• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Vica, ovo u HR više ne prolazi. Carina traži kilometre koji su prijavljeni pri uvozu i pri prvoj registraciji. Ak se ne poklapaju, naj... uvoznik. Potpuno ispravno
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
A ne možeš ni po pohabanosti gledat jer njemačka je takva, nema puno izlazaka iz auta,nema kratkih relacija i to..

Moj ima preko 200k km stvarnih, a nema crtice unutra, sicevi novi, mjenjač nov, šalter svjetla nov, oko klime novo, jako jako sačuvan, kod nas je takav auto već izriban, polomljen iznutra da je to katastrofa.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Tim bolje ako je tako kod vas ,jer kod nas je haos po tom pitanju.Prvenstveno ako bih se pitao nebih dozvolio da se kilometraza uopste dira i na proveri uvoza da se kontrolise. Vecina vozila kod nas su uvezena sa vise od 1/2 miliona km a na satu svi od 150-200000 km. Nisu to male prevare i vecinu vizuelnim pregledom otkacim . Sad je najgora afera kod nas sa poplavljenim vozilima koja su vrlo jeftino kupljena a prodaju se malo ociscena za lepe novce. Posle ogromni problemi nastaju za kupca takvog vozila. Zarade prodavaca su preko 4-5 puta na takvim vozilima
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Dajte ljudi budite realni, ma kojih pola milijona na autu....to su sve priče za malu djecu. Udio takvih je zanemariv.
Metnite na papir podatke i malo se poigrajte. Milju km je mudrost napraviti i na tegljaću u 10 godina. Frend mi radi kao trgovački putnik i radno mjesto mu je auto i on radi nekih 40 000km godišnje. Nakon 10 godina i vozač takvim ritmom osjeća posljedice.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Jedan moj poznanik radi u svabij a na poso putuje 150km u jednom pravcu kaze da je to tamo normalno.
Kad to zbrojis bome se dobri kilometri naprave u godinu dana!
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Vecina vozila koja se kod nas dotera su jeftino placena ili havarisana zbog carine. Ako je tamo jeftino placeno zna se zbog cega. Imam nekoliko ljudi koji su mi predocili to za kilometraze cak i nekoliko prodavaca postenih ovde. Rodjak je iz Holandije uvezen auto kupio sa 214ooo km za nepunih 6 god starosti a izgledao ko iz fabrike tek izasao. Ima i vozila koja su manje presla ali ta su i tamo skupa pa ih nasi preprodavci uglavnom izbegavaju. Ja dok sam radio u firmi sam putovao svaki dan i za nepune 2 god presao 117 000 km sa golfom .Svi koji rade i putuju prelaze prilicno i nije to mali broj vozila. Ali zato za svoje novce gledaj dobro i uzmi najbolje jer su tvoji novci .
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Imam i ja kontakte na zapadu, i njih najviše tjera država za promjenu vozila, jer im porez eksponencijalno raste zbog eko standarda.
Primjer: mercedes w210, 290td iz 97godine sa nekih 200 000 km, pred 4 godine dažbine za ekologiju iznose oko 1500 Eura. S time da zbog e1 motora nije mogao prismrdit u večinu Njemačkih gradova. Jebi ga, moraš se rješit auta hoćeš, nećeš. Prodan Turčinu za 1000 eura.
Kolike tisuće dobrih automobila je zbog "umsatzpramie" u vrijeme krize završilo pod prešom.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Prisjetimo se samo 90-ih dok se moglo uvest sve i svasta na zapadu bi jos platili za zbrinjavanje drloga a nama su ih prodali i rjesili se problema.
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Pa Svabe mjenjaju aute u prosjeku svakih 5 godina. Al oni imaju i takvi standard da to tako mogu raditi. I mi bi isto tako da mozemo i sigurno tad nebi uvozili iz vana koje kakve aute. Al smo tu di jesmo i tak nam je kak nam je, pa nam je to jedna od opcija.
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Zakaj bi nam to bila jedina opcija,iako delam u Austriji nikad nisam kupil auto mladji od 8g i zasto bi mi morali kopirat zapad u svemu ,jedino ak smo dobro puknuti.Evo lani sam prodal Xm-a s 417 000 km starog 19let a kupljenog s 8let,bio veoma zadovoljan s njime al mi bilo vec dosta stalno popravljat, inace mi nije nist falilo bez ove danasnje opremljenosti a to se i dost kvari.Prosli tjedan dovezo c5 karavan hdi
109ks sa 241 000km 2004g. za 1900€ i mislim ga 5g gonit,rajsi bum deci pomogel i isel na more nego menjal aute ko svabe oni su v drugi dimenziji i meni su ne vorbild kak ni njihovi auti.:drink:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Forumaši iz Koprivnice i okolice, ako je nekome možda poznata Opel VectraC kaj stoji ispred Šatraka več jedno dulje vreme, pa da mi reče koju o njoj, koliko dugo tam več stoji??

Naime, jučer sam tam zastal usput čisto da pogledam, po viđenom auto izgleda izvana u odličnom stanju, iznutra ko nov, no stoji tam več sigurno godinu dana pošto su diskovi kočnica hrđavi ko sam vrag, znači nije več jako dugo vožen, a i gume su na pol prazne, a to je sve skupa vjerojatno zato kaj je cijena malo pretjerana za več sad 7 godina star auto.

A sad malo o samom modelu!

Zanima me kak su se pokazali ti motori 88kw, 120 ks kod Opela?, zapremnina je 1.9, to je po meni ok, al opčenito o dotičnom motoru me zanima sve??
Elegance oprema, tu vidim da ima stvarno svega i svačega, raznih kerefeki potrebni hi nepotrebnih :)

I još jedna stvarčica, sad mi je žal kaj nisam pogledal DOT na gumi da utvrdim dal su mu prve gume (225/55r17), ali brine me to kaj su gume potrošene do kraja (do oznake), a piše na papiru cca 113.000 km, bojim se da to nebi bilo točno!
Navedeno je da je servisna knjižica uredna i da je uredno servisiran kod ovlaštenog, ali svejedno mi je to sve skupa sumnjivo, sve se to da namjestiti.

Pa eto ako imate koju pametnu za napisati samo dajte!

Evo slika auta.
 

fusher

Član
Tu od
28 Lip 2013
Poruka
85
:biggrin:

cdti je ustvari fiatov jtd.

Za ovaj model znam da im boljka opruge prednjeg trapa, znaju puknuti.
Cjena je visoka, obično se vrte oko 6000€ to godište, doduše s duplo km
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Na 113000 je mogao vec druge poderati. Za te novce kupis passata 2.0 tdi highline od prvog vlasnika do 150000 tkm.
Ne kazem to zbog vw nego imas siri izbor i lakse je nac takav primjerak.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Na 113000 je mogao vec druge poderati. Za te novce kupis passata 2.0 tdi highline od prvog vlasnika do 150000 tkm.
Ne kazem to zbog vw nego imas siri izbor i lakse je nac takav primjerak.

Misliš na b6??
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Kod vw treba izbjegavati 2.0 tdi motor,to je najlosij motor vw nije niti u pola dobar kao 1.9 tdi.
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
taj Fiatov 1,9 jtd ili u Opelu 1,9cdti , jedan je od najboljih comon rail motora , vw - ovi pumpe-dise mu nisu ni do koljena

ima dve verzije motora 88kw i 110kw, koji je po meni i bolji

e sad , svjestan si da je to polovan auto i da ko zna tko i kako ga je milovao
a i kilometraža je presumljiva , skoro školskih 15000 km godišnje
ali ako je auto kupljen novi u HR na teh. pregledu se lako ustanovi kilometraža
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Deavu, znam da je to ustvari Fiatov jtd motor, ima mi ujak VectruC limuzinu 1.9, 110kw 2005.g.p. več malo više 3 godine kupljenu sa stvarnih 200.000 i odmah nakon kupovine je dal srediti kvačilo/zamašnjak i sve kaj ide uz to i napravil je servis i auto ide bez mane, ne pokazuje nikakve greške i stvarno je pouzdan auto.
Ja osobno volim karavane i ova mi je zapela za oko, ići ču na pregovore u Šatrak oko Uskrsa i ako su spremni dobro korigirati cijenu za keš lovu možda ju uzmem, nakon kaj doznam sve detalje o njoj.

Na 113000 je mogao vec druge poderati. Za te novce kupis passata 2.0 tdi highline od prvog vlasnika do 150000 tkm.
Ne kazem to zbog vw nego imas siri izbor i lakse je nac takav primjerak.

Eh, al kad ja neću Passata i uopće ne razmišljam o kupovini Passata.
Radije bi onda Škodu Octaviu3 nego Passata.

Ali prije toga svega gledam Opela.
 

Najnoviji postovi

Na vrh