• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Ford C-Max, 2007. godište.
Danas sam ga vozio na ugradnju kuke. Kataloški, taj auto ne treba modul za elektroniku, tako je i napravljeno.

Kad prikopčam struju prikolice, žmigavci ne rade dobro. Kada dam npr. lijevi ne radi. Vratim ručicu i ponovno dam i onda radi. Isto tako i desni, isto tako i sva četiri. Prvi puta ne radi, drugi puta radi.
Stavio sam u lampe na prikolici žarulje od 5 W i sad radi normalno.
Ima li tome lijeka, da budu normalne žarulje od 21 W?
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
@Marko355 , kažeš da si ga vozio na ugradnju kuke? Jel u neki servis ili ovako na crno?
Ako je servis onda se neka oni hvataju sa problemima a ne ti.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Servis, rade stalno ugradnju kuka...

Svakako sam mislio ujutro nazvati da vidim šta kaže, ali reko da i ovdje vidim ako se netko susreo sa takvim problemom.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Ja sam sebi sam stavljao kuku na auto i kasnije ju atestirao. Normalno ju spojio na auto instalaciju i sve uredno radi. Auto je Hyundai Tucson iz 2005 god i isto nema nikakav modul.
Inače po onome šta sam osobno vidio u jednom servisu tu kod mene, kod preuzimanja auta ljudi spoje instalaciju auto prikolice na onu utičnicu i pred strankom provjere da je sve ispravno i tek onda ide na tehnički da ju upiše.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Ne. Zvao majstora koji je ugrađivao kuku, kaže nemam pojma šta bi moglo biti. On nema nikakve elektronike, utičnica je spojena direktno na instalaciju.
Taj odgovor sam dobio...
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
1,072
C max ima canbus. Pokazuje ako ti izgori koja zaruljica.

Takvim autima se moraju omoguciti priključci za prikolicu pomocu OBD kompjutorske dijagnostike.
Moral budes u ovlasteni ili kod boljeg autoelektricara.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
imam ispred sebe
Intake manifold pressure sensor 25 195 786
na njemu su 3 pina označeni s Vs , Vo i G
Koji je plus , koji minus , signal i koje je značenje ih oznaka ?
Vjerujem da je napajanje 5 V ?
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
1,072
imam ispred sebe
Intake manifold pressure sensor 25 195 786
na njemu su 3 pina označeni s Vs , Vo i G
Koji je plus , koji minus , signal i koje je značenje ih oznaka ?
Vjerujem da je napajanje 5 V ?
Da, napajanje je 5V, dolazi sa ECU na Vo. Ako uzmes unimer i das kontakt, na auto konektoru ces dobiti 5V izmedju Vo i G. G je ground ili minus.
Vs je povratni signal koji se vraca na ECU u ovianosti sto je MAP ocitao.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
da susjeda hoće fafat priključio bi je na 220V AC
@ROADRUNNER , na ovom senzoru , da li on daje pozitivan signal ili negativan? ..jer kod mjerenja prema masi ili plus polu zbroj je negdje oko 5 V + /-greška mojeg umornog instrumenta .
znam , on nije baždaren i nema skalu ,auto to prepozna kako mu je naređeno , ali zanima moju bolesnu maštu
 
Posljednje uređivanje:

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
1,072
da susjeda hoće fafat priključio bi je na 220V AC
@ROADRUNNER , na ovom senzoru , da li on daje pozitivan signal ili negativan? ..jer kod mjerenja prema masi ili plus polu zbroj je negdje oko 5 V + /-greška mojeg umornog instrumenta .
znam , on nije baždaren i nema skalu ,auto to prepozna kako mu je naređeno , ali zanima moju bolesnu maštu
Ako je na senzor spojeno 5V i nema pritiska ili vakuma onda na izlazu imas 5 volti.
Na leru bi ti na izlazu trebalo biti izmedju 1 i 2 volta.
Kod.MAP senzora koji ocitavaju pritisak, on treba biti izmedju 1 na leru i 4 bara na full gasu.
Za vakumski ne znam, jbg...
Upali auto i vidi da li na crijevu od senzora imas pritisak ili vakum pa ti bu jasnije.
 

Najnoviji postovi

Na vrh