• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Muha na mojem dvojki nije bilo tas jer je stigel iz njemačke,8mj smo ga čekali 91'
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Golf 2 je po meni najbolji golf ikad. Nema Iz te generacije auta koja ima tako dobro rijesenu antikorozivnu zastitu. Onaj prokleti kaucuk dole je cudo jedno. Sve ostale aute 25 godina stare odavno treba sa misaflinom i metlom pobirati, a da ima prvu limariju.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Moje misljenje je da je 4-ka najbolja sto se tice limarije ali i 1.9 tdi motori su na visokom nivou!!!
2-ke su u ono vrijeme bile dobre sto se tice limarije a motora prosjecan nista iznad prosjeka!!!
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Ljudi moji sve to stoji kaj se tiče golfa, ima dobrih i loših modela kao i kod svakog proizvođača ali dat za 96 god. 1.9 tdi 2500€ kao što je dao moj kolega je ipak po meni suludo. Limarija je rađena jer je bio dosta loša, na motoru rađena"generalka" itd. Za tu lovu se kupi puno mlađi auto u solidnom stanju.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Ajd kojega dizela za tu lovu kupiti, da je u solidnom stanju?
Ali znaci bez ikakvih greski na motorima itd..
Dok sam pital za Clia, vele 1.5 dci ne valja, peugeot ne valja, corsa 1.3, opet nesto s motorom ne valja, znaci svaki ima nekakve mane..
Dok za 1.9 tdi kakav je npr i na trojci, nisam cul da se ljudi zale..

A i ovo da je svaka trula, pa valjda bi se nasla jos koja a da je u super stanju..

Evo ako ko ima ili zna nekog da ima mk3 1.9 tdi 66 kw za prodati, al da je u super stanju sa stvarnim kilometrima, ja bi ga dosel pogledati..
I naravno, platil bi takvog auta koliko i vrijedi, ako je ocuvan..
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,699
Ali znaci bez ikakvih greski na motorima itd.. .

Onda si kupi dobar par cipela pa put pod noge.
Ja ne razumijem kakva su tvoja očekivanja od auta koji imaju dosta km. iza sebe a i godina,auta bez mana nema,barem ga nisam sreo do sada.A i ograničen si budžetom.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Baš gledam,ima puno clia 1.5dci na njuškalu po 13000-15000kn.
Ivan kc jel tebi stvarno treba dizel i to stari?
ako radiš godišnje od 10000-15000km benzinac manje zapremine bu dobro služil,a jeftiniji u startu,rega i održavanje.
Po zimi nemaš brige.
 

Novajlija

Član
Tu od
8 Sij 2014
Poruka
325
Koristim ja cijena je oko 160 kn 5 litara.
@IvanKC tako je i moja sestra kupila Fluence 2011. 1,6 nov pa je bio više puta na servisu i to pod garancijom nego ova trojka 95. god 1,4 sa 220000 km.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Koristi li itko ulje Total Quartz 7000? Koliko košta i kakvo je?
Imam ga ja u autu i za normalno korištenje je ok. Nakon 7-8 tkm ga mijenjam jer mi se tad poveća potrošnja ulja i to mi je znak da je izgubilo svojstva dobrog podmazivanja. To mi je taman godišnja kilometraža.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Ajd kojega dizela za tu lovu kupiti, da je u solidnom stanju?
Ali znaci bez ikakvih greski na motorima itd...

Mercedesa 190d sa širkom lajsnom :icon_e_wink:
Naravno od nekog gasterbajtera koji ga je u garaži držao pod plahtom. Takvog imamo u obitelji. Oko 180tkm. Ljetos sam napravio par tisucica s njim vecinom na autocesti. Joj kakva je to troma lađa. :smile: tak tak tak
 

Novajlija

Član
Tu od
8 Sij 2014
Poruka
325
Dok sam imao ford fiestu 1.1 :D mijenjao sam ulje svakih 6000 km tako mi se najbolje pokazalo ipak je to stara raga od masine pa da bar novo ulje imam unutra :D
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Koristi li itko ulje Total Quartz 7000? Koliko košta i kakvo je?

Imam ga ja u autu i za normalno korištenje je ok. Nakon 7-8 tkm ga mijenjam jer mi se tad poveća potrošnja ulja i to mi je znak da je izgubilo svojstva dobrog podmazivanja. To mi je taman godišnja kilometraža.


Stavio ga jednom kod starog u opela 1.6 8v. prvih 7-8000 ok onda najedamput motor počeo trošit ulje, na 10 000 se upalila lampica što je nedopustivo...

Izbačen van, vratio se na onaj plavi shell 10-40, i dalje sve u redu. Ne potroši ga niti približno.........
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Onda si kupi dobar par cipela pa put pod noge.
Ja ne razumijem kakva su tvoja očekivanja od auta koji imaju dosta km. iza sebe a i godina,auta bez mana nema,barem ga nisam sreo do sada.A i ograničen si budžetom.

Imam ja dobra dva tri para tenisica, cipele ne nosim skoro pa nikad..

Baš gledam,ima puno clia 1.5dci na njuškalu po 13000-15000kn.
Ivan kc jel tebi stvarno treba dizel i to stari?
ako radiš godišnje od 10000-15000km benzinac manje zapremine bu dobro služil,a jeftiniji u startu,rega i održavanje.
Po zimi nemaš brige.

Treba mi auto, al rade bi dizel, e sad stari, ja bi novi, ali ne moze mi biti..
Pa i na tih 10000-15000 km bi ustedel cca 2000 kn sa dizelom na gorivu, a to je skoro za registraciju..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
A cijene popravka starog dizela ne računaš?
Stariji benziner je puno jednostavniji i jeftiniji za popravak i održavanje.
U troškove ne ulazi samo gorivo. Ak ti je potrošnja prevelika, kupi plinaša.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
A gle clio ili tvingo 1.2,8V 60ks troši od 5.5-7l a ima ih od 11000-17000kn al 2001-2005god ko bomboni.
Servis veliki bez ulja sa rukama 900kn mali servis 450-550kn ovisi o ulju...
Sada su ti manji auti najjeftiniji do sada i ima izbora.
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Auti s plinom ne moraju na ekotest. :icon_thumright:

Obični benzinci moraju, a s tom cijenom ciljaš na neki 10+godina.
Pa te možda razveseli s tim da neće proći ekotest, a to ti je još koja kuna za npr: lambda sondu, pumpu goriva, klapnu....

Idealno bi bilo da auto koji se vozi na plin ima ispravan benzinski sistem. No kod tih starijih ubrizgavanja je sto problema a dijelovi skupi. :icon_anal:
Pa se "plinaši" obično voze samo na plin... kad je kod starijih autiju plinski sistem skoro neovisan o benzinskom sistemu.

Vozim plinaru s 130 konja... i nikad više dizel. A radio sam u Bosch servisu, pa mi šrafanje po VP ili CR sistemima nije strano. :icon_fU:
 

Najnoviji postovi

Na vrh