• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
@NEWHOLLAND kolko je meni poznato Imt-e još nije proizveo auto,tak da nekužim usporedbu :tractor::icon_scratch:

Samo rekoh da bi po toj logici imt bio najkvalitetniji traktor u rh. Usporedba je jasna.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
reko je to jer ih je on priozvodio .

.kad je pokrenuo proizvodnju išao je s ciljem da svakom zaposlenom uvali auto ..tako je u startu ima osigurane kupce ..
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Tu im je najveća greška, u startu su imali savršen proizvod koji nije bilo potrebe mijenjati. :D

Ako misliš na 1965 kad se počel prodavati a drugo ništa privatno se nije moglo kupiti par , godina iza 1968 moglo se kupit Zetore 2011 3011 iako su bili skoro dvostruko skuplji čekalo ih se do DVIJE godine nakon uplate a več su imali riješen kardan preko brzine kipere šperu kompresor.IMT-i nisu bili savršeni nego več u startu zaostali ali kak tad nije bilo priključka osim pluga brani i poneka vršilica tu su poslužili za blato ispred traktora par konja i ide :icon_lol: Sorry kaj kvarim temu .
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Nije to bio slucaj samo sa IMT nego i sa drugim stvarima!!!
Uzimam za primjer FAP-a on je pravit po licenci SAURER-a i od samog pocetka proizvodnje pa do 90-ih malo toga se promjenilo ostali su na istom nivou za unapredjenje i nove tehnologije se nije marilo!!
91g. Se proizvodio FAP-14(kljunas) a na suvozacevom mjestu je imao drvenu klupu a svi znamo kakvi su zapadni kamioni tih godina bili!!!!
Tako je to opcenito bilo u yugi i sa drugim stvarima i kao takvi nisu mogli konkurirati nikom te su i prosli kako jesu!!!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Zaboravljaš najbitnije: cijenu i radna mjesta, koja su ta zastarjeli proizvodi generirali.
Kolikp je Prvomajska izvezla drehbanka, pod svojim i Behringerovim imenom?
A sanas svega toga više nema. Nema ni Torpeda, ni puno imena s kojima smo živjeli i radili.
Nismo živjeli od izvoza na zapad, no i izvoz una istok i u nesvrstane je bil izvoz.
Danas sa zapada postoji samo uvoz i propast radi neotplativog duga.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Mislim da bi mnogi trebali žaliti za tim vremenima ! Usporedba života i pravde u vrijeme Tita i ovo danas je razlika nebo zemlja !!
I kak netko reče - i onda je nekome bilo dobro, a nekome nije pa tak je i danas !
No, razlika je ipak itekako vidljiva !!
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Sve je to tocno!!!!
Ja samo hocu rec da je yuga i opcenito u komunistickim zemjama bio problem u tehnoloskom razvoju sve je to manje vise bilo na istom nivou a na taj nacin se nemoze konkurirati nikom!!!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Problem je kaj je prvomajska i mnoge fiirme iz RH imale skuplje proizvode od stranih tu kod nas.
Njemački doktori i inžinjeri su jako puno toga unaprijedili i istraživali u svim aspektima i područjima i njemačka je imala čuda,a mi ju nismo mogli pratiti u korak u ničemu.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Dosla danas jedna mamina prijateljica na kavu i sad ovih dana je kupila Golfa 2..
Vec duze vrijeme nisam sjedio u ocuvanijem Golfu od svih njegovih 7 generacija..
Auto je 1989. god. , ima originalnih 166000 km, servo upravljac, turbo diesel je i nema jednu tockicu truloga na sebi..
Dala je 8300 kn.
Malo sam ga provozal po selu i auto je stvarno utegnut skroz, a masina samo zuji..
Znaci da se jos moze naci ocuvanih primjeraka, ja sad pak malo gledam Golf 3, da mi je naci tako ocuvanu i s originalnim kilometrima, odmah bi ju uzel..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Trojke su truleksi, trenutno stanje im je u rangu jedinica kojih još ima po cestama čak u boljem stanju od trojki.
Lakše buš našel dobru dvojku
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Golfovi kod nas imaju pomalo kultni status i ljudi ga vole!!!!
Meni osobno 1,2,3 nisu auti na nekom nivou i nikad nisam niti pomisljo da bi ga imao!!!
I za moj pojam su precjeniti!!!
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Pa nije valjda svaka trula, valjda ima u cijeloj drzavi jos koja skroz ispravna..
Imam novce i za nekaj bolje, ali imam i neka vaznija ulaganja, pa gledam tako nesto do 3000 eur, a misli da bi za to mogao kupiti vrhunsku trojku..
Dok sam videl danas ovoga Golfa nekak sam dobil volju za vw..
Benzinca sam izbacil iz svakog izbora, jedino da se nade nesto uredno s plinom..
Al diesel mi je na prvom mjestu, ipak manje trose..

Evo sestricna je kupila 2010. ili 2011. novoga Renaulta Fluence benzinca i sad bi ga mjenjala za nekog dizela, ne moze ju tociti vise, muce ju svicarci..
 

fusher

Član
Tu od
28 Lip 2013
Poruka
85
3000€ za tričinu?

a da si kupiš nešto na plin? em novije za 10 godina, em manje troši
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
A fučkaj ti to. Jedinica i dvojka su bile nepoderive makine sa malom potrošnjom i dobrim limom. Pričam o dizlima.
Pa i TAS da je na njima pisalo.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Precjenjeni Golfovi jesu da, ali trojka nikako.

Za 10 000 kn nađeš trojku samo takvu.

Što je zanimljivo, imam ga doma i služi mi za svakakve
ekspedicije i nije mi žao ga jer ga popraviš za par kuna,
a auto ide i ide.

Uostalom može se dovest auto iz mrtvog u super stanje
što se tiče interijera i eksterijera, ali treba volje i novaca.
 

Najnoviji postovi

Na vrh