• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Drugog...mali da, 1.4 kalos
Tak sam si i mislil. Pedesetku vredi usrana bombica od smrdljivog dizla, ova mora vagnuti prema 100.
Onaj od Mazgice je bil jako jako težak. Duplo više je vagnul on sam nego makina bez njega ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Znam ja jako dobro kak to ide.
Ja sam vagal vrpu papira koje sam dobil
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Jedan video za ljubitelje nadrkanih benzinaca sa pojašnjenjima.
Samo kaj je ovaj sa kučicom

 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
tipični hrvatski način razmišljanja i glavna tema rimac ..zato nema pregleda ni komentara a u isto vrijeme
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
913
jedan komsija mi donio danas obican radiomda mu prikopčam u automobilu.. e sad posto je prethodno raadio ukradeno, sve je iscupano. Vidim + zicu zakacio sam ga upalio sve ok, medjutim, kad auto upalim sve se izgubi sa radija i mora opet da se ukljuci. Ima neka tanja zuta zica ali ne znam zasto ona sluzi?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Radio može imati

kontakt 1 – automatsko podešavanje glasnoće. Sinal se dovodi sa pokazivača brzine a neki radio-uređaji umeju da ga upotrebe tak da pojačaju zvuk sa povećanjem brzine kompenzujući tako povećanje buke.


kontakt 2 – utišavanje zvuka. kada se na ovaj kontakt spolja dovede masa, auto-radio će se utišati. Ova funkcijaje poznata kao MUTE.

kontakt 3 – signal kretanja unazad. Na ovaj kontakt se spolja dovodi +12V kada je uključen motor i menjač prebačen za kretanje unazad.

kontakt 4 – stalno napajanje uređaja sa +12V. Na ovaj priključak se može povezatinapajanje autoradija tako da se moe koristiti i kada ključ nije u bravi, ili samo za napajanje memorije


kontakt 5 – izlaz za napajanje automatske antene. Radio će na ovaj izlaz pustiti +12V kako bi se uključila automatska antena.

kontakt 6 – signal spolja da su uključena svetla na automobilu. Uređaj ovaj signal može upotrebiti da na primer dodatno osvetli svoj ekran.

kontakt 7 – napajanje uređaja preko kontakt-brave. Na ovaj kontakt dolazi +12V kada je uključen kontakt na bravi. Koristi se za uključenje napajanje uređaja preko kntakt brave.

kontakt 8 – minus pol napajanja
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
913
razumijem ja vas za sve zice koje idu iz radija, ali mi ove nisu jasne koje dolaze iz auto instalacije, postoje tanka crvena i tanka braonkasta, ne mogu da ustanovim od čega je koja... trenutno je prikljucen tako da kd se auto upali pali se radio, kad se ugasi gasi se radio i sva memorija. ne znam kako da ispitam koja je direktno...

Problemi s memorijom se rješavaju zamjenom crvene i žute žice.
zar zuta i crvena sa dzeka ne idu zajedno na +?
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,886
Ne inače bi bila samo jedna boja, jedna žica, zašto bi ugradili dvije, imali trošsk i povećali težinu auta.
Nemaju svi auti jednake instalaacije za radio.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ne, jedna (žuta) je za memoriju i ona je stalno pod naponom, a crvena je pod naponom samo kada se okrene ključ, tj. da kontakt ili kod nekih automobila stavi u acc (accessories) položaj.

Ta što veliš braonkasta je vjerojatno od dimmera, kada se upale svijetla da smanji svijetlinu LCD zaslona samog radija.

Dakle, zamjeni mjesta crvenoj i žutoj u konektoru i to bi ti trebalo riješiti probleme.

Naravno, ovisi o kopčanju radia, dali je euro kopčanje ili ne. Ali u principu ova zamjena žica riješava problem koji si opisao, ali mene više brine to što veliš da je stari ukraden i sve počupano van...

P.S. Tanka jarko crvena je obično od osvjetljenja LCD zaslona.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,729
..........I oca i majku inženjeru......
 

Prilozi

  • IMG20231026125958.jpg
    IMG20231026125958.jpg
    41.1 KB · Pregleda: 48
  • IMG20231026130019.jpg
    IMG20231026130019.jpg
    42.4 KB · Pregleda: 47
  • IMG20231026134151.jpg
    IMG20231026134151.jpg
    34.8 KB · Pregleda: 48

Najnoviji postovi

Na vrh