• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
Ha ha ha ....hahahahahaha..ha ha ha.
I još jedan izazov koji je moj stari TDI spreman prihvatiti u odnosu na tvog atmosferca.
Pobrišemo spužvom tankove, natočimo za iste pare (ti možeš i na mešung) pa ko če dalje jedan za drugim.
Možeš birati hočeš biti na čelu ili začelju ;)

 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
Kad sam ga spužvom obrisal iznutra i natočil do čepa stalo je 78 litara.
Naravno da bu sad kazaljka strelovito išla prema dole ali 1400 bu nakljukal
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
:hahah: :hahah: to si u pravu (y)
Nije baš tak crno ali za izazov oko potrošnje dodal bum i litru ulja ;)
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,937
Baš ste rastrošni i razmetljivi, moj rezervoar ima 50 lit i to mi je preveč za tankirati... Uz dužno poštovanje samo ide povremena kontrola ulja, niks potrošenoga 🙃🥂
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,425
Yep, Toyota guta 7L ako se voziš kao čovjek i svakih par dana sam na bengi, tankam 45L, kud je teži auto, još je kao jedro, uz to ima mali rezervoar, ***** ti Japanca...

Zato Audi laganih 70L krkneš, potrošnja 5,5 - 6L kako god da ga voziš, teraj i zaboravi da si točio barem 2 tjedna...
 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
751
Ja nikad nisam tocio skroz od nule do vrha na 166, ne znam koliko tocno ide u moj auto. Potrosnja je 10 do 11 litara dizela. Sto umorni motor i elektronika, poput mafa, sto moj nacin voznje jer volim po zavojima kad je slobodna cesta stisnut gas druga treca do 4500 okretaja. :D Zato uno 33kW ie ne trosi puno.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,639
Znaci tak..opet moj auto troši najviše....nema veze...platio sam vrađbinu za co2 pa nek troši.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,780
Ja nikad nisam tocio skroz od nule do vrha na 166, ne znam koliko tocno ide u moj auto. Potrosnja je 10 do 11 litara dizela. Sto umorni motor i elektronika, poput mafa, sto moj nacin voznje jer volim po zavojima kad je slobodna cesta stisnut gas druga treca do 4500 okretaja. :D Zato uno 33kW ie ne trosi puno.
Ali zvuk 5-taka kad zabrunda ispod haube, brzo zaboraviš na potrošnju 😏
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,937
Moja je Fabija 1,9 dizel prije cca 15 ljeta, dok smo išli na Pelješac i u Dubrovnik bila napravila s jednim rezervoarom 900 km. Nije to bila vožnja, prije je to bilo krstarenje, laganini.
Neznam kako tuđi auti troše manje od upaljača i lete po cestama, lete uz brijeg, bilo kojega ja dok stisnem - on i nekaj potroši, nema tu govora o 4-5 litara na 100 km, a niti se s tim zamaram imalo.
Mogu reči da smo imali nekakve oklade čiji bude manje potrošio i da dobio sam, ali je*eš to.
Vozio sam i službene utrke na štopericu u organizaciji auto kluba, ubacili su me na prepad i ubrao drugo mjesto, jer prvo si je ubrao čovjek koji za to vrši pripreme godinu dana, a mene je namočio i ubacio prijatelj da nisam niti znal kaj me bude snašlo.
Ja ak dodam malo gasa potrošnja mi na autu poraste, a vozim se do pred rezervu, tankiram da ne vleče smeče i tak v krug.
Troši auto, trošim ja, trošimo mi oba dva, na zrak ne ide pa da mu hebeš.... 🙃🥂😈
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,614
Manje konja ne znaći uvijek manju potrošnju. Imal sam BMW 120kW/163ks. Jedamput sam išel u Hanover s njim i prosjek mi je bil 4,8l s tim da sam se na na nekim djelovima ceste u Njemačkoj vozil oko 200. Sad vozim Golfa sa 115ks i prosječna potrošnja nije ništ manja od BMW-a sa 163 ks a auto je 7 godina mlađi nego kaj je bil BMW i 200 kila lakši. Slabiji motori se više muče da bi održali određeni tempo vožnje. Naravno to ne znaći da bude auto sa 500 konja trošil manje od onog sa 100 al snaga treba biti prilagođena težini vozila i najviše navikama vozača. Npr. BMW-ovi noviji 6-cilindarski dizel motori sa 250+ konja se bez problema mogu držati na oko 6 litara sa normalnom vožnjom (u limuzinama, ne SUV-ovima).
 

Najnoviji postovi

Na vrh