• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,849
Kad sam ga spužvom obrisal iznutra i natočil do čepa stalo je 78 litara.
Naravno da bu sad kazaljka strelovito išla prema dole ali 1400 bu nakljukal
Moj Focus ima tank samo 53 litre i s tim bi možda natukao cca. 900 km. otvorene ceste.
Zato uno 33kW ie ne trosi puno.
Imao sam ga,kad ga natočiš zaboraviš kad si bio na benziskoj, 1.0 FIRE motor bio.
Neznam kako tuđi auti troše manje od upaljača i lete po cestama, lete uz brijeg, bilo kojega ja dok stisnem - on i nekaj potroši, nema tu govora o 4-5 litara na 100 km, a niti se s tim zamaram imalo.
Moj Focus 1.5tdci 88kw normalne vožnje troši oko 5.5 litara,ali kad ga nagazim 180+ km/h onda pocica i do 9 litara
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,820
Evo update za moj auto..

jedan majstor kaže ma gluposti. Kad krepa klima onda ćemo.

drugi majstor kaže ma to je velik auto pa ima jak kompresor pa mora trošiti skoro 2 litre više kad upališ klimu i mora mu klima uzeti puno konja...


A šta sam vam ja rekao :cool:
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,425
Samo mi reci koliko plina ide u taj auto pa ću ti ja reći koliki je to koNpresor i tako VELIKIIIIII AUTO :LOL:

Dobar majstor nema šta, kao kad ti žena kaže, ma tvoj je najveći, ali mi nekako komšijin više paše...

Klima, pogotovo na modernim autima ne uzima više od 3 - 4 konja, pod najvećim opterećenjem kada je sve ispravno na starijim autima do 10%.

Najviše do 15% povećanje potrošnje i cca. 5 litara goriva na sat ako je bap jebački vruće.

A sad ću ti ja dati odgovor citiranjem samoga tebe moj Zoki, pa mi reci jel sve ok s autom 😜 Kad vidim kako te majstori lako ubjede, kad ćeš mi vratitit onih 100€ što mi duguješ već dvije godine?! 😂😂

No ajde da se malo vratimo na temu.

Renault scenic 1.4 16v

Sve je bilo normalno. Ide lijepo, troši 6-7 otvorene, 8-9 gradske.


Odjednom osjetim da kad dam puni gas kao da ga nešto koči. Znači ko da se izravna krivulja ubrzanja ako me razumijete. Pomislio sam na bobine i zamijenio ih, ali nije to.

Počeo je više i trošiti. Grad 9-10, otvorena 8-9...


Sad kad je par dana bilo hladnije, ugasio sam klimu i skužio da odjednom auto bolje ide. Odjednom i odaziv na gas, snaga i potrošnja normalni.

Znači nešto je do klime. Jer nije istina da 100 konja toliko osjeti klimu i da mu toliko digne potrošnju.

Probao sam remen rukom. Zategnut je. Ne čujem remenicu, ne čujem ništa čudno kompresor. Samo kad stisnem gas on krene ko da ima 100 konja i odjednom padne snaga. Najviše se osjeti uzbrdo.

I par puta mi se dogodilo kad ga upalim ( kod mene je sve uzbrdo/nizbrdo) i krenem ugasi mi se jer nisam stisnuo dovoljno gas kad upali kompresor klime.

Ne baca grešku nikakvu na dijagnostici...

Odakle da krenem?
Jel ti šta zvoni? 👀
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,820
Ma ne vjerujem je njima. Ali boljih majstora nemam.

Evo sad 2 rezervara što nisam palio klimu potrošnja 7.2 i 7.4... Čisto ok za veći benzinac od 100 ks... I ide kako treba..

S klimom 9, 9.5 potrošnja... I trom za poludjeti..

Po zimi kad budem imao vremena ga odvezem kod adama u osijek. On slovi za stručnjaka za klimu pa nek vidi...
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,937
Ma ne vjerujem je njima. Ali boljih majstora nemam.

Evo sad 2 rezervara što nisam palio klimu potrošnja 7.2 i 7.4... Čisto ok za veći benzinac od 100 ks... I ide kako treba..

S klimom 9, 9.5 potrošnja... I trom za poludjeti..

Po zimi kad budem imao vremena ga odvezem kod adama u osijek. On slovi za stručnjaka za klimu pa nek vidi...
Poštovani, nakon desetgodišnjeg iskustva vožnje benzinca od 100 konja, s upaljenom klimom, potrošnja ne smije prijeći 7-7,2 litara na 100 km, gradske vožje. Ako je drukčije, ili je do vozača, ili je auto uništen, dotrajao.
Nisam htio biti uključen, ali zatrpavate Internet nebulozama i glupostima u koje bude netko povjerovao. Nema smisla. Da sam pazio, još bi i manje trošio.
Dakle kako Vi to vozite i što zapravo vozite???
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,820
Renault scenic 1.4 16v, 146 000 km.

Cijeli život vozim benzince i s upaljenom klimom mi nikad potrošnja nije bila baš tako mala.

Pogotovo ne gradska. Ja pričam o kombiniranoj. Gradska mi je uvijek preko 8 i to bez klime.

Ne znam ja kako Vi vozite.

Clio 1.4 8v mi je trošio preko 8 gradske
Samuraj 1.6 8v mi troši preko 10 gradske
Sx4 1.5 mi je trošio preko 8 gradske


Dizeli mi troše 8 gradske.

Vozim kako vozim, ne vozim da uštedim pola litre goriva i ovdje je visoka potrošnja goriva simptom nekog drugog problema..
 

Najnoviji postovi

Na vrh