• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kolega, Ivan, a kaj će ti tak mali motor na autu?? Ja dizela ispod 1.9 nebi uzimal, a benzinca ispod 1.6.
Ako več gledaš Opela, gledaj Vectru!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
EGR ne smanjuje CO2 već NOx.

Ako gledaš Corsu D 1,3 CDTI, pogledaj i Grande Punto 1, 3 JTD. Identični auti, a Punto je sigurno jeftiniji.
Dobar je to motor za normalnog vozača.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Sestra mi vozi grandea sa tim motorom i ima nešto preko 10000km i lamela i egr nisu dirani,nedavno joj je pukla jedna opruga,pa su obje promjenjene i to je to.
Auto ima 75ks i za normalnog vozača dosta.
Jeste sigurni da ima lanac 1.3jtd?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kaj se tiće motora nemaš brige ako je redovito servisiran,praktički kak bi rekli nepoderiv.
Ovaj je napucan ful i izgleda uredno.
Potrošnja nije baš kak je naveo,računaj od 6l do 8l.
Znali su imat problem sa cilindrom kuplunga,i zadnji lezajevi na mostu.
Ništa preskupo.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
A šminka,sportiva.
Bil je stari bravo hgt benzinac 5cilindara 155ks.
Žderal je benzin al je išel ko kuga.
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
Pa ak bi čovek spustil još za 200 - 300 eura , ja mislim da bi ga se isplatilo zeti .
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Ja kazem da ne. Al ne moze vrijedit nikako tih novaca 11 god. star auto. Pola dizela 2 god starog sa 35000 km sam platio malo vise. Ovo mi nema onda logike.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Ja te novce za punta nebi dao!!!Opet neko nesta voli!!!
Ja sam mazdu626 2.0ditd platio 41000kn. A bila je stara 7g. sa 137tkm.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
S toliko opreme, s velikim motorom, ak je sve istina - vrijedi. Čovjek je za Getza 1.5 benzinca, 2006.g. štel 37t kn, neregistriranog, bez ikakve opreme.
Punto je čudo od prostora iznutra u toj klasi auta. Ak voliš nijemce, zaobiđi ga.

Diskove podere gradska vožnja, pogotovo s tom kvrgom naprijed. Možda je koji pukel, pa su zato mijenjani.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Sta mislite dali se diskovi mogu poderat 128tkm.?Mislim na orginalne.
Meni je to uspjelo na 50 hljada. Otišle pločice i diskovi.
Stavljeno Lockheed pločice Brembo diskovi i sad ima 120. Trebalo bi se nagledati, mislim da su pri kraju pločice a diskovi bi zvozili još jedne Boschove pločice.


Kaj se onog Puntiča tiče, to je neki trkači. malo mu se boja ljušti na zadnjem braniku od brzine, a motora nismo imali prilike videti....
Ulickan, ali garantiram da je u pragovima hrđe ... za godnu li dvije trebalo bu limariti
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Kod nas su na starom autu prvi diskovi izdržali nekih 150 tisuća, pločice isto tu negdje, no neću garantirati. Zadnje pakne su druge, doboši prvi, kvačilo prvo, a napraveljeno je oko 340 tisuća kad je penzioniran.
Na ovome sad je to nezamislivo, a to prvenstveno pripisujem masi vozila, i raznoraznim sustavima poput TCa i ESPa.....sve to ždere kočnice, a da nismo niti svjesni.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Meni su se na grandeu pojeli orginalni diskovi za 65000km.
Sad je gore cimerman diskovi i bosch pločice i prezadovoljan.

Pragovi kod punta2 nisu problem kao pod na zadnjem djelu auta,tu treba obratit pažnju i na nekima zadnji rubnjaci.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,699
Moja 2-jika je 2004 godina i imao sam rupicu na zadnjem lijevom blatobranu,na spoju sa pragom.Zadnji most im je boljka,na to treba obratiti pažnju,a meni se osobno ne sviđa riješenje mjenjača sa sajlama,zna neki puta zapeti kad šaltaš u prvu brzinu,dosta je grub.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Al ste se raspisali, svaka čast!
Cura moja bi uzimala neki auto, pa recimo da joj se sviđa baš taj Punto!
A sviđa se i meni, jak motor, mala kola, mada ja ne volim aute s 3 vrata, no njoj je lijepi.

Ne plašim se ja Fiata, pa i novi Opeli imaju Fiat motore.

E sad, ona radi malo preko 20.000 km godišnje, čak i do 25.000, valjda bi izdržal par godina.
 

Najnoviji postovi

Na vrh