• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
pusti auto , senzor je sad na stolu .
Dakle on sad mjeri atmosferski tlak koji ne može biti nula ..
piše da je područje mjerenja od 20 do 95 kPa ..i da je od 500 do 4500 mV .
dakle on sad na stolu mjeri atmosferski tlak koji ne znam koji je jer nemam barometar i zato pokazuje 2.6 V , jel tak?
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,490
Standardni atmosferski tlak je tlak na razini mora pod standardnim velikim=uvjetom, a njegova vrijednost je 101,325 kPa

Po ovom ispada da je njegovo područje mjerenje ispod atmosferskog tlaka..
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
1,072
dakle on sad na stolu mjeri atmosferski tlak koji ne znam koji je jer nemam barometar i zato pokazuje 2.6 V , jel tak?

Ak susjeda nije tu, onda je tak.
Prema podscima o rasponu mjerenja i zoranovim podacima, zakljucujem da je vakumski senzor.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
@zoran89 to i meni nije jasno .Jer da je tako on bi sad treba biti izvan mjernog područja , a mjerenje bi trebalo biti 500 ili 4500 mV

..hm..nemam sad tu vakum pumpe
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,490
With the ignition on, the MAP sensor output should be around 5 volts. Start the engine and check the reading; at idle, the MAP sensor should read 1 to 2 volts. This indicates the MAP sensor is responding to changes in vacuum.


At sea level, the barometric pressure is 101 kPa, and a good engine idle pressure is 27 kPa.


Znači ne možeš ovako mjeriti... On nikad nije na atmosferskom kada radi.

Treba biti 5 volti kad je na atmosferskom, tj. Kad je u kontaktu. Na leru je 27 kPa (cca 1/4 atmosferskog) 1-2v
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
skinuo sam ga s auta koji je bio ok osim truleži ..baš u znanstvene svrhe
sad tu može biti sto razloga ..pa i taj da li je moj izvor napona dovoljno ispeglan .
Treba mi osciloskop pod hitno .
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
1,072
Moj Ševrolet nebu doma do iduce godine pa ti nemrem izmjeriti za usporedbu.

Ak bus i iduce godine s tim razbijal glavu, bum ti izmjeril za usporedbu.
Škoda ima MAF?
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Imam pitanje, koji putnički kombi uzet do cca 10k eura? Mane, prednosti, motori, održavanje, nešto novije, nešto starije?
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,401
Sve osim Forda, Fiat doblo je po meni neka sredina koja se isplati od ovih manjih.
 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
750
2.4 jtd 100kw. Sekunda nepaznje. Steta ogromna. Polomio sam donji vezni lim, koji je ujedno i nosac hladnjaka ulja, potrgao jedno crijevo serva, nabio "sendvic" preko lajtunga koji povezuje uljnu pumpu sa hladnjakom ulja i uljna pumpa je napukla. To je ono sto zasad znam. Kaj je jos, to cemo saznat kad cu uljnu odnosno njezino napuknuto kuciste morat mijenjat. Nis strasno zacudo, al slini i morat cu jako pazit na situaciju. 2 godine je proslo i opet svaki put se vratim na taj problem. Mjenjala se danas distribucija i semering radilice, jer je sumnja bila na njemu, ali... Nije zvaka za seljaka. Sto sam napravio? Parkirao sam auto tik ispred sahta za odvod vode. Isao ga palit izvan auta, dok nisam sjeo za volan i auto je nasjeo na rubnjak. Nizak je tvornicki, saht za odvodnju oborinskih voda je namjerno konkavan tako da sam si ga stavio jako i duboko. Bas kako treba. Kome uostalom pada na pamet palit auto dok nije u sjedalu, za volanom. Naravno, rucnu nikad ne dizem.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,552
@AntonioJD Mi imamo T5 2004. S obzirom na obzir kad se sagleda sve, nije toliko loš, ulaganja sam imao dosta, svojom greškom. Uzeli smo ga prije 4-5 godina cca, imali smo sličan budžet kao ti što si naveo, i onda smo išli logikom "za radnike je, vozit će se svuda" i uzeli smo dosta jeftinije sa puno km. Ako uzmeš korektan primjerak mlađi i sa manje km mislim da će biti oke. I moj je 1.9 77kW, nebi bilo loše da je nešto jači, pogotovo jer moj u sezoni vozi u fullu 8+1 znači.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,344
A ovo znači? Ubij se ili ukokaj auto?
4dfa4d8e-1aaf-4525-b566-b3d7ed4c60d6.jpeg
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,726
Ja neznam, ali znam da je auto dizel i da je otvor za punjenje dizela na lijevoj strani vozila, hehhe
 

Najnoviji postovi

Na vrh