• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

fusher

Član
Tu od
28 Lip 2013
Poruka
85
nisam upoznat sa zastavinim proizvodima, jednostavno ih nema ovdje.
Ali znajući kako naši bratski narodi održavaju vozila....
-sa senzorima nemaju problema dok su injektori i visokotlčna uredni.
-naravno, nitko ne mjenja i naravno elektronika kompenzira i tu nastaje kuršlus.

inače nekakvo pravilo je da injektori idu van na cca 150,000 km grada. a visokotlačna bar na reparaciju. neovisno o marci automobila.

1,3 je isto ok, samo su znali imati problema s turbinama, doduše koji su imali tim su turbine već zamjenjene tako da panike pri kupovini nebi trebalo biti
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,699
o kojem modelu punta kolega Vica vi govorite?
da nije možda mk2 sa motorim 1,2? tj najgorm mogućim što se mogao proizvest?
.

Upravo najvise taj sa 1,2 motorom je golo gov....

Ja vozim punta 2 sa 1.2 8v motorom,onaj od 60 konja,ja ne znam po čemu je on najgori,za tu karoseriju je dosta živahan. Potrošnja rijetko kada po zimi prolazi 6,5 litara a samo toči i vozi,nikakvih problema nema.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Kupi motor. Enduro neki pa mozes i na njivu

Ne volim motore, i nikad si to nebi ni kupoval..
Imal sam u onim tinejderskim godinama svakakvih tomosa, skutera, pa je tu bilo i padova i svega, tak da nisu mi sjeli i ne predstavljaju mi nista..


A sto se tice ovog Fiata 1.9 sve mi se vise svida i mislim da sa svojom cijenom i opremom koju daje posere cak i popularnog Golfa 4 koji je precjenjen do bola..
Jedina mana mu je po meni sto je malo manje mjesta na straznjoj klupi, ali obicno se vozim ili sam ili nas je dvoje u auto, rijetko kad troje, tako da to mi ne predstavlja problem..

A sto se tice tih nosaca masina, nosaca zadnjeg trapa, pa to se sve izmjeni i vjerujem, po povoljnim cijenama, glavno da nema neke velike probleme s motorom..
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Upravu si za fiate ima djelova svugdje i jeftiniji su od drugih marki u tom rangu.
Za prostor se ne brini samo ako češ moć uzmi sa 5 vrata i 14' felgama.
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
@željko pa di ćeš imat problema s autom na koji dobiješ garanciju za 500 000km :(giggle): ...
Od Fiata na EU tržištu ih je sj*bala samo Zastava i Dacia...ova prva više nepostoji(kolko mi poznato) a i za ovu drugu nisam siguran :icon_scratch:
Ajde ovako da preformuliramo tezu:
Koja je po vama lošija marka od Fiata od EU proizvođača motornih vozila???
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,699
Ma daj @radul,već si stvarno naporan sa tim komentarima,koliko si Fiata u životu vozio a da si ga sam kupio da su ti se toliko zamjerili?
Meni je ovaj 5 Fiat što sam ga imao do sada,jedino mi se Uno zamjerio al ne sa motorom,nego sa tankom limarijom.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja ih imam od 99' 4 komada,dva dizela i dva benzinca i uloženo dobiveno super,a nude više od razvikanih brendova.
Ne zaboravite koncern je fiat-alfa-lacia.
Nema bolji lošiji,svi su napravljeni da se kvare i da se ulaže i troši.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Ovak, za svaki auto koji sam zagledao i kojega sam uzel na razmatranje sam isel pogledati sto pisu na njihovim forumima, a i za svaki auto i pojedini motor ima nesto na forum.hr
I vjerujte mi da sam bas za taj 1.9 jtd procitao skoro sve najbolje, a i za samog Punta takoder..
Znaci po tome sto sam ja procitao Fiat je bolji i od Renaulta, Peugeota, Opela, Skode, Forda i ne mogu se sad sjetiti cega sve ne..
To mislim na tu klasu tih manjih auta, da nebi sad neko i limuzine usporedival s ovim malima..
 

mijo

Član
Tu od
31 Srp 2014
Poruka
247
Ja sam dosad promijenio šest različitih marki auta,među kojim su tri njemačke : BMW,Opel i WV. Dakle,ne pričam o tatinim,dedinim,bratićevim i prijateljevim autima,već o svojim. I upravo se Punto najduže zadržao kod mene ,jer me je najmanje udarao po džepu. A što se tiče motora,bilo benzinskih,bilo dizel, Fiat tradicionalno ima dobar omjer performanse -potrošnja.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Sto se tice benzinaca moje misljenje je da je opel na samom vrhu osobito stari OHC 8V,,,,
 

mijo

Član
Tu od
31 Srp 2014
Poruka
247
Stari Opelovi benzinci 1.6 i 2.0 8ventila po meni spadaju u najbolje benzince ikad...
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
I oni prastari OHD su bili isto jako dobri:tongue::(y):
Jedino sam se razocaro u 1.4 OHC 8V od svih on jedini mota ventile:fiery:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Evo ja siromašak sam zadovoljan sa svojim starim Cliom,ne vozim se puno,evo u 8 godina 95 000 km ,kupio sam sam ga od prvog vlasnika.U ovih 8 godina mi je potrošio maksimalno 1500 kuna na dijelove,standardno mijenjanje ulja na 10 tisuća,potrošnja do 5,5 litara.Dijelovi možda jesu skupi ali se i ne kvare,evo primjer je bila vodena pumpa ,zamjenska 300 kn a origigi 380,dali onda vrijedi ugradnja zamjenskog dijela,evo 2013 su skinute njegove prve svjećice i za moj stil vožnje meni ne treba bijesna kubikaža jer za nju nemam novaca .Za nuždu sam i tele od mjesec dana vozio u njemu i gnojiva po 300 kg i ostalog svega drugog.Fiata sam imao prvog auta još prije 20 godina i vozio sam ga doslovce dok se nije raspao,zaboravih ,radi se o motoru 1,2
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
I ti stvarno misliš da je Punto bolji od :Opel Corse,Peugeot 206,VW Polo,Renault Clio,Ford Fieste???
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Od tih svi sam vozio jedino Opel Corsu 1.7 cdti i to nekih par kilometara, tak da iz vlastitog iskustva nemam kaj misliti koji je bolji..
Ali iz procitanog, tj sto ljudi pisu i njihova iskustva, zakljucujem da je bolji, a narucito motor..

A reci ti zasto mislis da nije bolji?

http://www.njuskalo.hr/auti/fiat-punto-1.9-jtd-oglas-11561373
Evo jednog koji mi je zapeo za oko, jos neke crne alu fege na njega i meni dovoljno za prvu ruku
 

fusher

Član
Tu od
28 Lip 2013
Poruka
85
Kape amortizera mi izgledaju prolupale
trebalo bi pogledat elektroniku koja je gore, brine me ovo "za strano tržište" to obično znači uvoz rage iznjemačke. ako je uvoz gledaj da je taljan.

Evo ja siromašak sam zadovoljan sa svojim starim Cliom,ne vozim se puno,evo u 8 godina 95 000 km ,kupio sam sam ga od prvog vlasnika.U ovih 8 godina mi je potrošio maksimalno 1500 kuna na dijelove,standardno mijenjanje ulja na 10 tisuća,potrošnja do 5,5 litara.Dijelovi možda jesu skupi ali se i ne kvare,evo primjer je bila vodena pumpa ,zamjenska 300 kn a origigi 380,dali onda vrijedi ugradnja zamjenskog dijela,evo 2013 su skinute njegove prve svjećice i za moj stil vožnje meni ne treba bijesna kubikaža jer za nju nemam novaca .Za nuždu sam i tele od mjesec dana vozio u njemu i gnojiva po 300 kg i ostalog svega drugog.Fiata sam imao prvog auta još prije 20 godina i vozio sam ga doslovce dok se nije raspao,zaboravih ,radi se o motoru 1,2
ne troši ti ulje? to im boljka

Ja vozim punta 2 sa 1.2 8v motorom,onaj od 60 konja,ja ne znam po čemu je on najgori,za tu karoseriju je dosta živahan. Potrošnja rijetko kada po zimi prolazi 6,5 litara a samo toči i vozi,nikakvih problema nema.

vjerovatno nisi agresivan vozač, ne trpi iber taj motor

edit
aaaa, pardon!! ne čitam sve!
8v imaš! 16v su ti po kojima pljuvam!:icon_lol:

I ti stvarno misliš da je Punto bolji od :Opel Corse,Peugeot 206,VW Polo,Renault Clio,Ford Fieste???

Navedi koji modeli i s kojim motrima kako bismo mogli argumentirano nešto govoriti.
ovako lupaš ko maksim.

vjerovatno si sretni vlasnik švapskog šporeta iz wolfsburga.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
fusher- ovaj moj sa uljem nema problema,izmjena je na 10 tisuća,elfovo po specifikaciji i za moj buđet solidan auto
 

Najnoviji postovi

Na vrh