• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
752
Je, dok EU proizvođači stavljaju avio turbine na motore od kosilice, lijepo je vidjeti da Japanci rade nešto pametno. Mazda je nedavno pustila u prodaju dizel šestak opirući se downsizingu, ne sumnjam da i ovo neće valjati.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,029
A jebat ga, svaki vozi svoju rezervu u kanisteru!
b30420b0-84d2-4614-b645-a6f333d0e8b5.jpeg
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
1,008
Molim vas, koliko ste km presli sa dizelom euro 6 bez ciscenja ili zamjene DPF filtera?

Zanimaju me stvarna iskustva za osobna vozila.
Danas sam procitao na jednom kikiriki portalu da bi ga nakon 100 000 trebalo cistiti...
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,608
Moj Focus ima 112tkm i još nema problema sa dpf-om. Kad obavi regeneraciju, pokazuje mi da je na 12% zasićenosti. Riječ je o 1.5 tdci motoru sa 88 kw.
 

pila

Aktivni član
Tu od
10 Srp 2023
Poruka
186
Audi 2.0 na skoro 100k i bez poblema za sad, golf 1.6 na 57k pa još nije ni ima ni prilike zaštopat se. Najviše im šteti kratka i vožnja sa semaforima, tj. gradska vožnja, ako ga budeš stalno tako vozio onda uzmi benzinca. Jednom tjednom bi triba vozit duže vrime bez prekida bar 30-40 minuta ili više. Kad se upali lampica to se možeš "spasit" da ga voziš isto tako malo duže i brzinu niže ali to je uglavom kratkoročno rješenje.
Kažu da će kroz koju i u nas počet gledat dpf, egr i ostalo na tehničkom :cautious:
 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
738
zamjene DPF filtera?

Zanimaju me stvarna iskustva za osobna vozila.
Ovako. Kad se to dogodi, a na žalost se dogodi jer smo siromašna smeća koja kupuju otpad iz Njemačke, pričam o sebi i svojem krugu osoba, skida se dpf. Napravimo od čelika 5mm blindu, slijepu prirubnicu za egr, izrežemo rupu sa gornje strane dpfa, povadimo to van, možda stavimo cijev, većinom ne u taj lonac. Zavarimo gornji dio lima kojeg smo izrezali da bi povadili sadržaj van i sa tako izvađenim i blokiranim oni idu kod Damira Muhe u Zagreb ili kod Sebastijana Bertola-Seba u njegov servis. Ovisi koji auto voze. Tada se za cca 200 eura to pogasi računalno, korigira se mapa jer više to nije kak je tvornica napravila i zacrnjenje na tehničkom je i dalje minimalno. Zasad ti to tako ide, iz iskustva. S tim da sad navodno, već duže, ali nisam trenutno u toku, Muha ima valjke i korigira na valjcima sve. Ništa u vožnji, kasnije se proba auto, ali to je u 99% TO. I da, Damir Muha je naš MUHA, samo je tu incognito. :cool:
 

Irvine156b

Član
Tu od
23 Tra 2023
Poruka
71
Molim vas, koliko ste km presli sa dizelom euro 6 bez ciscenja ili zamjene DPF filtera?

Zanimaju me stvarna iskustva za osobna vozila.
Danas sam procitao na jednom kikiriki portalu da bi ga nakon 100 000 trebalo cistiti...
290t audi 6
310t bmw 3
330t smax
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,140
Vw 1.4 tdi

88 000 km. Većinom gradska vožnja.


Pod garancijom 11 000 kn bilo zamjena dpf + egr...

Dobro da je bio pod garancijom...
 

Najnoviji postovi

Na vrh