• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,902
Ne znam na koju dimenziju i cijeni ciljaš...držim se Continentala.
Sava je kak špek (poslije 10g., a poderana je valjda 2mm).
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Koje gume dobro drže mokru cestu nakon 10 god. Radim zanemarivu kilometražu godišnje i te bi mi pasale. Naravno pod uvjetom da nisu 70% ili više skuplje od Save. Za moje potrebe (stil vožnje) je Sava Eskimo nekih 6 godina zadovoljavajuća.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,162
Na ljetnima sam na Uniroyalu, zimske najvjerojatnije budu tavanuša, odmorene.
Ili ljetne ostaju na kotačima, na rezervu zimsku sa lancima (ustvari to je več na mjestu oduvjek) i još jedna takva u bunker.

S obzirom da zimi nema nekih velikih brzina ja da moram kupiti kupil bi najjeftinije. Ionak se po zimi sporije vozi, a gume onda trajuuuuu dok ne strunu od stajanja.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Bogati muha tolike turbine i konjaže a voziš ko penzić..

Kategorija sava je za mene vrh po cijeni...a i vozne karakteristike su meni ok za savu...ali uvjek moze bolje..mora!

ja sam još na 15 cola..da si mogu priuštiti vožnju na 19 cola reko bi daj najskuplje
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,162
I ja sam na 15, uostalom nema dugo si se kotural i ti na njima skupa samnom ;)

Vozil bi se ja malko brže ali nismo bili sami. Bez nas dva život može dalje ali bez suputnika baš i ne.
A i ometal si me u vožnji jer si pričal ko navinut 🤭

Savu sam izbacil odavno, od onda dok se promjenila zemlja u kojoj se proizvodi.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ja se vozim ko panzić i nije me sram..i drago mi je sa si me vozio ko panziča jer bi doma išao pješke.

Ali opet smrditi i fučkati turbinom pred dučanom a iza zavoja ko penzić nikad nije bio moj stil.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,162
Samo nek onaj gore da zdravlja i dobrih guma.....
Išel buš ti peške :hahah:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,162
Ja se vozim ko panzić i nije me sram..i drago mi je sa si me vozio ko panziča jer bi doma išao pješke.

Ali opet smrditi i fučkati turbinom pred dučanom a iza zavoja ko penzić nikad nije bio moj stil.
Što je istina je istina. Nikad te nisam čul hvaliti se da si trkač.
Neznam samo kak onda pošto za sebe veliš da nisi neki pilot možeš imati prigovore na drugog pilota koji te vozi a ti si ko penzič i ne hvališ se da znaš :unsure:

Osim ono jednom kad ti je gospa nekaj dala pa si na forumu podijelil priču sa ručnom, zavojima, kočnicama, snijegom....


Fučkanje turbinom ne znači da se zato treba brzo voziti i na taj način muškost dokazivati.
Ona ionak najljepše pjeva na malko gasa.
A i ona ne proizvodi brzinu, držanje, zaustavljanje...
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Treba kupiti zimske gume..kakva je situacija sa savom,da li su se pokvarili ?..ili je bolje napasti jeftinu kinu čudnog naziva
Nemoj kineske, govorim iz vlastitog iskustva. Guma glavu čuva, uloži u zapadnu gumu.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
stvari se mjenjau iz godine u godinu , možda iz šarže u šaržu..i ja sam nekad imao hankook , nisam ih kupio jer su bile na autu ali su bile bomba, ali to je bilo prije 20 let (majku mu).Isto tak i sava .
Imam predrasude prema kineskim , ali zašto , kinesko ništa ne valja a svaki drugi tetovirani ima neka kineska slova , zmaja ili kog vraga od tamo .
možda je naš snijeg skliskiji od kineskog .

e muha , da ..i ja sam nekad bio mlad , ali uvijek perfekcionista
 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
744
Viking zimske 16" i uniroyal rainsport 17" ljetne. Na unu je kumho. Nebum napisal niš baš, niti jedna guma na par milimetri leda nije djelotvorna, u smislu da ima gripa.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,631
Momentalno sada Fulda za po ljeti a zimske Sava Eskimo. Svojevremeno na manjem teretnjaku Nokian (zimska) na pogonskoj osovini i bile su odlične.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,162
Znal sam ja da bu tak najbolje 🤭
Nego, kaj se mali plavi nije mogel izboriti sa šarafima?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ja čuvam alat.ali na 10 kila je testiran..to je mogao..
To je alat za mene koji do m8 rastura a m 10 može.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,162
Znam da nemre, nemre ni onaj moj mali otpustiti šarafe na kotaču automobila. Nije da ne može nijednog, ali večinu teško. Zato sam i uzel večeg.
Interesantno je kaj na traktorima 16 ili 18mm bez brige otpusti koje nije stvarno neki medonja stezal. Tam i veči ima posla.
Na glavi 14 ili 16 ni ne čuje....
Najvjerojatnije je razlika u koraku navoja a i u samoj felgi
 

Najnoviji postovi

Na vrh