• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Je, ali 2,4 je bil VM. Fiat nije imal svojega motora te zapremine.

Ispravak:
Mane, moja isprika, imaš praf, taj 2,4 je bil 5-tak. Taj je Fiatov. (Yahoo sve zna, a ja sve više zaboravljam). VM je bil 2.4, 4-cilindraš, i ja nisam razmišljal o 5-taku.
 
Posljednje uređivanje:

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
2.4 je izvedenica od 1.9, dodali su još jedan cilindar i to je cijela mudrost. Bil je 2.4 TD ili 2.5 TD ovisi kak su na koji model stavljali oznaku i on je bil VM.

Ma sve 5 @ZJ samo renol 4, haha. U Alfistima sam već godinama pa sam nekog vraga i naučil [emoji106]
 
Posljednje uređivanje:

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Koliko se ja sjećam, Fiat je ugradil prvi direktno ubrizgavani motor na osobni auto (Croma TDID), a Alfa Romeo je ugradil prvi CR na motor na osobnom autu (mislim da je bil model 156, s VM motorom 2,4 litre). Napravili su to pred nosom MB-u.
Prvi CR na kamionski motor je ugradil Renault...
Ostalo je povijest.

Za one koje zanima više, ponešto ima OVDJE.

Imali su oni uvjek naprednu tehnologiju samo sto na kraju nekako svabo pobere vrhnje!!!
Ak se nevaram FIAT je prvi smjestio bregastu u glavu motora!!!
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Talijanu fali dobar završni rad. Imaju dobre linije, naprave i dobre motore(fire, jtd, čak i boxer) ali na završnom radu ga vole usrat.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Nije to problem. Talijani mogu napraviti dobar proizvod, ali onda košta, a to nije nitko spreman platiti.
Sve "njemačko" je bolje, zato je to većina spremna skuplje platiti, makar bilo napravljeno i u Kini.

Ako ćemo o inovacijama, onda su Talijani ispred većine (u području automobila ili poljoprivredne tehnike).
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
A koliko je kod svabe stranih inzenjera i rade na unapredjenju. Italijani su i francuzi za njih i tata i mama po pitanju dizajna i motora samo sto svabo ima reklamu i pamet u finansijama pa uspeva sto drugi nemogu. Skoro sam cuo za naseg coveka koji radi u audiju kao jedan od glavnih inzenjera a taj je bas ekspert i resio im mnoge elektronske dileme i unapredjen odmah. bolje da nekazem sta je rekao za svapsku pamet
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
To su sigurno i ubedljivo ispred samo sam rekao za Evropske zemlje. Po meni Japanci i Italijani I francuzi su vecinom dizajneri i konsruktori sveta. Svi ostali vecinom kopiraju na neki nacin resenja koja su dobra.Za buducnost cemo videti
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
To su sigurno i ubedljivo ispred samo sam rekao za Evropske zemlje. Po meni Japanci i Italijani I francuzi su vecinom dizajneri i konsruktori sveta. Svi ostali vecinom kopiraju na neki nacin resenja koja su dobra.Za buducnost cemo videti
pitam se za čije dobro :cool:
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Meni je sasvim svejedno koji je auto, a sad kad sam vidio cijenu Citroena C4, samo se tučem po glavi.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
A Evropskim proizvodjacima bome i Korejski pusu za vratom!!!!
Kad se sjetim onih starih sephia,poniai akcenta a pogledajmo danas Korejska auta nista nisu losij od ostalih u svojoj klasi!!!
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Ja sam imal prilike videti talijanske inzinjere......to je smjeh a ne inzenjeri. Izadju iz i Italije i samo im se bapske riti motaju po glavi. A kad se pojavi problem samo prst na celo i muljaju. Jednom su dosao jedan mali Hitachi da pusti svoj stroj u pogon. Talijani 2 mjeseca u zaostatku sa svojim dijelom postrojenja, zivo im se fucka kaj se sad tu pojavil jedan kosooki. Jos isti dan kak je sletel mali se hoce ustekat sa laptopom na svoj stroj. Ovi ga u cudu gledaju, a sef cupa kosu i salje elektricara u pul pitt da mu cupa kable....
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
Kaj se tiče korejskih auta v familiji su od kad znam za sebe , i samo mi je žal kaj je tvornica daewo propala , imali smo ticoja koji je napravil 350 tis. km , a ja i dan danas vozim daewo nexiu , a tu je i hyundai i10 koji je fakat mali mali potrošač ali je prava mala jurilica od auta a nedavno sam i zel i30 novijega ženi za na posel , jer ja sam za svoju nexiu sentimetalno vezeni hehe.
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Najbolji pokazatelj kvalitete određene marke vozila je čista matematika.
Koliko vozila neke marke na našim cestama ima iz 90-ih,pa možda čak iz 80-ih???
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Ne moze se vise to tako gledati. Vremena su se promjenila i tim novim vremenima se prilagodjava i autoindustrija. Njima je u cilju sto vise zaradjivati. Zato i rade auto za 5 godina. Jer se smatra da ces ga promjenit nakon toh 5 godina. To sto smo mi kao drzava u k**** pa nemamo para ni za kruh to je drugi par rukava. Al vani je to sasvim normalno. I to ne vrijedi samo za aute. Pa pogledajte svu tehniku koja se kupi nova. Dolazi sa odredjenim jamstvom. Istekne jamstvo i gle cuda dan dva nakon isteka nekaj se pokvari na toj tehniki. Sve to proracunato da oni mogu zaradjivati.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Tak nemreš uspoređivat.
Malo si gledaj marke vozila ime plačaš od 30-40% cjene auta.
Mnogi se proguravaju na tržište pa moraju nešto dat i konkurirat.
Rols je prestiž koji se ne vozi po svaki dan kao i ferrari i ostale slične marke.
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
@NEWHOLLAND kolko je meni poznato Imt-e još nije proizveo auto,tak da nekužim usporedbu :tractor::icon_scratch:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Posto IMT vise neradi odsad mogu samo snove da prave. U snovima su ziveli pa im se obistinilo jer raditi licencno zastarelu tehnologiju i nepromenuti nista pametno decenijama mora da vodi u propast. Sve se svodi na debelu zaradu i velikoserijsku proizvodnju. A to treba i stalno prodavati pa ako se nekvare ni zarade nema
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Tu im je najveća greška, u startu su imali savršen proizvod koji nije bilo potrebe mijenjati. :D
 

Najnoviji postovi

Na vrh