• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,924
Kak su lepe upakirali poskupljenja!
Pa ako pogledamo ovaj dio teksta, koji sam izdvojio onda vidimo kak je lako sugerirati "to bude poskupjelo" i onda krene vrisak naroda. Ono sve što piše ispred toga nije više nikome ni bitno, jadni smo u našim glavama...
Screenshot_20231220_081035_com.android.chrome.jpg
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,491
Pogotovo ako imaš firmu u sustavu pdv-a.

Ali za fizičke osobe je na li-la isplativost. U biti se ne isplati, ali vrijeme je novac i ako dovoljno zarađuješ da ti je tvoje vrijeme vrjednije od zajebancije s osiguranjem, registracijom, servisima itd. Onda je dugoročni najam super stvar.




Ali ima jedan veći problem kod nas. Kratkoročni najam. Skoro pa ga i nema.

Ali tipa. Zašto bi netko kupovao veliki auto samo zato jer mu treba 1 godišnje za otići na more ili negdje. Bolje imati mali auto za po gradu i veliki rentati kada ti treba.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Ako sam ja vas dobro shvatil bolje je auto u najmu imati nego imati svoj i voditi brigu oko njega?
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,491
Ako sam ja vas dobro shvatil bolje je auto u najmu imati nego imati svoj i voditi brigu oko njega?
Pa u određenim situacijama je.

Ako ti treba veliki auto 2-3 puta godišnje.

Isto kao i sa priključcima. Nešto što se koristi 1-2 puta godišnje je bolje platiti nego kupiti i voditi brigu o tome.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,924
Sve je to u profitabilnosti kao OK, ali krenem ja s obitelji, kreneš ti, na more u rentanom autu i dojdeš na pol puta, na polovicu uspona na auto cesti i on "otkaže poslušnost, neki mu se vrag pokvari ili krepa". Zbogom naša radost ljetovanja, veselje supruge i djece. Ne bi ni za milijun eura na to pristao.
Bili smo mladi, na radničkim plaćama, nastojali izgraditi minimalno pristojni dom, podići malu djecu u djetinstvu sa što manje stresa. Znao sam danima šarafiti za onda se malo voziti, ali bila je to "moja šklopocija".
Lajkao sam kolegi forumašu da je dobro imati mali auto, a veliki rentati, ali sve to rentano bude zapravo "kurvino blago", uvjeren sam da me razumijete 100 %.
I ja zagovaram onu poznatu izjavu gosp Forda, koji je auto najbolji: NOVI. Ja dodajem i da je moj. Takav sam, kakav sam.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Dobro..shvatio sam ,tvoj se ne može pokvariti.

Ako ti auto treba za posao ili radiš posao preko kojeg si možeš priuštiti još jedan luksuz dugoročni najam je ..zapravo sa ne nabrajam upravo izmišljen za to..

Jer uza sve luksuze koje si tada možeš priuštiti ovo je vjerojatno par postotaka.

A ako se za tih par postotaka zeliš navlaciti oko mehaničara..vulkanizera ..pedikera ,osigiranja registracjje umjesto da radiš na sebi ili uživaš s familijom tvoj izbor.

Na žalost zžvimo u vremenu i mentalitetu kojemu je auto centar života od razloga postojanja do troška.Auto je kao član uže obitelji.

I zna se..nije upitno da ne bude stao..stao bude, samo se ne zna kada.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Dugoročni najam je, barem za sada, vjerojatno za veliku večinu, neprihvatljiv. Više je za to razloga, ali dva najvažnija su:
1. financijski - mnogima nedostupno,
2. mentalitet - daleko više volimo imati u svojem vlasništvu, nego rentano (slično je sa stanovima), čak i onda kad je to u konačnici malo skuplje.

Ja najvjerojatnije nikad ne bum koristil dugoročno rentani auto, ali sam mišljenja da buju u budućnosti rentana vozila imala značajni udjel u ukupnim. Čak bi se usudil reči da taj udjel bude više od 50%, samo je pitanje vremena koje treba proteći.

U slučaju kvara na cesti, problem se rješava telefonskim pozivom kao i kad se pokvari novi auto u garantnom roku. Slažem se sa tvrdnjom da je novi auto, najbolji auto.

1703075873472.png
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Za mene bu najstresniji dan u životu kad mi moj privatni auto oduzmu ili zabrane vožnu..... nadam se da ga nebum doživel.
Kad se meni čefne da sednem u njega i putujem kam me pamet nosi, da znam svaku njegovu manu i prednost...... pa nek košta kolko košta.

Kaj se tiče novo, staro.
Najbolji je službeni auto i točka.
Nemam dugo u mom šoru je bilo arheološko nalazište, rupa na rupi.
Sused milicajac je preko puta mene na stanu. Da vi vidite kak službeni guta grabe kad on krene.....

Na kraju bu stvarno nekaj kak @lijeskakc veli..... nebu se isplatilo ni ruke imati kad bu bolje iznajmiti ih.
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,491
Stara kapitalistička je

Iznajmljuj ono čemu vrijednost pada, kupuj ono čemu vrijednost raste
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,401
Kad smo već kod auta , ima tko kakav prednji most od auta pogodan za prednji pogon na traktor,nekako mi se ovaj kojeg sam kapario čini slab pa bi nešto jače ako se kome mota nešto po dvorištu?
 

Atppt

Aktivni član
Tu od
10 Sij 2021
Poruka
264
Za mene bu najstresniji dan u životu kad mi moj privatni auto oduzmu ili zabrane vožnu..... nadam se da ga nebum doživel.
Kad se meni čefne da sednem u njega i putujem kam me pamet nosi, da znam svaku njegovu manu i prednost...... pa nek košta kolko košta.

Kaj se tiče novo, staro.
Najbolji je službeni auto i točka.
Nemam dugo u mom šoru je bilo arheološko nalazište, rupa na rupi.
Sused milicajac je preko puta mene na stanu. Da vi vidite kak službeni guta grabe kad on krene.....

Na kraju bu stvarno nekaj kak @lijeskakc veli..... nebu se isplatilo ni ruke imati kad bu bolje iznajmiti ih.
Sve se to svodi na njemački sistem.
Tamo je sve u najmu pa kad ide i možeš plačat najam svi zadovoljni.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,444
Kad smo već kod auta , ima tko kakav prednji most od auta pogodan za prednji pogon na traktor,nekako mi se ovaj kojeg sam kapario čini slab pa bi nešto jače ako se kome mota nešto po dvorištu?
Od auta je slab. A i od nekog džipa je slabunjav.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,401
Imam od mahindre, kod nas nema baš pogona na izbor za neke normalne novce, od ovih vojnih ne mogu nabaviti. Barem ne regularnim putem kojim sam ja išao.
 

Najnoviji postovi

Na vrh