stavki nemaju nekih vecih problema s njima!!!
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,754
Egr ventil je najmanji problem, mehanički ga blokiraš i softwerski ugasiš i nikad više problema. Plivajući zamajac imaju danas praktički svi noviji diseli, e sad dal stvarno izdrže 100tkm ili sve ovisi o načinu vožnje teško je reć.
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Ja sam imao Passata, bio problem dima, blokirali EGR dima vise nije bilo. Takodjer imao dvomaseni zamasnjak i izdrzo je 200 000tkm. Tata vozi skodu octaviu karavana 1.9 tdi, dvomaseni zamasnjak i na satu ima 300 000km. Tako da, sve se da rjesiti..
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Nije corsa passat!!!
1.7cdti ima istodvomaseni zamasnjak pa to puno duze traje!!!
 
Posljednje uređivanje:

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,757
To ni motor za trke vozit a ljudi od njega čuda očekuju. Dvomaseni zamajac ubijaju ponajviše gradska vožnja i teška noga tak da nema puno veze bila to corsa pasat ili fiat
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
Kaj se to nebi dalo izbaciti i ugraditi kalsiku??
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,754
Da se to izbacit, ima ljudi koji su to radili i u praksi to funkcionira.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
Navodno se pojavljuju vibracije u vožnji.

To je glupost kak i večina novotarija koje su nametane da bi uljepšale vožnju i da bi mogli komentirati moj ima, a tvoj nema ..... Sam Bog da ništ nema
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ne znam kako se vozilo prije pojave zvane
dvomaseni zamjac

Sent from my S50 using Tapatalk 2
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Moze se!!!
Osobito na 1.9 tdi jer njih ima i sa obicnim zamasnjakom!!!
To su izmislili samo da servisi beru novce!!!
Obicno kvacilo je imalo ublazivace(federe)u lameli a ovi u zamasnjaku!!!!
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,754
Pretpostavljam da se sa time ublažuju sile koje se prenose sa motora na getribu i poluosovine. Današnji dizeli imaju dosta veliki okretni moment mada taj 1.3 motorić sumnjam da može nešto značajno napravit getribi.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,757
Ne mogu tvrdit za koje sve al za dosta vozila sa dvomasenim zamašnakom postoji i opcija sa klasičnim setom.Zanimljivo da citroeni novijih godišta imaju klasiku a večina ostalih dvomaseno gov*o.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Cul sam os majstora da se na većinu aua može ugradit obični al do nekih 100ks max.
Da ga nisu deli gore bezveze,kao i egr ventil,e sad ima tu nešto al ljudi opet svašta rade,i zatvaraju egr i ugrađuju obične zamašnjake.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Ja imam Mazdu 626 2.0ditd 2002g.nisam ga mjenjo ali set kvacila kosta oko 800kn:icon_smile:. dok mazda 6 isto godiste ima dvomaseno i kosta oko 7000kn!!:icon_pray:
EGR ventil je namjenjen smanjenju emisije CO2 plinova na taj nacin sto on dio ispusnih plinova vraca nazad u motor te oni nanova pregaraju te se smanjuju CO2 plinovi
 
Posljednje uređivanje:

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Moj egr na Skodi je vec 150tkm blindiran i onda je usisna grana ociscena i od onda je cista nema cade tolko km se otprilike i zamasnjak osjeti da nije u bas bajnom stanju al dok ide ja ga ne diram a kad rikne ide gore obicni i kak mu bude!!
 

Najnoviji postovi

Na vrh