• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,937
,prešišali kolonu ko da su stajali😱
Danas, pred večer smo se vozili ja i supruga prema goricama, da ih napokon pošpricamo poslije tuče. Vidim u retrovizoru auto koji šašavo ušao u preticanje automobila iza mene, bez žmigavca, nekako lelujavo, ali punim gasom. Za par sekundi evo več juri i pokraj nas, novija Opel Astra. Suvozač mu gura desnu ruku kroz otvoren prozor, visoko u zrak i nama kao maše (ili pokazuje srednji prst) ma iskreno nemam pojma što je mahao i nije ni bitno. Cesta je tu krpa na zakrpi, uz brojna ulegnuča asfalta. Oni su nekako protutnjali i odjurili. Na izlasku iz Jalžabeta, prema goricama, na svega stotinjak metara od zadnje kuće, evo njih, "brijeg je očigledno skočio na njih". Več su bili vidno pijani izvan auta, jedan je nama nešto gestikulirao, kao neka samo prođemo, drugi je pišao ispred lijevog fara, treči je čučnuo i razgledao prednji desni kraj Astre.
Dok smo se vračali doma vidjeli smo sliku remek djela tih Šumahera na brijegu, škarpi, te ostavljeno više komada plastike od donjeg dijela i prednjeg kraja Astre.

I oni su nas prešišali kak Šumaheri, vožnja im je bila - ma sumanuta, samo je ipak za njih dosta kratko trajala, još kojih 4 kilometra i bilo je tras, bum, zaskočilo ih brdo pokraj kolnika, klanac, dobro je za njih što su se razbili tako, da su im nosevi ostali čitavi, tko zna koga su mogli ponesrečiti, ili napraviti invalidom, uništiti njegovu imovinu. Pijani mladi seronje, ništa drugo... Snašla ih je lekcija od života, budale, prave mlade pijane budale...
Eto, do nekih novih, pijanih Šumahera...
 

pila

Aktivni član
Tu od
10 Srp 2023
Poruka
210
Neki dan radovi na cesti, semafor, samo jedna traka i kreten u fiat 500 abarth ide prestizat šleper na suženju ceste. Malo je falilo da ga prikolicon zvizne nekome u dvorište. A i stranaca mi je pun k pogotovo na autoputu, niti znaju osnovna prometna pravila nit pravila kulture.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,729
Jesu li ih barem kaznili za taj prekršaj?
Trebalo bi onda kazniti i onog prvog koji vuče kolonu iza sebe. Da napomenem nisam ljubitelj jurcanja. Volim nekad oštriju vožnju ali samo kad je prazna cesta......
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,756
Vozim kroz jedno selo 60 km/satu. Puna crta. Iza mene jedan auto. A iza nas ide likson preticati. Ovaj iza mene upali didudidu (policija u presretača). Koji Q sam kroz, krenem stati i maknem se, a oni za njim!
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,729
Normalno da se nesmije preticati di je puna crta. Nije ona slika koju je postavio kolega "mtd" , moment preticanja, hehe........A kolega "ZJ" se osvrnuo na preticanje kolone kao prekršaj.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,503
Normalno da se nesmije preticati di je puna crta. Nije ona slika koju je postavio kolega "mtd" , moment preticanja, hehe........A kolega "ZJ" se osvrnuo na preticanje kolone kao prekršaj.
Možeš da pogledaš zakon o saobraćaju ti ili neko, možda nisam u pravu ali mislim da za punu liniju nepostoji novčana kazna.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,745
Sad već pred dosta vremena imao jedno neugodno iskustvo u saobraćajci. Lik koji je izazvao saobraćajni udes bio je zaposlenik HEP a u radno vrijeme sa samo 3,27 promila, dok mu u krvi to malo podebljalo na 4,44......:mad:
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,729
Ma nije on pio nego se nadisao plina , hehe, malo crnog humora.
"Smilan" moguče je da nema , moram pogledati zakon. Ali ako se desi nezgoda u tom preticanju onda jel, onda se plača kazna i za taj prekršaj.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,503
Odavno nepratim izmjene zakona, nekad jesam. Nedozvoljno je preticanje, a smo su postojale kazne za puna linija prevoj, tumel odnosno specifična mesta.
Puna linija koja označava ivice uzduznog dijela saobraćajnih traka na putevima sa više saobraćajnih traka, je slična situacija i u uslovima uslova za prelazak uvjek se možeš prestrojiti. Tako da je puna linija ostala vjerovatno zbog toga izostala u kazni.
Što se tiče nezgode postoje kontakti u istom smjeru i suprotnom. Za suprotan smjer je čisto, za nezgode u istom smjeru mjesto kontakta u kojoj je traci, tu važe pravila jasna prilikom mijenjanje saobraćajne trake i položaj vozila prilikom obilaska ili preticanje na bezbjednoj udaljenosti, započeti i završiti radnje bez ugrožavanja ostalih učesnika i procjena da se to može obaviti. Jedna stavka je nezgodna, dali je neko moga radnjom da izbjegne kontakt a to nije želeo da izvede, to je stavka na kojoj veštaci saobraćaja u sudskim postupcima mijenjaju naizgled vozačima čiste nezgode.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,846
Jesu li ih barem kaznili za taj prekršaj?
Zašto,pretjecali su na isprekidanoj crti,dečki se normalno vozili u koloni dok im se cesta nije otvorila za preteći
Trebalo bi onda kazniti i onog prvog koji vuče kolonu iza sebe. Da napomenem nisam ljubitelj jurcanja. Volim nekad oštriju vožnju ali samo kad je prazna cesta......
Nije bila kolona,tu je ograničenje 60 km/h,a bila su samo 2 auta i kombi ispred njih.

ali mislim da za punu liniju nepostoji novčana kazna.
To možda kod vas
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,846
Audi je krenuo prvi u pretjecanje tako da nije bila kolona ;)
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,503
To možda kod vas
Ja sam napisao da bi bilo poželjno da neko stavi kako je to regulisano vašim zakonom.
Moj zakon su donijeli čelnici EU, smatram da su usklađeni sa takvim normativima, jer za moj zakon kažu da je usklađen sa međunarodnim standardima. Pored zakon smo dobili i mnoge smernice o primjeni istog.
Pravila prometa bi trebala biti ista. Vole bi vidjet kako stoji u pisanoj formi ne kako neko od vozača tumači.
 

Najnoviji postovi

Na vrh