• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,568
Znam kamo ti je @AirBoX ,ja sam prije 2 god mjenjao podloške dizni na svome Cmaxu,isto propuhala jedna podloška. Samo sam ja auto vozio majstoru da se on zabavlja 😉,nije baš bio oduševljen. Mene je došlo 200 kuna po dizni.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ma meni je to za sada gušt raditi, nije mi teško, a usput i naučiš nekog vraga, za ovo sam svakako odvojio jučerašnji dan.

Danas idem hvatati nekog čikadizmu ako ima uložak da odradim danas to, ako ne, onda čekam 2 dana da dojde novi pa izmjena jer je ovaj uložak banana, čađa bila na rupicama, a izgleda kao da je klip maznio u njega ili da je nekome ispao, ali moguće da je do deformacije došlo jer se počepila, a CR sistemi imaju hebačke baraže, ali bilo kako bilo, će rešimo.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,568
Jbga,moje dizne se moraju kodirati kad se ugrađuju,tako da sam prisiljen ići majstoru
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ako se vraćaju na isto mjesto nebi trebale, bar je na većini tako 🤔 Samo ako se mijenja komplet injektor. Kod mene se kodiraju ako se baš mijenja, ako se vrati ista injektor, nema problema, e sad, možda je Ford malo drugačiji.

Ali da se skinuti krekana verzija programa za kodiranje. Ja sam sebi skinio Techstream za Toyotu, imam par kablova onih kineskih po 5 dolara pa ako treba odradit će se. Mada imam Autocom i preko njega se mogu kodirati dizne isto.
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
Da li mi neko moze reci, ako ima iskustva, kako se mijenja lezaj na ovoj fijesti na zadnjem tocku , da li je velika procedura?
 

Prilozi

  • Ford_Fiesta_MK3_front_20070926.jpg
    Ford_Fiesta_MK3_front_20070926.jpg
    44.4 KB · Pregleda: 19

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,880
Zanima me čemu služi ona "čarobna kutijica" preko koje ide napajanje instalacije za auto prikolicu?
npr: modul osvetlenja privesu wm 1
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,338
Služi tome da ne spale se izlazi na ovim pametnim autima pa samo uzima signal a napajanje mu treba posebno povući preko osiguraća , ujedno je zaštićena instalacija auta od neželjenih kratkih spojeva na prikolici.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,880
Pa i ne!
Ako uzmeš da svijetla kočenja imaju 2 žarulje na autu i 2 na prikolici od 21W, ukupno 80tak W i to je oko 7A. Pa to mora izdržati osigurač od 10A!
I čemu onda neko teško sranje da elektronikom koja košta >40€
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,738
Lee, nemoj me napraviti tužnim.
I ja bi u nekoliko navrata bio volio dok sam mijenjao aute i naknadno ugrađivao kuke za prikolicu, morao sam si dograditi i tu tebi problematičnu kutijicu. Danas naše automobile nadziru čipovi, a ti vragi su jako nježni i jako mali, a žarulje su jako jaki potrošači, eto zato trebaju kutijice.
Kak je napisao kolega sve to mi kao kupci i potrošači moramo platiti. U autima je brdo elektronike koja čak i mene neki put maltretira, ali povremeno mi dokaže da je s pravom tu, prvenstveno mislim na ABS i na ESP, druge komponente bolje ne ni spominjati.
Kutijica je na žalost potrebna za struju na prikolicu kod večine novih auta.
Lp
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,880
Sad nastaje problem!
Te čarobne kutijice (kompjuteri-ima više elektronike nego...) nisu sa istim konektorima i mož se....
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,738
Lee, a kaj ti sad kompliciraš 🤔. Jednostavno je, složi bez te kutijice ako "problematika drži vodu", ako ne drži vodu, e onda jebi se kao i mi svi skupa i ja s tobom, tako nekako je počeo rat na mojem otoku 🥳
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,880
Problem je u tome što ne znam da li je kvar u kutijici, a istu takovu ne mogu nabaviti, za probu, jedino naručiti iz Slovačke!
Ostaje mi da prebrikam pojedine kontakte u konektoru!
 

Najnoviji postovi

Na vrh