• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
To ne nikak kad si več dal novce,normalno da nebuš išel kupovat manji i još na plin.
Kad budeš mjenjal set lamele i zamašnjak sjeti se mene,jer za te novce bi si mogel plin ugradit u benzinca.:icon_weed::icon_pidu:
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Ma to sa dvomasenim zamasnjakom je bogu za plakat kolko kosta:icon_hang:!!!
Neznam sta je falilo sa kvacilom koje ima ublazivace u lameli!!!
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Ne bi htel ulaziti u raspravu kaj je bolje, svak nek vozi kak hoće. Ali kolega priča gluposti koji tvrdi da plin nije suhi. Jer očito "majstori" ne razumiju problematiku. Pojam "suhoće" u ovom slučaju se odnosi na činjenicu da plin ulazi u granu potpuno evaporiziran, dakle termodinamički je u fazi kad više ne preuzima toplinu. Dok benzin, koliko god se raspršuje, pri nekom normalnom tlaku i temperaturi on je zapravo još uvijek dobrim dijelom u tekućem stanu(raspršene kapljice). Kada takav benzin prolazi kroz granu, glavu, ventile, na toj povišenoj temperaturi dodatno isparava. A poznato je da za ispravanje treba energija, u ovom slučaju toplinska energija okolnog sustava. Na taj način snižava se temperatura tog istog sustava.
Upućeniji su čuli za problem "smrzavanja" rasplinjača. Zato su fergazeraši nekad imali fergazer spojen na rashladni sustav. Ili još malo bliže, pojedine motorke imaju električni grijane rasplinjače iz istog razloga.

http://amrautos.co.uk/database_problem_cars.pdf
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nekada je olovo podmazivalo a sad s bezolovnim benzinima bi bilo dobro dodavat u stare benzince tekuće olovo,zbog ventila.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Kad če doč do tog problema (sad ima 50000km) ali tad sigurno neče više bit kot mene ali ču budučem kupcu preporučit tebe za odkup.:drink:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Sad ako izađem van mogu na dvoru birati između tri vozila. benzi, plin i dizel.

Najradije sjedam u traktor (jer je moj),, a i stvarno je mali potrošač, samo kaj je lenčina.
Mali benzinac je zvrk sa malom potrošnjom pa je i on ok.
Plinaš je preko 100 konja i jedino tu vidim opravdanost kaj je u njemu plin jer loče bengu..... ali na plin je mnogo slabašan pa nek reče ko kaj hoče, ima slabiji odaziv na gas od benzinca koji je upola slabiji.

Barem su takva moja iskustva.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Je, ali zato mu je prijeđeni kilometar jeftiniji od dizela...

Abarth, smanji malo doživljaj
Ja bi te pital de ti je pamet bila dok si dizela uopće kupoval...sigurno zbog suseda :D:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
nemre trošiti manje od mojeg dizla da mu ......, a kilometar mu nemože biti jeftiniji ........, a tek održavanje :eek::
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Tajna svake uštede, odnosno ulaganje u uštedu je da se stvar koristi.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Imel si više nego dober razlog.
Svaka čast onda.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Imam pitanje za znalce-cemu sluzi i kako se koristi ASR na Octavii? Guglao jesam,ali odgovori su me samo zbunili... Ima neke veze s kontrolom proklizavanja.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Kod nas su rekli 1000 Malih Briga. Al danas su to dobri auti, kaj je je.
Gogo: Odi sad na cestu pa buš skužil kaj je ASR. Ti ti je nešt slično kak razdvojene kočnice na tvom traktoru. A primjenu dobro znaju vozači npr. Fergusona bez špere.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Mato kad sem vozil vozilo iz Češke dosta puta sam išel pješke Škoda 1000 MB od nje je i Fičo bil bolji :icon_scratch:

Sve mi je to jasno sarafo sam i ja po starim skodama jos preje 15g.
Bitna je rima koja stima!!!
Skoda je postala dobar auto kak ih je vw kupio!!!
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Možda če neko od starijih članova znat ili je čuo,oko 90 ih se počela prodaja favoritki i u ono vreme se dnevno prodalo od 50 do 100 auta kod nas u firmi.Ujutro je došo vlak iz ZG i jedva se stiglo barem malo pripremit nulti i dekonzervaciju a najviše jih je bilo predatih takvih kakve su stigle iz vagona.Tad je škoda zamenila zastavu u prodaji a i para od tringelta je bilo puno_One stare 1000 malih briga se ni meni nisu sviđale ali favoritka je več bila skoro pravi auto.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Ko klincu nekakav posebni respekt sam imao za 110 R. Dan danas kad je vidim okrenem se za njom.

Btw: Frend u Zgu je imal favoritku, ona bijela kava. On je imal, tvrdil mi da je to tvornički, elektrokatodnu zaštitu. Napred na muldama je imal taj hepek spojen. Uglavnom, boje na mjestima više nije bilo, ali truleži nigdje:icon_scratch:
 

Najnoviji postovi

Na vrh