• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
Nema frke, da si mi bliže bilo bi i električarskih zadataka za tebe.
Večinu su dečki odradili ali ima još stvarčica koje budu pomalo pospojili, a onda mehanika, upasivanje....
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,966
Žena otišla na more sa djecom i mamom par dana prije mene jer sam morao balirati..
I kak su stigli kaže da joj iz desnog kotača neki čudan zvuk grebanja stiže..
Bila na servisu prije odlaska..sve kakti pregledano.
Velin joj da ode kod lokalnog majstora da detektira kvar,sumnjao sam na disk,ali da sad znam što točno ponesti...kaže lokalni majstor,kamenčić zapeo pa struže...
Ništ,naručio diskove i pločice i ponesi na more..
Evo "kamenčića"
Pločicu nisam našao jer sam je od jada bacio negdje..nije imala ni malo "mesa"...
Zafrkancija od sat vremena i oba diska i pločice promijenjene ;)
Tu bi na moru lijepo mogao zaraditi na takvim stvarima..kao i na popravku klima uređaja:)
 

Prilozi

  • 20230703_115354.jpg
    20230703_115354.jpg
    31.5 KB · Pregleda: 34

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,846
I kakva su iskustva
Pa što se tiče u globalu sam zadovoljan,mjesta ko u priči,sjediš povišeno što je dobro za preglednost,a i dosta je udoban. Jedino što se motora tiče,lošija strana su im dizne,mada ja s njima nisam imao problema. Kad se sve zbroji,dobar autić,moje preporuke.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,558
Pregorjela žarulja lijevog štop svjetla na sinovom Meganu IV (hatchback). Kako je promijeniti? U uputama za rukovanje je ova slika:


Spomenuti vijak (5) je plastika debljine cca 0,8-1 cm i duljine oko 8 cm. Ima urez za torx ključ. Primjenjujući određenu silu ne da se ključem okrenuti, a ne usudimo se primijeniti jaču silu da plastika ne pukne. Ako netko može pomoći, unaprijed zahvaljujemo.

U stvarnosti izgleda ovak:
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,729
Jesi probao sa silikonskim sprejom naprskati.....
Ili gurati unutra (vući van )pa onda zaokrenuti.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,468
Zna možda tko na Golf 6 čemu služi ova tipka na lijevom štoku kraj vozača? Nisam primijetio neku razliku ili da se nešto dogodi kad ju stisnem.
 

Prilozi

  • IMG_20230707_085400.jpg
    IMG_20230707_085400.jpg
    64.2 KB · Pregleda: 30

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,558
Jesi probao sa silikonskim sprejom naprskati.....
Ili gurati unutra (vući van )pa onda zaokrenuti.

Nisam. Koliko sam primijetil, ta plastika nema lufta, ali sam primijetil da se lampa na strani kod poklopca prtljažnika može sitnicu pritisnuti prema unutra, a na drugoj strani je potpuno fiksna. Pretpostavljam da to malo dela na kontaktima za struju, ali možda ima utjecaja i na taj plastični vijak.
U svakom slučaju hvala na prijedlozima. (y)
 

milanf

Aktivni član
Tu od
22 Sij 2022
Poruka
95
Ja ne idem kod onih gdje ne mogu biti uz auto dok on servisira,onda se dogode takva sranja ko i tebi
Vise ne znam kome bi ni vozio auto na servis... Zadnja tri iskustva sa servisima; mijenjali mi lamelu u servisu1, i donesem im ja ulje za mjenjac koje sam htio da stave. Nakon par mj dodjem opet kod njih, i prepoznam te dvije boce na polici, naravno druga ekipa radi, pojma nemaju. (redline, u Hrvatskoj ga nema za kupiti)
Servis2 kod frenda(za kojeg znam da nije kokosar, al kakav mu je stari i radnici, pojma nemam).izmjene ulje i filtere, daju mi ponudu a ne racun gdje su cijene materijala. Imedju ostalog filter klime od 150 i nesto kuna. To sam skuzio tek naredni put kad sam sam radio servis, isti filter sam platio 40ak kn u Tokicu.
Nedavno me vrate na tehničkom, treba mijenjati kugle. Kupim ih i umjesto da promjenim sam, odem u servis3 blizu kuce. Promijene oni to, padnem na guzicu od cijene, jer kao morali su skidati vilicu i napravili centriranje nakon toga. Ajde, sta je tu je...
Pogledam naknadno vilice, sve i jedna matica hrdjava, nista nije bilo skidano.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,425
Aaaaa, što je pak to?
Kada zaključaš auto aktivira ti se senzor pokreta u autu, u slučaju da netko ostane ili netko provaljuje, a auto registrira da je zaključan, pali alarm ako netko tipa uđe kroz otvoren prozor itd.

Anti-tow je da se alarm pali u slučaju kada komp osjeti nagib kao da ga netko tovari na šlepu ili kači s onim pizdarijama što ameri imaju ispod kotača što idu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh