• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Nebi ulazio u raspravu oko nečeg što je opće poznato i o čemu i ptice na granama valjda pjevaju!
 

fusher

Član
Tu od
28 Lip 2013
Poruka
85
jtd loš motor?

hehe, znalac..:icon_rofl:

al u opelu ti je sigurno dobar. il u suzukiju. il nedajbože u saabu

Što se tiče pitanja kolege. slobodno uzmi jtd al gledaj kilometražu, cjena visokotlačne i dizni bi ti mogla udarit po džepu jer ako su istrošene (preko 200,000) troši dizela više od normalnog skoro za duplo. Strah od nosača motora, mjenjača i sl nije glavoboljavi, dosta jeftini su.
 
Posljednje uređivanje:

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,754
Ti "loši" jtd motori rade po 500000 km bez problema, iz iskustva to znam.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Dečki javil se dečko koji uzdiže samo hondu ili w pa malo prca,jer za njega druge marke vozila ne postoje.

Jtd bez greške motor,stvarno dobri i kvalitetni.
Pazite jednu drugu stvar,nije isto jel 400000km vozio jedan vlasnik ili 3...

Po meni nisu kompetentni vozači koji kupuju samo rabljene marke auta i onda ocjenjuju,a nemaju pojma kaj su kupili i kako je vožen.

Netko ko je kupio novi auto i napravio 200000-400000km,pa uzeo drugi novi pa napravio 200000...može nešto reči o kvaliteti i udobnosti...
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,754
Ovaj kojeg sam ja spomenuo je službeni auto, na njemu se mjenjalo po 3-4 vozača mjesečno. Inače taj auto(Fiat Doblo) je blindirano vozilo za prijevoz novca što znači da je konstantno opterećen dodatnim teretom. Inače većina današnjih dizela su na neki način potomci jtd-a s obzirom da su kod njega prvi put uveli tehnologiju common raila i taj i takav motor ugradili u osobno vozilo(alfa 156 1.9 jtd).
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,767
Dok sam davno vozio Tipa 1.9 turbaka nikada nisam imao problema sa njim, samo toči i vozi, a točilo se kaj se stiglo. Tako da te priče o njihovim motorima meni baš ne drži vodu.
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
@mane kad si spomenuo 500 000km sve mi je jasno ,sve si rekao i više nemam potrebe ni dodat ni oduzet:(giggle):
@Ivan Kc je napomenio da je proraračun za kupnju max. 3 000E,za te novce može uzet takav auto iz 2002-2004,a takav auto ima u većini preko 200 000 (ako nije vraćan sat) ....a kad Fiat dizel pređe tu kilemotražu onda ti pod obaveznu opremu ide i kanister s uljem u gepeku i još podosta toga...
Za auto do 5-6 god. starosti nemogu govorit al za stariji od10 u velikoj većini je tako!
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,220
Pa velim, ja sam ovih dana procitao puno o svakakvim autima i motorima i cini mi se da je taj jtd medu boljim motorima, mozda i najboljim..
A i taj Fiat punto, svi ga hvale da u toj klasi nema boljeg auta za te pare, jest da mu je kokpit malo neugledan, tj plastican, ali to meni i pase, jer tako mogu naci dosta ocuvanog jer je tesko to pohabati..
A i vele da to ide ko strijela s tim motorom, a mala potrosnja..
Cini mi se da sam nasao sto mi pase, makar mi Fiat nije bio ni u najsirem izboru.. :)

A ovo se kolega radul valjda sali, ili nije upucen ili je nesto drugo u pitanju..

Edit: Radul, meni se cini da si ti naletio na jedan takav motor ili auto pa si ih sve u kompletu zamrzil..
A sta da ja kazem za svojega Golf 4 sdi, ima 174000 original, prvi vlasnici i sad trosi vec litru na 1000 km, a tromo gov*o od motora..
Zadnjih pola godine sam samo ja potrosio 400 kn za ulje, neznam koliko je stari..
I sta da ja sad kazem, da ni jedan Golf ne valja..
 
Posljednje uređivanje:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Juce smo obilazili prodajne placeve i na desetine jtd ali nijedan ni solidan cak. Jedino je jedan pezo 406 hdi i ford fokus tddi ispunjavao normative sa dobijeno ulozeno. Uzet fokus zbog nize cene od 2300 eur . Nezaboravite samo da retko koji dizel dolazi ispod 1/2 miliona km . Od 2000-2oo5 god jako jako je to retko vozilo.Kod nas sve vise taksisti kupuju bas fokusa tddi zbog cene i dugovecnosti a rodjaku posto taksira upravo to treba. Nisam bas obozavalac Forda jer sam sa starim eskortima muke mucio .Vozila ima na pretek samo za svoje novce dobro gledaj i pregledaj jer od 100 kom dal koje valja .Bez od punta sto dalje
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Ivane najbolja kupnja polovnog u okvirima tvog prorarčuna bi bilo od nekog poznatog,za kog znaš da uredno održava i servisira i da je auto ok...a bez obzira na marku!
A što se tiče Fiata raspitaj se malo kod majstora koji ti održava auto,ili ako imaš nekog kolegu mehaničara,on ti najbolji savjet bude dao...pa neće bit rekla-kazala!
 

fusher

Član
Tu od
28 Lip 2013
Poruka
85
po poznavanju jtd-a vidim vi ste kolega očito mehaničar. niste mi odgovorili kakav vam je cdti iz opela? sigurno bolji od taljanskog smeća...
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,754
@mane kad si spomenuo 500 000km sve mi je jasno ,sve si rekao i više nemam potrebe ni dodat ni oduzet:(giggle):
@Ivan Kc je napomenio da je proraračun za kupnju max. 3 000E,za te novce može uzet takav auto iz 2002-2004,a takav auto ima u većini preko 200 000 (ako nije vraćan sat) ....a kad Fiat dizel pređe tu kilemotražu onda ti pod obaveznu opremu ide i kanister s uljem u gepeku i još podosta toga...
Za auto do 5-6 god. starosti nemogu govorit al za stariji od10 u velikoj većini je tako!
@radul, ovo šta sam napisao iza toga i stojim, pogotovo jer je to napisano iz vlastitog iskustva. Nije guglano po internetu i čitano po raznim forumima pa da sam na temelju toga napisao svoj post.
 

mijo

Član
Tu od
31 Srp 2014
Poruka
247
Ne znam gdje je kolega Radul stekao svoja iskustva,ali moj Fiat Punto odvozio punih 2o godina bez ozbiljnog problema.Bolja i limarija i mehanika od tadašnje konkurencije Corse i Fieste.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Eto a kod nas svi vecinom muce muke sa puntom i njegovom limarijom i senzorima. Drugo i prilican potrosac za tako mali i lagan auto. Da negovorimo o unutrasnjosti koja je od loseg materijala i da se vozis ko na zavarenoj osovini. Iako sam voleo Fiate punto bi bio zadnji koji bih kupio.Marea se mnogo bolje pokazala i mnogo manje problema
 

fusher

Član
Tu od
28 Lip 2013
Poruka
85
o kojem modelu punta kolega Vica vi govorite?
da nije možda mk2 sa motorim 1,2? tj najgorm mogućim što se mogao proizvest?
mi govorimo o jtd motorima. mk2 li grande karoseriji.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Vica kod punta 1 i neki modeli 2 zadnja osovina je na šasiju pričvšćena sa dva konusna valjkassta ležaja i semering,nakon 100000 zacvikaju i ukrutne se krak osovine i kotači odu malo ukoso.
Set za jednu stranu za reparaciju je 70kn,samo je malo više posla.
Uglavnom loše je rješeno dihtanje pa uđe voda i pjesak pa ležajevi odu i zablokira.

Grande punto je 4 generacija punta i potpuno drugačija karoserija i izgled.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Upravo najvise taj sa 1,2 motorom je golo gov.... a i sa jtd ima problema sa senzorima i potrosnjom i prednjim trapom zbog tezine motora. Pogotovu sa ovom nasom proizvodnjom u bivsoj zastavi imaju i limarijskih problema. Za grande punta neznam jer ih malo ima i rekao bih da je bolji i kvalitetniji. Kod nas je punto izrazito kupovan u pocetku dok posle godinu dve se nije poceo raspadati. Sad nepamtim u okolini dal je iko kupio ijednog. nekoliko drugova ih imaju te oko 2000-2003 godista i uzas od problema sa njima. po meni 1,3 jtd je mozda prava mera za obicnog punta a za grande 1,9 jtd. Ali kazem zbog nasih losih puteva kod jtd propada vrlo brzo trap prednji zbog tezine motora
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kod mene GP 1,4 66 000 km bez problema samo kaj je to Opelova karoserija i da sam to znan nebi ga kupil .Kad sem kupoval auto kupoval sam dva (sinu i sebi) gledal sam Wv, Koreance ,Japance i Žabare .Wv je jedini imal istu cijenu koju su deklarirali Golf 5 ali nije bilo isporuke najranije 3 mjeseca,Koreanci iJapanci su i do 40 posto bili skuplji nego cijene iz kataloga (dodatna oprema koja diže cijenu )Žabari jedini davali jamstvo 500 000 km . Kupil sam Bravo 1,4 oprema Amore i GP1,4 oprema Amore na dva auta dobil popust 10 000 kn i do sad sam zadovoljan sa njima . GP mi je šesti Fiat i sa nijednim nisem imal večih problema naravno svi su bili Talijani. Poljske ,Turske , Španjolske i Srbske Fiate ne vozim .
 

Najnoviji postovi

Na vrh