• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Vijenac za Feliciju 149 kn kupil sam pred dva tjedna u Koprivnici prvi put mijenjan motor ima 65 000 km .
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Mi smo favoritku imali 91' i tada je bila prava limuzina sa 5 vrata i 5 brzina a udobna.
Jedino limarija koma,motor uz malo šarafanja super.
Bobine fergazer i oni lanci i lančanici nisu dugo durali.
Frend je sa svojom natukel 450000Km,al je dva puta limariju delal.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Nije stvar u cjeni nego na skoro svim autima to nemjenjas nikad a na skodi vidis i sam!!!
Vjenac najvise bude pojeden na jednom djelu!!!
Ja sam njega okreto za 180° i to potroseno na suprotnu stranu tako da za prvi put vlasnik nije moro kupovat novi!!
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Uz Škodu i Poljski Fiat (125 p) samo kaj njega više zezal bendiks ostli auti kak veliš nisu imali tih briga tj kžžžžžžžnnn !!
 

fusher

Član
Tu od
28 Lip 2013
Poruka
85
Sad ako izađem van mogu na dvoru birati između tri vozila. benzi, plin i dizel.

Najradije sjedam u traktor (jer je moj),, a i stvarno je mali potrošač, samo kaj je lenčina.
Mali benzinac je zvrk sa malom potrošnjom pa je i on ok.
Plinaš je preko 100 konja i jedino tu vidim opravdanost kaj je u njemu plin jer loče bengu..... ali na plin je mnogo slabašan pa nek reče ko kaj hoče, ima slabiji odaziv na gas od benzinca koji je upola slabiji.

Barem su takva moja iskustva.

što su tebi dali voziti?:icon_e_surprised:

ne, stvarno, nema temelja ta tvrdnja, al stvarno. pitaj nekoga da ti da provozati plinaša pa prebacuj na istoj dionici oba goriva uvidjti ćeš da nisi u pravu. legalnog plinaša ne nekog skarabudža
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Ma nije vrag da moram sliknuti da bi te uvjeril :icon_scratch:
Nemre plinara potegnuti sa svojih malo preko sto konja tonu i nekaj težak auto kak mali benzinac koji spada u lakoperu kategoriju. Ti svi današnji mali su zvrk na cesti.

Moja iskustva su takva kakvim sam ih prenesel, nekad sam probal još koju gasaru voziti ali toga se stvarno ne sječam.

I dalje mislm da je za preko 100 konjiča isplatva ugradnja, ovo sve ispod 80 nema računice za prosječnog korisnika automobila.
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Isplativost bi se trebala gledati prema potrosnji goriva ali i prosjecnoj godisnjoj kilometrazi. U biti, ugradnja je isplativa i za mali prosjecni gradski autic ako se on misli vozit dugo. Samo je rok povrata investicije duzi. Kod jacih auta sa vecom potrosnjom i vecom godisnjom kilometrazom je rok povrata kraci i zato se u tom slucaju bolje isplati ugradjivat. Ali naravno kvalitetno ugradjivat i odrzavat.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Jedan kolega je u pola 1.0 ugradio plin. Dosta veliku kilometražu prelazi (uglavnom po gradu i tek ponekad na magistralni put), kaže da je otplatio investiciju nakon 7 mjeseci.
Troši nešto zanemarivo malo i za po gradu ima dovoljno snage, ali za otvoren put je slab (mada pitanje je koliko se snage uopšte može očekivati sa litar zapremine).
 

fusher

Član
Tu od
28 Lip 2013
Poruka
85
Ma nije vrag da moram sliknuti da bi te uvjeril :icon_scratch:
Nemre plinara potegnuti sa svojih malo preko sto konja tonu i nekaj težak auto kak mali benzinac koji spada u lakoperu kategoriju. Ti svi današnji mali su zvrk na cesti.

Moja iskustva su takva kakvim sam ih prenesel, nekad sam probal još koju gasaru voziti ali toga se stvarno ne sječam.

I dalje mislm da je za preko 100 konjiča isplatva ugradnja, ovo sve ispod 80 nema računice za prosječnog korisnika automobila.

A, toooo....ih..pa nemore ni na benzin kad ga omjer *ebe:icon_mrgreen: imam z750 s malo jačim motorom:(giggle):
ja govorim o usporedbi isti auto na dve vrste goriva

a isplati se i na manji auto ako se vrte neki kilometri, ugradnja u bilo što što napravi 3000 km godišnje je neopravdana investicija.
 

fusher

Član
Tu od
28 Lip 2013
Poruka
85
Jedan kolega je u pola 1.0 ugradio plin. Dosta veliku kilometražu prelazi (uglavnom po gradu i tek ponekad na magistralni put), kaže da je otplatio investiciju nakon 7 mjeseci.
Troši nešto zanemarivo malo i za po gradu ima dovoljno snage, ali za otvoren put je slab (mada pitanje je koliko se snage uopšte može očekivati sa litar zapremine).

taj auto (osim ako nije ovaj zadnji s tri cilindra i turbinom koji vrti ko motorka, taj neće dugo:icon_rofl: ) nije ni predviđen za autocestu i veće brzine, tako da može biti posve zadovoljan.
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Već pet godina gura, oko 25-30k godišnje. U pitanju je onaj stariji model, nemam pojma koje je godište.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
A, toooo....ih..pa nemore ni na benzin kad ga omjer *ebe:icon_mrgreen: imam z750 s malo jačim motorom:(giggle):
ja govorim o usporedbi isti auto na dve vrste goriva
Skontal sam da se ne kontamo :(y):
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,726
@Oficir imali smo i mi favoritku 91 god.
Ona jača verzija od 62ks.hehe. Od kvarova jednom mjenjani lanac i lančanici, i ručkice za otvaranje vrata ,više puta.
Od nedostataka bi naveo malo veča potrošnja, i limarija (pragovi su dobro prohrđali nakon 9 godina), onda je i prodana sa 90 000 km, motor tek razrađen, šteta.
Poslje nje kupljena felicia 1.3 MPI sa crveno I hehe. Nevolim zubčasti remen hehe.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Mi smo nakon 8 godina pragove i rubnjske uredili,imala je 70000km,pa ju prodali.
Kvaliteta plastike loša,lim mekan.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,726
Naša je bila parkirana u šupi koja je samo sa jedne strane otvorena, gledo sam neke koje su bile parkirane na prozračnom mjestu, te su puno kasnije prohrđale.
Na feliciji sam prošle godine radio rubnjake zadnje, i za sada je sve u redu.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Evo mene opet, znam da sam vec pomalo dosadan i vama i sebi, ali ta potraga za autom me bas muci, i vise ni sam neznam kaj bi htel..
Procital sam dosta toga po forumima i zakljucil sam da je best buy do 3000 eur Fiat Punto 1.9 jtd..
Svi govore da su to strasni motori i da imaju dvije verzije od 80 ks i 85, al vele da su obadva dobra..
Jedina zamjerka je to da je motor malo pretezak i prevelik za taj auto pa da hocu otici nosaci motora, seleni i to, ali djelovi su full povoljni..
Kaj vi mislite o tome?
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Ima teta benzin Puntića 60 i nesto ks, nikad problema, stvarno oke autić, e sad za dizel ne znam. Ima oko 150k km.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Istina je da je to malo tezak motor za taj auto sto se tice stvari koje si naveo,,,,
Moje misljenje je da je bez obzira na te "nuspojave" kombinacija dobra,,,
Ti motori su fantasticni tako da oko toga nema dileme!
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Pa di baš Fiata i još dizel :icon_scratch:
Pa jel postoji veće olupine i goreg motora od Fiat dizela???Možda i postoji al ja još nisam čuo za takvog :(giggle):
Jel ovi koji ti tako šta nude imaju nešto osobno protiv tebe,il je nešto drugo na stvari:mur:
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Kolega radul taj motor nema veze sa svojim prethodnicima koji mu kvare imidj,,,
1.9 JTD je jako kvalitetan i dugotrajan motor.
 

Najnoviji postovi

Na vrh