• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,965
Jučer smo se u jutro ja i supruga uputili na more, k našima, kćerki, zetu i unucima.
Na jednom dijelu autoceste između Vž-Zg su radovi obnove kolnika. Da li to mora baš sada, dok plaćamo auto ceste da bi se "vozili brzo i sigurno", ne mora.
Dolaskom na naplate kućice Sv. Helena, trebalo nam je da nam uzmu novac skoro 20 min u 5-7 kolona, pa tko je tu lud. Ja nisam. Imamo nekoliko studija da nam samo trebaju Vinjete. Ali kamo onda s tolikim uhljebima?
Na zagrebačkoj obilaznici je bio sudar 3 Hr vozila, na lijevom prometnom traku. Gmižemo nas stotine pokraj njih, kad vidim da svako malo pokraj nas praši, "po zaustavnom traku" svako malo jedan pametnjaković. Policije - nigdje.
Dalje u tunelu Sv. Rok ja vozim lijevom punom trakom automobila 100 km/h, a automobil iza mene mi došao do prtljažnika, daje mi "desni žmigavac", ja ništa, blica mi svjetlima, ja opet ništa. Daje lijevi žnigavac, ja vidim da se mogu ubaciti u desnu kolonu i napravin to. Taman izađemo iz tunela, Slovenac, tablice LJ, dalje nisam pamtio, nekakav motornon pilom uništeni dizajn krova. Mislio sam si "svašta" nije pristojno napisati što.
Uz navedeno, još nekoliko je bilo luđaka i bedaka. Jako žalim što ne vozim FAP-a kljunaša s ralicom, da sve te idiote zguram pokraj ceste u grabu.
Nisam najbolji na svijetu u vožnji, ali vozim jako, jako brzo, poštujem druge i nemam niti jednu prometnu izazvanu u životu. Imao sam do sad, vjerovali Vi to ili ne preko 50 kom automobila (pedeset), organizirao sam godinama auto utrke rang državnog prvenstva i EU FIA rang. S gnušanjem podnosim opisane vozače. Rekao sam obitelji da mi nakon puno godina nije bili lijepo voziti, iako volim vožnju i automobile.
Eto tako počne GO jednog starog auto manijaka.
Poštovani kolega @plus, ostavite brige sa strane, čuvajte svoje živce, zar je toga vrijedno? Ponekad je bolje odustati, jer pametniji popušta. Uživajte u odmoru sa svojom obitelji, veselite se, pjevajte, jer život je ionako prekratak da ga potrošimo na ljude koji nisu zaslužili moju ili Vašu pažnju.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,654
Od Sk do Zg ima na nekoliko mjesta radova na cesti i regulacija je semaforima. Ali uvijek se nađe kreten kad mi stanemo na crveno on napravi preticanje!
 

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
848
Mrzim autocestu, posljednjih par godina sam 99% na lokalnim cestama. Jedan dan me pogodi da baš moram autocestom i zbog lagane prometne nesreće oni naprave čep da smo sat i pol gmizali. Prvo masno platiš, drugo potrošiš masu više goriva, treće ne stigneš brzo kako bi trebao, četvrto nemaš gdje skrenuti i da hoćeš, peto upitna sigurnost radi majmuna koji se ne znaju voziti autocestom, šesto dijelovi ceste i dalje imaju više rupa nego nečija cesta po dvorištu itd. Skidao sam sve svece s neba i šutnuo ENC u smeće. Kakva smo mi nesposobna država, pa to nema nigdje...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Ne pretjeruj.
Dosta sam vremena provel na AC u zadnjih 12-tak godina (relacija ZG-ZD-ST) u sezoni i izvan nje. Da ideš lokalnom cestom, naplaćal bi se kazni, a došel bi 2...3 sata kasnije.
Problem su spavači na lijevoj traci, tzv. "lijeva smetala", koji se ne miču kad preteknu vozilo, i stvore gužvu, a desna traka je parsto metara prazna. Srećom toga ima manje kad nisu ljetne gužve.
Najviše me razljuti kad kamioni pretiču jedni druge, pogotovo na ZG obilaznici, gdje je to znakom zabranjeno.
 

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
848
Proveo sam i ja dok je netko drugi plaćao, za privatne potrebe nema šanse više ići jer mi se nigdje ne žuri i mogu si dozvoliti da stignem malo kasnije, a neusporedivo više love uštedim. Posljednja kazna koju sam platio je bila baš na autocesti prije cca 7-8 godina jer sam vozio 140 tamo gdje je bilo 100 km/h. Na lokalnim cestama nijednu kaznu nisam dobio, a to uključuje ceste od Nizozemske i Francuske do Makedonije. :)
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,954
Imam 3 male djece,jedna od 6 godina,jedna od 4 godine i jedna od 7 mjeseci.
Idem uvijek autocestom jer sam brži(prije stignemo) na odredište.
Ali kako se slovenci,česi,poljaci voze to je za zatvor.
Idem preticajnom trakom cca 140kmh,prestižem autobuse,kamione,koji su na oko 100kmh,i baš kad dođem 50m do autobusa kojeg prestižem,3 čeha su bez žmigavca odlučili prestići bus,jedan za drugim.
To rade i poljaci,a i slovenci,idu u grupama na more i kad jedan prestiže,drugi ko muhe iza njega...
Ovi zadnji idu sami uglavnom ali isto se voze katastrofa.
Policije u 500km ni za lijek.
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
915
pukla mi je boca za rashladnu tecnost na kolima, koliko vrh od igle, sad, problem je sto ne mogu da nadjem novu, a za polovnu mi se ne daje 15e, kad nova kosta 18 (ali je trenutno nema u prodavnicama) neki mi kazu da je zalijepim i gotova stvar, a sa cim bi je mogao zalijepiti? da li k+d moze odraditi posao?
 

amajic

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2021
Poruka
162
Imate li neku dobru aplikaciju za pracenje potrosnje goriva u autu i potrosenog novca?
Prije je bila ap "potrosnja goriva" skroz jednostavna, ali je sad nema u trg playu,
Da se moze normalno upisat kilometraza kolicina goriva i cijena tanka.
Lijepo prikaze svu statistiku.
Ovih nekoliko sto sam probao ne svidja mi se niti jedna :/
 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
751
Ja potrosim 1000 kuna mjesecno. Koji put malo vise. 1 kuna goriva za 1 kilometar. Ovjes, gume, kocnice i sve ostale piz su sigurno jos 1 kuna, mozda i vise. 1 kilometar 2+ kune.
 

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
848
Imate li neku dobru aplikaciju za pracenje potrosnje goriva u autu i potrosenog novca?
Prije je bila ap "potrosnja goriva" skroz jednostavna, ali je sad nema u trg playu,
Da se moze normalno upisat kilometraza kolicina goriva i cijena tanka.
Lijepo prikaze svu statistiku.
Ovih nekoliko sto sam probao ne svidja mi se niti jedna :/
Ja imam aCar 4.8.6, instalirana prije više godina jer mi nove verzije ne valjaju. Inače ima sve što možeš poželjeti. Jedino da nađeš negdje staru crackiranu verziju.

Ja potrosim 1000 kuna mjesecno. Koji put malo vise. 1 kuna goriva za 1 kilometar. Ovjes, gume, kocnice i sve ostale piz su sigurno jos 1 kuna, mozda i vise. 1 kilometar 2+ kune.
Mene kilometar ispadne 65 lipa po ovim ludim cijenama, a sa osiguranjem, servisima i ostalim je 1,66 kn. To sad polako raste kako i cijene rastu.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,425
Kada te dio poput ovoga natjera promijeniti servo kočnica i tandem pumpu 🤦🏻‍♂️🤦🏻‍♂️🤦🏻‍♂️

IMG_20220720_115017.jpg

I onda shvatiš da je od goriva iz tandemke omekšala guma i kada napravi vakum prema servu, usuće tu manžetnu pa nema dobar vakum, dakle 100€ je bačeno u vodu, mada tandemka je bila lukova a one prožive na nipli, mada se da srediti da vozi, stavljrna je Bosch koja je bolja od Lukove pa hajd.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Pa piše u oglasu da je dizel 103 kW

Hondele su inače dobri autiči benzinci bile, mala jurilica.
Sa dizlima nemam baš nekog iskustva. Za godine i kilometre izgleda sačuvano.
 

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
848
Kavi su ovo auti, najviše me zanimaju njihovi motori

Faceliftan model na zalasku što je jako dobra kombinacija, sve dječje bolesti bi trebale biti riješene. Motor je pouzdan, ima dovoljno snage za tu šasiju, malo troši, nema nekih izraženih problema, samo redovno održavanje i toči i vozi. Malo su bučniji i više tresu pa bih ja pored uobičajenih stvari pregledao i nosače motora. Od ostalih stvari se pripremi na lošiju kvalitetu plastike iznutra, lako grebanje i cvrčci su kod Japanaca uobičajeni. Ako si zainteresiran, mogu ti dati broj telefona Brune iz okolice Karlovca, ljubitelju Hondi, neka pregleda i da svoj komentar.
 

Najnoviji postovi

Na vrh