• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,765
@plus to stoji. Znam kako mu je, sad mu predstoji natezanje s osiguranjem oko odštete, mene su 2 mjeseca zavlačili, pa onda žalba i tek nakon 2 ipo mjeseca popravio auto.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Zašto postoji uvriježeno mišljenje da se sa osiguranjem treba natezai ?
Natezanja imaju oni koji ih pokušavaju prevariti .To je moje iskustvo
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,765
Zašto postoji uvriježeno mišljenje da se sa osiguranjem treba natezai ?
Ako ideš s njima na nagodbu onda da, ko na prvu prihvaća, jedino ako ideš preko punomoći onda ti je svejedno, tu se bude majstor natezal s njima da izvuče više novaca😉
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
to je taj moment kad se hoće iz osiguranja izvuči više novaca , zašto?

Kad vas u tom slučaju osiguranje šikanira onda osiguranje ne valja .


Da li treba naplatiti izgubljeno vrijeme i dobit , otuđenost od obitelji i potrošeno vrijeme na internetu googlajuči kako prevariti osiguranje ?..e o tome se možemo raspravljati .
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,925
@vlč.puknuti a kaj dok si 0,0 alkohola, imaš policijski zapisnik da ti je netko neoprezan otvorio svoja vrata, taman dok si bio u prolazu i razbiješ si novi prednji desni kraj svojeg novog Tiguana i otrgneš njegova vrata i onda imaš natezanje godinu dana s 15 fiškala, na 3 suda u 3 grada i onda napokon dobiješ sud da nisi kriv i da ti moraju nadoknaditi svu štetu. A novi Tiguan čeka razvoj događaja i popravak ni kriv ni dužan, novi, ganc novi, nimalo jeftin... Iz života mi obiteljskog...
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,765
to je taj moment kad se hoće iz osiguranja izvuči više novaca , zašto?
A zašto ne?
Meni su ponudili smješnu cifru da s njom ne bi mogao kupiti ni rabljene dijelove, i kako se onda ne bi cjenkao s njima. I sam procjenitelj mi rekao da se nikad ne prihvaća prva ponuda.
Da li treba naplatiti izgubljeno vrijeme i dobit , otuđenost od obitelji i potrošeno vrijeme na internetu googlajuči kako prevariti osiguranje ?..e o tome se možemo raspravljati .
To ti je isto ko i potrošeno vrijeme na forumu 😉
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,499
Pa pogledajte malo kakve samo objekte posjeduju osiguravateljske kuče, a o pokretninama se ni ne priča.

Vrijeme kaj si bez auta, stres zbog toga, naknadne probleme oko prohrđavanja ti niko ne plati.....
Pa barem nek ti taj momemnt oko srca bude toplije dok ne shvatiš da ništ nisi profitiral.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
@plus , ja si nikad ne bi priuštio auto za kojeg bi dao obiteljsko zlato i zadnju srebernu žilcu .Ako imaš za takvi auto imaš i za popravak ..inače taj auto služi za kurčenje pred familijom a to meni ne treba .

Dakle uopće se ne mogu poistovjtiti s takvim problemom i takvim nateazanjima .

Auto popraviš bez obzira na ishod suda na svoj ili neki drugi račun .amen

A zašto ne?
😉
zato jer mi ne treba biti mjesec i pol bez auta za neku pišljivu kintu koja nije moja ..bolje igraj loto ili struži strugalice .

Prošla su ta vremena , tko misli da nisu ja im dam svoju policu pa hajde da se obogatimo .

Pa pogledajte malo kakve samo objekte posjeduju osiguravateljske kuče, a o pokretninama se ni ne priča.
istina , ali tko bi išao kod doktora koji radi u šupi , odvjetnika koji radi na autobusnoj stanici itd.
Sve se nešto gleda da ima velika staklena zgrada .
Više nitko nejde ni u kiosk dučan , sajmište ili plac a znamo da svu tu raskoš plačamo u velikim centrima .
Nmote sad govoriti kako su cjene na placu više od centri jer to nije poanta .
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,925
@plus , ja si nikad ne bi priuštio auto za kojeg bi dao obiteljsko zlato i zadnju srebernu žilcu .Ako imaš za takvi auto imaš i za popravak ..inače taj auto služi za kurčenje pred familijom a to meni ne treba .

Dakle uopće se ne mogu poistovjtiti s takvim problemom i takvim nateazanjima .

Auto popraviš bez obzira na ishod suda na svoj ili neki drugi račun .amen
Pa moj sada pokojni tast nije dao ni žlicu, ni vilicu, nego keš lovu koje je hvala Bogu imao. Znači govorim o događaju iz obitelji, ne hipotetski.
Uz to nismo mi bili baš toliko blesavi niti naivni da ne bi realno funkcionirali. Ne želim dalje o detaljima, što smo i kako smo, jer su za situaciju našeg forumaša zapravo naši detalji i aktivnosti neponovljivi.
Nemoj biti uvjeren da se i mi drugi ne postavimo ispravno i dobro, dok treba.
Jedino se ja ne bi kao Vi upuštao u procjenu što tom autu je stradalo, koliko to po katalogu vrijedi za procjenu, a koliko u realnom životu. Ja sam samo spomenuo i one druge nimalo manje bitne smetnje za razrješenje problema.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Kaj bi se dogodilo ( hipotetski ) s tim autom da je umjesto trijezna vrata udario u neki stup prema goricama sa 1.5 promila bez policije i fiškala?
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,925
Kaj bi se dogodilo ( hipotetski ) s tim autom da je umjesto trijezna vrata udario u neki stup prema goricama sa 1.5 promila bez policije i fiškala?
Bože dragi, ne bi ga ja ni spomenul kao primjer iz prakse, pa ti ne bi imao o njemu kaj pitati, ne bi niti znal da je ikad postojal...
 
  • Like
Reactions: ZJ

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
to je to kaj sam htio čuti , hvala

kad sam ja nabio kolegu iza firme onda je on išao u ovlašteni servis popraviti auto a kad je nakon pola godine on nabio drugi auto na semoforu onda je išao lokanom limaru u šupu .
pametnom dosta
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,653
A da se ti i kolega prestanete nabijati?
🤣


Ja nikad nisam gledao kako prevariti osiguranje. Nije da sam imao puno posla s njima, ali ovih 3 puta što sam imao.

Svaki puta odvezao kod majstora i nek se auto popravi i ništa više nisam tražio. I svaki puta je bilo riješeno u kratkom roku.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,765
zato jer mi ne treba biti mjesec i pol bez auta za neku pišljivu kintu koja nije moja ..bolje igraj loto ili struži strugalice .

Prošla su ta vremena , tko misli da nisu ja im dam svoju policu pa hajde da se obogatimo .
To je tvoje razmišljanje.
Ja sam samo skoro mjesec i po dana čekao odgovor osiguranja, pa kaj bi trebao popraviti sa svojim novcima a nisam kriv, i pokloniti njima novce.
Kaj misliš da sam se obogatio time što sam tražio neku razumnu svotu za obeštećenje?
Malo imaš čudno razmišljanje.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,925
@plus , ja si nikad ne bi priuštio auto za kojeg bi dao obiteljsko zlato i zadnju srebernu žilcu .Ako imaš za takvi auto imaš i za popravak ..inače taj auto služi za kurčenje pred familijom a to meni ne treba .
Točno, takav "novi auto" služi i za kurčenje pred svijetom i familijom, jednako kao i nekakav BMW, ili Mercedes s pola milijuna prijeđenih kilometara, ali to je marka, hebeš sve druge aute na cesti.
Dakle uopće se ne mogu poistovjtiti s takvim problemom i takvim nateazanjima .

Auto popraviš bez obzira na ishod suda na svoj ili neki drugi račun .amen
Srljaš, jezik ti je opet brži od pameti, jer auto je bio nov, još je bio pod garancijom i onda ti ga netko tako šašavo skrši. (Parkira se na pločnik ispred kuće, ima u autu i dijete, ne provjeri ništa samo otvori širom vrata, točno na par centimetara ispred auta u prolazu, najpametnije na svijetu, zar ne?!)

Novi je to bio Tiguan i na tržištu, to znači da u tom trenutku još nema za njega dijelova na svakom auto otpadu, ili u svakoj slastičarnici, a niti svaki slastičar zna tehnologiju kako taj auto rastaviti i popraviti.
Znači nema tu puno mudrovanja i filozofiranja, auto jednostavno mora na popravak u ovlašteni servis.

Napisao sam i ponavljam, imaš u rukama zapisnik policije iz kojeg je sve jasno, nisi ništa kriv, imaš alkotest 0,0 promila. Sudionik u nezgodi je sve to potvrdio i potpisao, ali:

Oba dva imaju istog osiguravatelja, istog, tu nastupaju osiguravateljevi fiškali, zakaj bi oni za popravak svoje peneze dali, nek se ljudi nagode, nek svaki snosi dio svojih toškova, nek ovo, nek ono. I tak sud u jednom gradu, pa ga ishodom nezadovoljni fiškali presele u drugi grad, pa na kraju i treči. Dok su na treću parnicu pozvali policajce s uviđaja kao svjedoke, ovi su ih fino otkantali i bilo je kak ti veliš amen. Ali sve je to trajalo nešto više od godinu dana.

I da se više ne dvojiš, auto je bio brzo popravljen u servisu, tast je auto dobio odmah iza toga, jer papiri su im bili kristalno jasni, ali suđenje je trajalo i trajalo i trajalo. Serviser je u potpunosti izgubio živce, probao je na svaki način insistirati neka bi tast njima platio, pa onda on čekao refundaciju troškova, na što tast nije pristao.

Da na kraju je u svemu najgore prošao serviser, čekao je na naplatu od osiguravatelja više od godinu dana, prema tastu je bio fer i auto su popravili jako brzo.

Osiguravatelj je tražio povrat svih zamijenjenih dijelova, sve smo im predali, bili smo tamo zajedno...
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,925
Da sam ga htio javno imenovati napisao bi, zato sam ga nazvao osiguravatelj i ništa više. Nema potrebe.
 

Najnoviji postovi

Na vrh