• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,937
@zoran89 uzel sam mob u ruke poslije ručka... Nekog vraga delam pa imam zamazane ruke, s kojima nije za po mobitelu.

Ja sam negda vozil Žiguli, od 1200 kubika, trošil je cca 18l na 100 km. Odmah sam ugradil plin, pa složil pumpu i pretakal kuhinjske boce. Živa tlaka. Onda sam ga zamijenil za Fiat 850 sport, del mu auspuh s 4 cijevi, dupli fergazer, naravno klima nepoznati pojam, pa je trošil oko 8 lit. Današnji motori nisu pijanci, ali ako Vi svi tvrdite da jesu, tko sam ja da opovrgavam Vaša iskustva. Žao mi je što Vam troše baš tako jako i rastrošno.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,937
PS
Pred par dana sam prodao auto, koji smo vozili 10 i pol godina, cjeloživotna mu i eksploatacijska brojka govori da mu je potrošnja bila prosjek 7,2 lit na 100 km.
Na more i iz mora prosječno dva put godišnje, rjeđe tri put.
U ZG po auto cesti više put godišnje, rjeđe starom cestom. Poneki izlet ne dalje od 50 km u jednom smjeru.
Najviše se auto vrtio lokalno, po gradu, te na brege - v gorice. Naravno da nije sve to vrijeme radila klima.
Eto tako nekako se vozimo ja i supruga, tko treba ili stigne.
Ono što sam prije spomenuo, sam više put kontrolirao i znam da su vrijednosti i potrošnja bili takvi.
Da mi auto danas toliko troši kako Vi pišete, otišao bi od mene u roku par dana.

Evo prestajem Vam dosađivati imam još za dovršiti započeto, morao sam stati radi gladi 🙃.
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,820
Kod mene auto pravi između 40 i 60 000 km godišnje. Tj. Što kod mene što kod žene.

Moj radni auto pravi cca. 5000 km godišnje i to mi je previše. Imam plin u samuraju i nije mi baš bitna potrošnja.

Žena voli benzince i isto ima jaču nogu na gasu. Tako da kupimo auto sa što manje km, u 3 godine 150 000 km napravimo, prodamo i kupimo drugi... Jedini koji je duže izdržao kod nas je suzuki sx4. Njega smo kupili novog i u 5 godina malo preko 200 000 km...

Kolega napravi 80 000 km godišnje, ali on voli auto kod sebe držati dok se doslovno ne raspadne 😂


Edit:

Kupovali smo novi/noviji dok nismo imali kredit za stan i traktor. Sad rashodujemo polurashodovane aute dokle ide..
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,496
Nama?
I mojoj firmi je Reno Trafic 2.1 D trošil 12 litri.....
Dok firma tanka,potrošnja raste. Zato imate pune šupe karnistri i čak traktori idu na eurodizel. Da zadužite biciklina i on bi valjda gutal oko 16 i pol🤣
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,327
I mojoj firmi je Reno Trafic 2.1 D trošil 12 litri.....
Govorim o stvarnoj potrošnji, po točenju i po računalu auta. Bila su da C4 i jedan Megane 1,6 16v 110ks sedan.
Za pravdanu potrošnju ne znam, i nije predmet razgovora.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,937
A koliko tek troši MIO kopačica lit na 100 km 😜🥂
Mora biti šale, bravo za Vas 🥂
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
Dok firma tanka,potrošnja raste. Zato imate pune šupe karnistri i čak traktori idu na eurodizel. Da zadužite biciklina i on bi valjda gutal oko 16 i pol🤣
Nisi ni ti sa kravicama vozil........ ;)
Govorim o stvarnoj potrošnji, po točenju i po računalu auta. Bila su da C4 i jedan Megane 1,6 16v 110ks sedan.
Za pravdanu potrošnju ne znam, i nije predmet razgovora.
AKo je računalo tak reklo..... nema dalje (y)
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,496
Nisi ni ti sa kravicama vozil.....
Meni je nekad davno čovek v Podravki rekel da sam največa budala v Hrvatskoj,da sam jedini šofer koji vozi benzinca. I stvarno,cijeli život sam vozil benzince. Ovo kaj sam kupil nedugo mi je prvi dizelaš. A,hebaj ga,sad sam v penziji pa opet tank za svoje. Bi se reklo,nisam mislil🤭
 

Najnoviji postovi

Na vrh